Popularny artysta gospel Kirk Franklin przeprasza gejów. Odnosi się do Biblii

Popularny artysta gospel Kirk Franklin przeprasza gejów. Odnosi się do Biblii

poniedziałek, 23 listopad 2015 17:11
Popularny artysta gospel Kirk Franklin przeprasza gejów. Odnosi się do Biblii fot. Wikimedia

Te słowa Kirka Franklina podzieliły wierzących. Popularny artysta gospel przeprosił gejów.

Na rynku pojawiła się pierwsza od czterech lat jego studyjna płyta "Losing My Religion".

W wywiadzie udzielonym portalowi TheGrio.com Franklin wyjaśnia, że przez ten krążek stara się "wymazać dogmat i ideologię, która stoi na przeszkodzie prawdziwej istocie jednej z najprostszych rzeczy, jaką możemy komukolwiek powiedzieć: "albowiem Bóg tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne"."

Jak mówi artysta gospel, zależy mu na tym, by "oderwać te warstwy, które powstrzymują ludzi przed doświadczeniem Bożej miłości i poznania Boga jako Ojca".

Portal TheGrio.com twierdzi, że "bycie gejem i wychodzenie z ukrycia w czarnoskórym kościele jest nadal pewnym tabu".

Franklin odniósł się do tego.

- Chciałbym przeprosić za wszystkie krzywdzące i bolesne rzeczy, jakie zostały powiedziane na temat ludzi w kościele, którzy są utalentowani, obdarowani i muzykalni i których wykorzystaliśmy i zawstydziliśmy. Za te inne okropne rzeczy, jakie robiliśmy. Nie traktowaliśmy ich jak ludzi. Mówimy o istotach ludzkich, mężczyznach i kobietach, których stworzył Bóg - powiedział.

Podkreślił, że Biblia to nie księga będąca "atakiem na homoseksualistów" i nie została w tym celu napisana.

Franklin chce, żeby zarówno osoby identyfikujące się jako geje, jak i heteroseksualiści, zrozumiały Bożą łaskę i miłość.

- To straszne, że zrobiliśmy z Biblii homofobiczny podręcznik. To nie tym jest Biblia. Chcesz mówić o rzeczach, które Bóg krytykuje, takich jak pycha, zazdrość, zawiść, arogancja. Ale widzimy też, że Bóg posłał Swojego Syna, by nas wszystkich zbawił, bo wszyscy byliśmy... hetero-, homo- czy kimkolwiek, zgubieni i potrzebujący Zbawiciela i przy krzyżu jest miejsce dla nas wszystkich - oświadczył.

Artysta ubolewa, że na pikietach środowisk konserwatywnych częściej widać napisy "Bóg nienawidzi gejów" albo "Bóg nienawidzi aborcji", a rzadziej "Jezus cię kocha".

Jego słowa wywołały różne komentarze, także te wyrażające dezaprobatę wobec jego opinii.

Broderick Greer, duchowny Kościoła episkopalnego (odpowiednika anglikańskiego w USA), uznał, że Franklin jest "najwyraźniej sojusznikiem LGBT".

Wśród internautów pojawiły się też głosy, że "nie trzeba przepraszać za przypomnienie o tym, co mówi Słowo Boże".

To nie pierwszy raz, kiedy Franklin wywołał kontrowersje w tej sprawie.

W 2013 roku w wywiadzie radiowym powiedział:

"Myślę, że to duży problem, że jako chrześcijanie, Kościół jesteśmy jak policja. Jest mi bardzo przykro z powodu okropnych, bolesnych rzeczy, jakie ludzie kiedykolwiek usłyszeli od wierzących, bo czasem patrzą oni przez bardzo homofobiczne okulary. (...) Ja każdą sprawę podsumowuję wersetem z Listu do Rzymian. Jest tam napisane: "nie ma ani jednego sprawiedliwego". A więc nie ma na ziemi ani jednego człowieka doskonałego w Bożych oczach. (...) Myślę, że jeśli Biblia nazywa cokolwiek grzechem, to znajduje się on w tej samej kategorii, co duma, nienawiść czy cokolwiek innego. To dlatego powiedziałem, że wszyscy są w tej samej sytuacji".

Z kolei w 2010 roku w swojej książce "The Bluprint: A Plan For Living Above Life's Storms" Franklin napisał: "choć nigdy nie możemy iść na kompromis, jeśli chodzi o to, co Biblia mówi o homoseksualizmie, bardzo ważne jest niesienie miłości i troski każdemu, kto prowadzi ten styl życia".

Należy przypomnieć, że Pismo Święte określa akty homoseksualne jako "obrzydliwość" i "zboczenie".

Poniżej zwiastun wspomnianej płyty "Losing My Religion" Kirka Franklina.

Zobacz także: Teologia sukcesu? Mocna opinia Kirka Franklina

Źródło: thegrio.com, Christian Today

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.