Jaka była wiara Kobego Bryanta?

Jaka była wiara Kobego Bryanta?

wtorek, 28 styczeń 2020 12:05
Kobe Bryant Kobe Bryant fot. Wikimedia

Wielu fanów Kobego Bryanta, ale też po prostu chrześcijan, modli się za jego rodzinę po tym, jak on i jego trzynastoletnia córka Gianna zginęli w katastrofie śmigłowca. A w co wierzył sam Bryant?

Według mediów, był on katolikiem. Wychował się w katolickiej rodzinie. Spędził też dużą część swojego dzieciństwa w katolickim kraju, jakim są Włochy. W 2001 roku zawarł ślub w parafii w południowej Kalifornii.

Zdarzało się, że publicznie podkreślał, że jego wiara pomagała mu w radzeniu sobie z życiowymi problemami, jak wtedy, gdy zarzucono mu napaść seksualną. Było to w 2003 roku.

- To, co pomogło mi w tym okresie, to to, że jestem katolikiem, wychowałem się jako katolik i moje dzieci są katolikami. A ja rozmawiam z księdzem - powiedział w wywiadzie dla magazynu "GQ".

- To było zabawne. Ksiądz spojrzał na mnie i powiedział: "czy to zrobiłeś?". Odparłem: "oczywiście, że nie". Wtedy zapytał: "czy masz dobrego prawnika?". A ja: "tak, jest fenomenalny". On na to: "zostaw to za sobą i idź do przodu. Bóg nie da ci niczego, z czym sobie nie poradzisz i to jest już w Jego rękach. To coś, nad czym nie masz już kontroli, więc zostaw to". I to był punkt zwrotny - oświadczył Bryant w 2015 roku.

Legendarny koszykarz potrafił walczyć też o swoje małżeństwo i choć jego żona złożyła wniosek o rozwód w 2011 roku z powodu "różnic nie do pogodzenia", to jednak dwa lata później wycofała go.

Na mszę miał uczęszczać każdego tygodnia. Według doniesień, kościół odwiedził także rano w dniu, gdy doszło do tragicznego wypadku z jego udziałem.

Piosenkarka Cristina Ballestero wspomniała spotkanie z nim w katedrze w mieście Orange, do którego doszło pewnego dnia.

- Jego najbardziej inspirującą decyzją było zwrócenie się ku wierze w Boga i przyjęcie Bożego miłosierdzia, a także ta, by być lepszym człowiekiem - stwierdziła.

Państwo Bryantowie prowadzili również działalność dobroczynną przez swoją fundację. Przekazywała ona środki na rzecz pomocy ubogim i bezdomnym - zwłaszcza młodym ludziom.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb Bryanta i jego córki. Oczekuje się, że będzie to jedna z największych takich uroczystości w historii.

Na podstawie: Catholic News Agency, CBN News

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.