Picie alkoholu w Sylwestra - grzech czy nie? Zobacz odpowiedź

Picie alkoholu w Sylwestra - grzech czy nie? Zobacz odpowiedź

piątek, 01 styczeń 2016 18:43
Picie alkoholu w Sylwestra - grzech czy nie? Zobacz odpowiedź fot. Pixabay.com

Zabawa sylwestrowa - niektórzy suto ją zakrapiali. Inni tylko trochę, a jeszcze inni wcale. Co jest grzechem, a co nie?

Świętowanie Nowego Roku jest biblijne, ale to, jak to robisz, może już nie być - czytamy w artykule Shari Abbott ze służby Reasons for Hope (Powody do Nadziei)

Abbott tak wyjaśnia to zagadnienie:

Izrael świętował swój Nowy Rok co roku. Robili to tak, jak Bóg przykazał. Jak wszyscy wiemy, wiele dzisiejszych sposobów świętowania jest dalekich od Biblii.

Nowy Rok w Biblii

Podczas gdy nasz Nowy rok ma początek 1 stycznia, w Biblii Nowy Rok dla Izraela rozpoczynał się jesienią, w miesiącu Tishri, który jest pierwszym miesiącem kalendarza cywilnego i siódmym religijnego.

"Powiedz synom izraelskim tak: W miesiącu siódmym, pierwszego dnia tegoż miesiąca, będziecie mieli dzień odpoczynku, dzień pamiętny, obwołane trąbieniem, święte zgromadzenie; żadnej ciężkiej pracy wykonywać nie będziecie, a składać będziecie ofiary ogniowe dla Pana." (Księga Kapłańska 23,24-25).

Zgodnie z żydowską tradycją, jest to rocznica stworzenia Adama i Ewy, ale pamiętajmy, że to tylko tradycja. Nie przeczytamy o tym w Biblii. Biblijną nazwą dla żydowskiego Nowego Roku jest "Yom Teruah", co dosłownie oznacza dzień krzyku lub robienia hałasu. Yom Teruah rozpoczyna jesienny festiwal Święta Trąbek i jest Dniem Świętym. Ten dzień jest cześciej nazywany Rosh Hashanah, co dosłownie oznacza "głowa roku".

Księga Kapłańska jasno wskazuje, że pierwszy dzień Nowego Roku ma być dniem odpoczynku i dźwięku trąby. Dzień Święty oznacza, że był to odpoczynek w Panu. Izraelici wspominali też, co On dla nich uczynił.

Niestety, większość naszych noworocznych imprez ma niewiele wspólnego z odpocznieniem i pamięcią o Jezusie. Współczesne sposoby świętowania Nowego Roku koncentrują się raczej na przyjaciołach, zabawie, jedzeniu i imprezowaniu.

Choć nie są one oparte na Biblii, nie musi to oznaczać, że są niebiblijne. Żydzi mieli świętować różne wydarzenia i my mamy wolność w Chrystusie, by robić to samo. Chodzi jednak o to, że nasze spotkania nie powinny sprzyjać grzesznym myślom, słowom czy zachowaniom. Tak naprawdę sprowadza się to do tego, jak świętujemy Nowy Rok i jak zachowujemy się na imprezach.

Picie alkoholu w Sylwestra

Tu powstaje pytanie czy właściwe jest picie alkoholu w Sylwestra? Odpowiedź na nie podlega osobistemu rozeznaniu. Biblia nie mówi, że picie alkoholu jest grzechem. Mówi natomiast, że jest nim pijaństwo. Być może w porządku jest wypicie jednego drinka, ale już nie to, by alkohol kontrolował nasze myślenie i zachowanie (u niektórych osób nawet jeden drink do tego wystarczy). Podkreślę jeszcze raz: jakikolwiek poziom pijaństwa jest grzechem.   Polecam, byś rozpoczynając Nowy Rok, czynił to z umysłem skoncentrowanym na Tym, który przeprowadził cię przez poprzedni i który otwiera przed tobą ten nowy rok życia.

Zobacz także: Chrześcijanie, pić czy nie pić? Ciekawa opinia

Źródło: Reasons for Hope

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Marianna Schreiber, Natalia Niemen... Chłopy, trzymajcie się!
@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.