Legendarny piłkarz przypomniał, że Bóg stworzył Adama i Ewę. Został skazany

Legendarny piłkarz przypomniał, że Bóg stworzył Adama i Ewę. Został skazany

sobota, 12 listopad 2022 22:39
Legendarny piłkarz przypomniał, że Bóg stworzył Adama i Ewę. Został skazany fot. Pixabay.com

Piłkarska legenda skazana na 10 miesięcy więzienia za skrytykowanie ustawy o tożsamości płciowej. Grecki piłkarz Vasilis Tsiartas w 2017 roku napisał post w mediach społecznościowych, za który został skazany pięć lat później - donoszą grecke media.

Sąd w Atenach nakazał byłemu reprezentantowi Grecji również zapłatę 5 tys. euro w zawieszeniu.

Zanim wspomniana ustawa została uchwalona, Tsiartas napisał oburzony nią na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że ma nadzieję, iż "pierwsze zmiany płci zostaną wykonane na dzieciach tych, którzy ratyfikowali tę ohydę".

"Legitymizyjcie również pedofilów, żeby dopełnić przestępstw" - ironizował wówczas.

Następnie, kilka godzin później, przypomniał, że "Bóg stworzył Adama i Ewę".

Ustawa z 2017 roku zapewniła osobom podającym się za transpłciowe uznanie ich tożsamości płciowej i możliwość dokonania zmiany płci w dokumentach bez konieczności poddania się operacji chirurgicznej.

Tsiartas jest pierwszą osobą skazaną na podstawie greckiego prawa, które czyni nielegalnym podżeganie do przemocy lub nienawiści na tle tożsamości płciowej.

Stowarzyszenie Wsparcia Osób Transpłciowych (SYD) określiło wyrok wobec Tsiartasa jako "szczególne ważny dla społeczności transpłciowej".

49-letni Vasilis Tsiartas, uznawany za jednego z najlepszych greckich piłkarzy w historii, przekazał swoim fanom na Twitterze, że zamierza złożyć apelację od wyroku.

Na podstawie: CBN News/TheTimes.gr/Greek Reporter

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  STEC · 1 lata temu
  To może ten znany kopacz zbada spr
  Ludzie ze skłonnościami do zmiany płci ( mówię tu o autentycznych przypadkach, a nie ludziach próbujących zbijać kapitał osobisty, społeczny, czy też polityczny), to osoby chore, tak jak osoby chore psychicznie, z których naśmiewanie się to po prostu grzech.Ci ludzie przeżywają olbrzymie cierpienie i ze strony chrześcijan zasługują na pomoc, głoszenie Ewangelii, cud uzdrowienia, a jak nie możesz nic pomóc, to nie strać szansy siedzenia cicho ! To samo dotyczy ich rodzin, które cierpią razem z nimi. Ludzie ci często są w takim stanie, że chcą popełnić samobójstwo i popełniają. W związku z tym lekarze decydują się na dokonanie zmiany płci ( np. chemiczną kastracje, interwencje chirurga).
  Niestety, część z nich, nawet po zmianie płci, popełnia samobójstwo :(:(
 • This commment is unpublished.
  Rabarbar · 1 lata temu
  Zawsze bywało tak, że część ludzi w społeczeństwie uważała się za kogoś innego, niż jest w rzeczywistości. Wspomniana grecka ustawa wprowadza zasadę, że to sam człowiek będzie decydował o sobie: jest kobietą czy mężczyzną, a może Napoleonem albo Juliuszem Cezarem? Takie prawo prowadzi na manowce. Każda inna ustawa może być oceniana, krytykowana albo kwestionowana. Ta akurat nie. Dlaczego?
  • This commment is unpublished.
   doriska · 1 lata temu
   @Rabarbar dlaczego? bo co godzi w godność człowieka nie powinno podlegać i osądzanie,,,osoby nie odnajdujące swojej płci to osoby zaburzone, chore, im należy pomóc z najwyższą delikatnością, pomóc  fizycznie i psychicznie.Tak postąpiłby każdy myślący po ludzku człowiek.
  • This commment is unpublished.
   g · 8 miesiecy temu
   @Rabarbar tsiartas został skazany nie za krytykę ustawy, lecz za nawoływanie do nienawiści wobec osób transpłciowych - vide porównanie do pedofilów. a jego "groźba" jest po prostu śmieszna. plus, ustawa z 2017 roku znosi wymóg operacji korekty płci przed prawną korektą, więc o co mu w ogóle chodzi? to człowiek przepełniony wrogością i nienawiścią.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.