Jak będzie wyglądać wieczność chrześcijanina? Siedzenie na chmurach i gra na harfach?

Jak będzie wyglądać wieczność chrześcijanina? Siedzenie na chmurach i gra na harfach?

czwartek, 07 styczeń 2016 10:02
Jak będzie wyglądać wieczność chrześcijanina? Siedzenie na chmurach i gra na harfach? fot. dribbble.com

Chrześcijanie zmierzają do wieczności z Bogiem. Czy ta wieczność będzie wyglądać tak, jak często się ją przedstawia w filmach i na rozmaitych rysunkach?

Ray Comfort, ewangelista znany m.in. z chrześcijańskich programów telewizyjnych, ma zupełnie inne przekonanie odnośnie nieba i ma ku temu argumenty.

Ray ComfortOto co pisze:

"Niektórzy ludzie myślą, że chrześcijanie spędzą wieczność, siedząc na chmurach i grając na zardzewiałych harfach. Gdyby to było wszystko, na co mam nadzieję, to nie byłbym chrześcijaninem. Ale nadzieja, jaką mam, nie jest mglista, a konkretna i pewna. Oto ona...

Pomyśl, jak piękna jest nasza wielka planeta Ziemia. Pomyśl o majestatycznych pokrytych śniegiem górach, czystym, szemrzącym potoku albo pięknej plaży z czystym, białym piaskiem i turkusową wodą z całą gamą różnokolorowych ryb.

Nieskazitelne wody odbijają czyste niebieskie niebo, a plaża jest otoczona wysokimi, bujnymi palmami. Pomyśl o potężnych sekwojach czy niesamowitym asortymencie drzew ze smacznymi owocami, o zapierającym dech w piersiach pięknie zachodu słońca, wspaniałym Wielkim Kanionie i wodospadzie Niagara.

A teraz rozważ to: wszyscy, którzy pokutują i ufają Jezusowi Chrystusowi, "odziedziczą ziemię". Bóg ją nam dał i będzie nasza na wieczność. Boże duchowe królestwo przyszło na tę ziemię w dniu Pięćdziesiątnicy i nadejdzie czas, gdy przyjdzie dosłowne Królestwo.

Bóg zamieni to przeklęte, upadłe stworzenie na nowe niebo i nową ziemię, a Boża wola będzie spełniona jak w niebie, tak i na ziemi.

Nie tylko unikamy piekła, ale przez Bożą łaskę, dostajemy niebo na ziemi. Cóż za niesamowitą przyszłość mamy! Ujrzymy Boga i będzie mieć z Nim relację wiecznie, w świecie bez końca, w którym będziemy mieli "rozkosz na wieki" (Ps. 16,11).

Jeżeli nie jesteś zbawiony, to proszę pomyśl o swoich grzechach, a potem o Zbawicielu. Pomyśl o tym, co dla ciebie zrobił na krzyżu, bo jeśli umrzesz w swoich grzechach, to nie tylko nie będziesz mógł korzystać z przyjemności nieba na ziemi, ale i będziesz musiał cierpieć wieczne piekło, a to byłoby niewypowiedzianą tragedią."

Ray Comfort wezwał też chrześcijan, by żyli z perspektywą wieczności.

"Ludzie dookoła nas koncentrują się na rzeczach, które nie mają znaczenia w perspektywie wieczności. Bardziej zastanawiają się nad tym, co zjedzą na obiad, niż gdzie spędzą wieczność. Boga nie ma w ich myślach. Nie mają pojęcia o wieczności, ale ty masz. Wiesz, co ich czeka. Więc podejmij inicjatywę. Spójrz na wieczność".

Zobacz także: Kaznodzieja sprecyzował, dla kogo jest, a dla kogo nie jest niebo. Zaskoczenie?

Źródło: Christian Post/Ray Comfort

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.