7 sposobów, jak aniołowie nam pomagają

Reklama

7 sposobów, jak aniołowie nam pomagają

czwartek, 09 kwiecień 2015 10:14
7 sposobów, jak aniołowie nam pomagają fot. Charisma News

Aniołowie - istoty, o których Biblia mówi wielokrotnie, a jednak o działaniu których czasem zapominamy lub nie myślimy.

O sposobach ich działania pisze znany w Stanach Zjednoczonych apologeta i autor książek Larry Tomczak.

Larry TomczakW oparciu o fragmenty Biblii stwierdza on, że aniołowie spełniają następujące funkcje:

1. Przekazują Boże wiadomości.

"A w szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret, do panny poślubionej mężowi, któremu było na imię Józef, z domu Dawidowego, a pannie było na imię Maria. (...) I rzekł jej anioł: nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus..." (Łk. 1, 26-27, 30-31) (Red.)

2. Strzegą dzieci.

"Baczcie, abyście nie gardzili żadnym z tych małych, bo powiadam wam, że aniołowie ich w niebie ustawicznie patrzą na oblicze Ojca mojego, który jest w niebie." (Ew. Mateusza 18,10)

3. Strzegą nas.

"Anioł Pański zakłada obóz Wokół tych, którzy się go boją, i ratuje ich." (Psalm 34,8)

4. Uwalniają nas.

"Wtem zjawił się anioł Pański i światłość zajaśniała w celi; trąciwszy zaś Piotra w bok, obudził go, mówiąc: Wstań prędko! I opadły łańcuchy z jego rąk." (Dz. 12,7)

5. Obserwują nas.

"Zaklinam cię przed Bogiem i Chrystusem Jezusem i wybranymi aniołami, abyś się tego trzymał bez zastrzeżeń, nie czyniąc niczego stronniczo, rąk na nikogo pochopnie nie wkładaj, nie bądź też uczestnikiem cudzych grzechów; siebie samego czystym zachowaj." (1 Tm. 5,21-22)

6. Zachęcają nas.

"Albowiem tej nocy stanął przy mnie anioł tego Boga, do którego należę i któremu cześć oddaję, i rzekł: nie bój się, Pawle; przed cesarzem stanąć musisz i oto darował ci Bóg wszystkich, którzy płyną z tobą." (Dz. 27,23-24)

7. Troszczą się o nas przy śmierci.

"I stało się, że umarł żebrak, i zanieśli go aniołowie na łono Abrahamowe; umarł też bogacz i został pochowany." (Łk. 16,22)

"Tymczasem archanioł Michał, gdy z diabłem wiódł spór i układał się o ciało Mojżesza, nie ośmielił się wypowiedzieć bluźnierczego sądu, lecz rzekł: Niech cię Pan potępi." (Jud. 9,9)


Jak aniołowie mogą otaczać opieką Bożych ludzi przy śmierci?

Larry Tomczak podkreśla, że choć diabeł jest "władcą, który rządzi w powietrzu", Biblia uczy, że Bóg przeznaczył aniołów, by doprowadziły Jego dzieci bezpiecznie do domu przez jakiekolwiek zastępy demonów w atmosferze.

W Ewangelii Łukasza, Jezus powiedział o żebraku, który umarł, że był nie tylko eskortowany, ale został "zaniesiony" przez aniołów.

"Jakże fenomenalne musiało być to doświadczenie dla biednego Łazarza, który leżał, płaszcząc się i błagając przy bramie bogatego, gdy nagle aniołowie zanieśli go w obecność Bożą! To chwalebne przyjście do domu prawdziwego wierzącego - opuszczenie cierpienia i trudności i wprowadzenie przez aniołów do Bożej niebiańskiej własności" - zauważa apologeta.

Opisuje też śmierć swojej mamy:

"Gdy w wieku 87 lat leżała na łóżku, stałem przy niej z moją siostrą i recytowałem Psalm 91. Kiedy wypowiedziałem słowa: "aniołom swoim polecił, aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich. Na rękach nosić cię będą", moja mama wzięła ostatni dech i odeszła do domu."

Tomczak cytuje na koniec Katherine Lippy z miasta Hagerstown w stanie Maryland:

"Mój kolega Jason został potrącony przez samochód i zmarł, mając 9 lat. Jego mama i ja przyjaźnimy się. Zeszłej wiosny siedziałam, malując ceramicznego anioła, gdy nagle pomyślałam o Jasonie. Powiedziałam na głos: "Panie, gdzie tamtego dnia był anioł stróż Jasona? (tak jakby musiał mi to powiedzieć!!!). Moje zbyt ludzkie pytanie przyniosło natychmiastową odpowiedź, gdy poczułam, że mówi do mojego serca: "przeniósł Jasona na Moje łono". Z pewnością mogłam ujrzeć aniołów, jak podnosza Jasona natychmiast, gdy tylko uderzył go samochód. Nie czuł nawet bólu. Po prostu odszedł, by być z Jezusem. Chwała Bogu! Aniołowie naprawdę są zawsze obecni".

Zobacz także: Czy to widok anioła? Zobacz nagranie z monitoringu! (WIDEO)

Reklama

Źródło: Charisma News

Informacja dla portali internetowych (ze szczególną dedykacją dla plagiatorów z Fronda.pl):

Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy użyciu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (podlinkowanie artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę z pełną nazwą źródła: (jak podaje portal chnnews.pl...)

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.