Kim jest Duch Święty i jak słyszeć Jego głos? Zobacz ten artykuł

Kim jest Duch Święty i jak słyszeć Jego głos? Zobacz ten artykuł

środa, 20 styczeń 2016 18:55
Kim jest Duch Święty i jak słyszeć Jego głos? Zobacz ten artykuł fot. Pixabay.com

Narodzeni na nowo wierzący w Jezusie Chrystusie służą trójjedynemu Bogu - Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.

W Księdze Rodzaju 1,26 Bóg mówi: "Uczyńmy (Ojciec, Syn i Duch Święty) człowieka na obraz nasz, podobnego do nas..." (Amplified Bible).

Ten werset objawia Boga jako Trójcę i powinniśmy czcić, a także mieć relację z każdą Osobą Boską.

Częściej słyszymy raczej, jak ludzie mówią o Bogu i Jezusie, a Duch Święty nie uzyskuje naszej uwagi w wystarczającym stopniu. Ważne jest zrozumienie, że jest Osobą, ma osobowość, wolę, wiedzę, umysł, myśli i wie różne rzeczy. Na przykład 1 List do Koryntian 2,11 mówi nam, że nikt nie poznaje myśli Bożych poza Duchem Bożym.

Z Ewangelii Jana 16,7 dowiadujemy się o pewnych stronach Jego osobowości i o tym, że potrzebujemy, by pracował w naszym życiu. W tym wersecie Jezus mówi: "Jeśli nie odejdę, Pocieszyciel (Doradca Pomocnik, Orędownik Wstawiennik, Ten, który wzmacnia i jest w pogotowiu) do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was (by był z wami w bliskiej relacji)." (Amplified Bible).

Pismo Święte uczy nas, że On jest naszym...

- Pocieszycielem - zawsze przychodź najpierw do Boga po pocieszenie i niech mówi do Ciebie w swój sposób przez ludzi albo rzeczy, które wybiera.

- Orędownikiem - występuje w naszej sprawie, gdy mamy kłopoty.

- Wstawiennikiem - modli się za nas i przez nas, kiedy nie wiemy, jak modlić się samodzielnie.

- Jest w pogotowiu - stoi przy nas gotowy, by działać na naszą rzecz, kiedy czegoś potrzebujemy.

- Jest tym, który wzmacnia - daje nam Bożą łaskę, byśmy mogli robić to, czego potrzebujemy w każdej sytuacji.

On jest tym wszystkim i jeszcze więcej! Bóg jest dosłownie wszystkim, czego potrzebujemy i gdy mamy relację z Duchem Świętym, możemy mieć "umysł chrystusowy" i zachowywać myśli z Jego serca (1 Kor. 2,16).

Naucz się rozpoznawać Jego głos

Tylko Duch Święty w pełni zna Boży umysł. Więc kiedy modlimy się, by Bóg dał nam mądrość albo wiedzę, której potrzebujemy, ważne jest, byśmy zdawali sobie sprawę z tego, że Duch jest w nas (1 Kor. 2,12; 6,19). On przekazuje nam to, co słyszy, że mówi Bóg. Ewangelia Jana 16,13 wyjaśnia, że jest "Duchem prawdy (Duchem dającym prawdę)" i prowadzi nas do prawdy. "Nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko cokolwiek usłyszy (od Boga)".

Jednym ze sposobów, jak nauczyć się słyszeć Ducha Świętego jest zrozumienie tego, że On ma uczucia i może zostać zasmucony. W Efezjan 4,30 czytamy: "A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego". On w nas mieszka i kiedy czuje się zasmucony, my też to odczujemy.

List do Efezjan 4,29-31 wymienia pewne zachowania, które Go zasmucają: nieprzyzwoite słowa, złe, niezdrowe i próżne rozmowy, gorycz, zapalczywość, gniew, wściekłość, odrzucenie, gniew, kłótnia, spór i złorzeczenie. Więc kiedy postanawiamy myśleć i mówić w sposób, który jest sprzeczny z Jego naturą, poczujemy o tym przekonanie i najlepszą rzeczą, jaką możemy wtedy zrobić, jest wyznanie grzechu i natychmiastowa pokuta.

3 rozdział Listu do Jakuba uczy nas, że nikt nie może "okiełznać języka" i czasami popełniamy błędy i mówimy niewłaściwe rzeczy. Ale możemy uczyć się na błędach, modlić się i prosić Boga, by nam pomagał mówić tylko rzeczy, które są właściwe i które Mu się podobają.

Musimy modlić się, by Bóg pomógł nam słyszeć Jego głos, dawał nam mądrość i kierunek w myślach, nad którymi postanawiamy myśleć i w słowach, które wypowiadamy.

Jako Pocieszyciel chce prowadzić nas we wszystkim, co robimy i możemy uczyć się słyszeć Jego głos. Więc wsłuchaj się w ten cichy głos Ducha Świętego przemawiający do twojego serca. Usłyszysz go, gdy będziesz czekał cicho w Jego obecności, studiował Jego Słowo, w swoich sytuacjach, a nawet przez przyrodę. Bóg mówi do ciebie!

Joyce MeyerAutorką artykułu jest znana na całym świecie amerykańska głosząca i autorka chrześcijańskich książek Joyce Meyer. Jej programy dzięki emisji w Religii.tv i Superstacji znają także polscy widzowie.

Zobacz także: Joyce Meyer wyjawia, co zrobiła wobec chrześcijanki mieszkającej ze swoim chłopakiem bez ślubu

Źródło: Charisma Magazine

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.