7 sposobów, jak aniołowie nam pomagają

7 sposobów, jak aniołowie nam pomagają

czwartek, 09 kwiecień 2015 10:14
7 sposobów, jak aniołowie nam pomagają fot. Pixabay.com

Aniołowie - istoty, o których Biblia mówi wielokrotnie, a jednak o działaniu których czasem zapominamy lub nie myślimy.

O sposobach ich działania pisze znany w Stanach Zjednoczonych apologeta i autor książek Larry Tomczak.

Larry TomczakW oparciu o fragmenty Biblii stwierdza on, że aniołowie spełniają następujące funkcje:

1. Przekazują Boże wiadomości.

"A w szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret, do panny poślubionej mężowi, któremu było na imię Józef, z domu Dawidowego, a pannie było na imię Maria. (...) I rzekł jej anioł: nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus..." (Łk. 1, 26-27, 30-31) (Red.)

2. Strzegą dzieci.

"Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie." (Ew. Mateusza 18,10)

3. Strzegą nas.

"Anioł Pański zakłada obóz Wokół tych, którzy się go boją, i ratuje ich." (Psalm 34,8)

4. Uwalniają nas.

"Wtem zjawił się anioł Pański i światłość zajaśniała w celi; trąciwszy zaś Piotra w bok, obudził go, mówiąc: Wstań prędko! I opadły łańcuchy z jego rąk." (Dz. 12,7)

5. Obserwują nas.

"Zaklinam cię przed Bogiem i Chrystusem Jezusem i wybranymi aniołami, abyś się tego trzymał bez zastrzeżeń, nie czyniąc niczego stronniczo, rąk na nikogo pochopnie nie wkładaj, nie bądź też uczestnikiem cudzych grzechów; siebie samego czystym zachowaj." (1 Tm. 5,21-22)

6. Zachęcają nas.

"Albowiem tej nocy stanął przy mnie anioł tego Boga, do którego należę i któremu cześć oddaję, i rzekł: nie bój się, Pawle; przed cesarzem stanąć musisz i oto darował ci Bóg wszystkich, którzy płyną z tobą." (Dz. 27,23-24)

7. Troszczą się o nas przy śmierci.

"I stało się, że umarł żebrak, i zanieśli go aniołowie na łono Abrahamowe; umarł też bogacz i został pochowany." (Łk. 16,22)

"Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi." (Jud. 9,9)


Jak aniołowie mogą otaczać opieką Bożych ludzi przy śmierci?

Larry Tomczak podkreśla, że choć diabeł jest "władcą, który rządzi w powietrzu", Biblia uczy, że Bóg przeznaczył aniołów, by doprowadziły Jego dzieci bezpiecznie do domu przez jakiekolwiek zastępy demonów w atmosferze.

W Ewangelii Łukasza, Jezus powiedział o żebraku, który umarł, że był nie tylko eskortowany, ale został "zaniesiony" przez aniołów.

"Jakże fenomenalne musiało być to doświadczenie dla biednego Łazarza, który leżał, płaszcząc się i błagając przy bramie bogatego, gdy nagle aniołowie zanieśli go w obecność Bożą! To chwalebne przyjście do domu prawdziwego wierzącego - opuszczenie cierpienia i trudności i wprowadzenie przez aniołów do Bożej niebiańskiej własności" - zauważa apologeta.

Opisuje też śmierć swojej mamy:

"Gdy w wieku 87 lat leżała na łóżku, stałem przy niej z moją siostrą i recytowałem Psalm 91. Kiedy wypowiedziałem słowa: "aniołom swoim polecił, aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich. Na rękach nosić cię będą", moja mama wzięła ostatni dech i odeszła do domu."

Tomczak cytuje na koniec Katherine Lippy z miasta Hagerstown w stanie Maryland:

"Mój kolega Jason został potrącony przez samochód i zmarł, mając 9 lat. Jego mama i ja przyjaźnimy się. Zeszłej wiosny siedziałam, malując ceramicznego anioła, gdy nagle pomyślałam o Jasonie. Powiedziałam na głos: "Panie, gdzie tamtego dnia był anioł stróż Jasona? (tak jakby musiał mi to powiedzieć!!!). Moje zbyt ludzkie pytanie przyniosło natychmiastową odpowiedź, gdy poczułam, że mówi do mojego serca: "przeniósł Jasona na Moje łono". Z pewnością mogłam ujrzeć aniołów, jak podnosza Jasona natychmiast, gdy tylko uderzył go samochód. Nie czuł nawet bólu. Po prostu odszedł, by być z Jezusem. Chwała Bogu! Aniołowie naprawdę są zawsze obecni".

Zobacz także: Czy to widok anioła? Zobacz nagranie z monitoringu! (WIDEO)

Źródło: Charisma News

Informacja dla portali internetowych (ze szczególną dedykacją dla plagiatorów z Fronda.pl):

Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy użyciu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (podlinkowanie artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę z pełną nazwą źródła: (jak podaje portal chnnews.pl...)

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ameryka upada. Ale przede wszystkim duchowo. Widzieliście ten film o Bennym Hinnie?: https://youtu.be/d-kIsQ3QKGE?si=sgCqW8o9I6VLtKwx
Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.