Nowa rola aktora, który zagrał Jezusa w "The Chosen"

Nowa rola aktora, który zagrał Jezusa w "The Chosen"

sobota, 25 luty 2023 14:35
Jonathan Roumie Jonathan Roumie kadr filmu "Jesus Revolution"

Jonathan Roumie, który gra rolę Jezusa w popularnym serialu "The Chosen", zagrał także w nowym filmie "Jesus Revolution".

Jak zauważa Roumie, Jezus zmieniał system i powodował wzburzenie.

I wzburzenie również ma miejsce w filmie "Jesus Revolution", który wszedł do kin w Stanach Zjednoczonych wczoraj.

Roumie gra tam rolę charyzmatycznego hipisowskiego ulicznego głoszącego Lonniego Frisbee, który łączy siły ze starszym pastorem Chuckiem Smithem (Kelsey Gremmer). Historia ta jest oparta na faktach.

Gdy Frisbee wkroczył do podupadającego kościoła Smitha i zaczął przyciągać coraz więcej hipisów, było to pewnego rodzaju szokiem dla dotychczasowych członków wspólnoty.

Jednak kościół o nazwie Calvary Chapel zaczął się rozwijać. Stał się swego rodzaju hubem w rosnącym Ruchu Jezusa (Jesus Movement) nazwanym rewolucją Jezusa na okładce magazynu "Time" 21 czerwca 1971 roku.

Kościół Calvary Chapel jest obecnie kościołem-matką dla 1800 amerykańskich kongregacji. Wtedy w momencie gwałtownego wzrostu potrzebował dodatkowego namiotu dla kolejnych wiernych, którzy przyjmowali chrzest na kalifornijskiej plaży.

Sam Frisbee, choć przysłużył się ruchowi, ostatecznie nie wytrzymał presji rosnącej sławy. Pokłócił się też ze Smithem i odszedł.

- Przede wszystkim kierowała nim miłość Pana. Kiedy wszystko zyskało rozgłos, znaleźli się po złej stronie duchowego ataku. Wtedy jego ego stało się problemem. (...) Myślę, że im jesteś silniejszy w duchowym świecie, głosząc Boga i starając się szerzyć Jezusa Chrystusa, tym większym celem stajesz się dla szatana, bo on tego nie chce. On nie chce, by ktokolwiek chwalił Jezusa i mówił o Bogu - zauważa Roumie.

Film pokazuje jednocześnie historię niegdyś borykającego się z problemami młodego Grega Lauriego, którego zainspirował właśnie Frisbee. Laurie (w filmie grany przez Joela Courtneya) dołączył do kościoła razem ze swoją dziewczyną - przyszłą żoną.

Reklama

Dziś jest prominentnym pastorem megakościoła Harvest Christian Felloship, który założył w 1973 roku.

Służył konsultacją przy produkcji filmu "Jesus Revolution".

Na podstawie: USA Today, Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.