Nowa rola aktora, który zagrał Jezusa w "The Chosen"

Nowa rola aktora, który zagrał Jezusa w "The Chosen"

sobota, 25 luty 2023 14:35
Jonathan Roumie Jonathan Roumie kadr filmu "Jesus Revolution"

Jonathan Roumie, który gra rolę Jezusa w popularnym serialu "The Chosen", zagrał także w nowym filmie "Jesus Revolution".

Jak zauważa Roumie, Jezus zmieniał system i powodował wzburzenie.

I wzburzenie również ma miejsce w filmie "Jesus Revolution", który wszedł do kin w Stanach Zjednoczonych wczoraj.

Roumie gra tam rolę charyzmatycznego hipisowskiego ulicznego głoszącego Lonniego Frisbee, który łączy siły ze starszym pastorem Chuckiem Smithem (Kelsey Gremmer). Historia ta jest oparta na faktach.

Gdy Frisbee wkroczył do podupadającego kościoła Smitha i zaczął przyciągać coraz więcej hipisów, było to pewnego rodzaju szokiem dla dotychczasowych członków wspólnoty.

Jednak kościół o nazwie Calvary Chapel zaczął się rozwijać. Stał się swego rodzaju hubem w rosnącym Ruchu Jezusa (Jesus Movement) nazwanym rewolucją Jezusa na okładce magazynu "Time" 21 czerwca 1971 roku.

Kościół Calvary Chapel jest obecnie kościołem-matką dla 1800 amerykańskich kongregacji. Wtedy w momencie gwałtownego wzrostu potrzebował dodatkowego namiotu dla kolejnych wiernych, którzy przyjmowali chrzest na kalifornijskiej plaży.

Sam Frisbee, choć przysłużył się ruchowi, ostatecznie nie wytrzymał presji rosnącej sławy. Pokłócił się też ze Smithem i odszedł.

- Przede wszystkim kierowała nim miłość Pana. Kiedy wszystko zyskało rozgłos, znaleźli się po złej stronie duchowego ataku. Wtedy jego ego stało się problemem. (...) Myślę, że im jesteś silniejszy w duchowym świecie, głosząc Boga i starając się szerzyć Jezusa Chrystusa, tym większym celem stajesz się dla szatana, bo on tego nie chce. On nie chce, by ktokolwiek chwalił Jezusa i mówił o Bogu - zauważa Roumie.

Film pokazuje jednocześnie historię niegdyś borykającego się z problemami młodego Grega Lauriego, którego zainspirował właśnie Frisbee. Laurie (w filmie grany przez Joela Courtneya) dołączył do kościoła razem ze swoją dziewczyną - przyszłą żoną.

Dziś jest prominentnym pastorem megakościoła Harvest Christian Felloship, który założył w 1973 roku.

Służył konsultacją przy produkcji filmu "Jesus Revolution".

Na podstawie: USA Today, Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.