Joyce Meyer o tym, co jest kluczem do pokonania strachu

Joyce Meyer o tym, co jest kluczem do pokonania strachu

piątek, 15 marzec 2013 08:35
Joyce Meyer Joyce Meyer fot. praisethealmighty.com

Znana amerykańska głosząca Joyce Meyer w swoim artykule poruszyła temat walki ze strachem.

Joyce Meyer jest bestsellerową autorką New York Timesa i założycielką służby Joyce Meyer Ministries. Napisała prawie 100 książek, w tym bardzo znaną w Polsce pozycję "Bitwa o umysł". Prowadzi programy radiowe i telewizyjne. W naszym kraju są one emitowane na antenie Religii.tv i Superstacji.


Poniżej zamieszczamy wspomniany artykuł na temat strachu.

Joyce Meyer pisze:


Bóg chce zamienić twój strach na pewność, która pochodzi z wiedzy o tym, kim naprawdę jesteś w Chrystusie.

Pamiętam, jak pewnego razu, lata temu, zostałam zaproszona, by przemawiać na konferencji. Zaplanowano wówczas w ciągu dnia warsztaty na różne tematy, a wieczorem nabożeństwa z udziałem znanych mówców. Jeden z nich nagle zrezygnował i poproszono mnie, bym go zastąpiła.

Nie byłam wtedy zbyt znana. Nie spodziewałam się, że ktoś mnie o to poprosi. Ale zgodziłam się, ufając Bogu, że mi pomoże.

Kiedy miałam zacząć przemawiać, byłam bardzo zdenerwowana. Nigdy wcześniej nie głosiłam przed tak dużą publicznością. Pomyślałam tylko: "jestem tylko nauczycielką Biblii z Fenton w stanie Missouri. Co ja tu robię?".

Kiedy otworzyłam usta, na początku wydobył się z nich tylko jakiś pisk. Ale Bóg był ze mną i pomógł mi wykonać to, co miałam wykonać.

Gdybym pozwoliła wtedy, żeby kierował mną strach, to pewnie zrezygnowałabym z wystąpienia na tamtej konferencji i nigdy nie doświadczyłabym realizacji Bożego powołania w moim życiu - powołania, by dzielić się ewangelią z ludźmi na całym świecie i pomagać im uczyć się, jak żyć przez wiarę każdego dnia.

Dlatego zastanawiam się, jak wielu ludzi posiada dary i talenty od Boga, ale nie używa ich, dlatego że raz spróbowali i im się nie udało. Wielu jest sfrustrowanych, bo wiedzą, że nie robią tego, co powinni, ale pozwalają, żeby rządził nimi strach.

Każdy doświadcza strachu. Istnieją duże lęki, z których zdajemy sobie sprawę, ale są też małe, których możemy nie być świadomi. Strach to narzędzie, którego diabeł używa, żeby nas stłamsić i zniszczyć. Szatan bardzo często atakuje ludzi w ten sposób, by nimi manipulować i trzymać ich z dala od Bożej woli.

Mówiąc wprost, strach jest przeciwieństwem wiary. Bóg chce, żebyśmy żyli przez wiarę, a szatan chce, byśmy żyli przez strach. Jeśli nauczymy się żyć przez wiarę, nie pozwalając, by rządził nami strach, będziemy mogli prowadzić spełnione, pełne satysfakcji, radości i pokoju życie w Chrystusie.

Strach zaczyna się od myśli, a potem tworzy intensywne emocje, żeby nami rządzić i prowadzić nas tak, abyśmy podejmowali głupie decyzje. W Przypowieściach Salomona czytamy, że "jak człowiek myśli w sercu swoim, takim jest". Ja lubię mówić o tym tak: "Człowiek podaża tam, gdzie zmierza jego umysł".

Dlatego Biblia mówi o rozmyślaniu nad Słowem Bożym i odnowieniu umysłu (List do Rzymian 12,2). Kiedy myślisz nad Słowem, wałkujesz Pismo raz po raz w swoim umyśle aż staje się Ono częścią ciebie. Przyjmujemy informację, która przemienia się w objawienie. Kiedy otrzymujesz objawienie na jakiś temat, ta prawda uwalnia cię od kłamstwa, które powstrzymywało cię przed czymś, co przygotował dla ciebie Bóg.

Chcę, byś przyjął pewne objawienie: kluczem do tego, byś był tym, kim Bóg chce, byś był, jest poznanie tego, kim jesteś w Chrystusie i ujrzenie siebie w Nim. Kiedy rodzisz się na nowo przez relację z Jezusem Chrystusem, zostajesz stworzony na nowo w Chrystusie, "do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili" (Ef. 2,10).

To oznacza, że jaki jest Jezus, tacy i my jesteśmy. On jest silny. Dlatego i my jesteśmy w Nim silni. On jest odważny, więc my jesteśmy w Nim odważni. On jest zwycięzcą i my też możemy być zwycięzcami. On ma pokój i radość i my mamy pokój i radość. On ma możliwości i jest odważny, więc my w Chrystusie możemy dokonać tego, czego potrzebujemy z Jego odwagą.

Jeśli czytamy Biblię i rozmyślamy nad tym, co Bóg o nas mówi, staniemy się wszystkim tym, do czego zostaliśmy stworzeni. Ja nauczyłam się, że jeżeli moje uczucia albo myśli są niezgodne ze Słowem Bożym, to znaczy, że to, co czuję i myślę, jest niewłaściwe. Wtedy zamieniam to na prawdę. Zaczyna się to od podjęcia decyzji, by ufać, że Boże Słowo jest prawdą.

A więc co Słowo Boże mówi o tobie? Jeśli będziesz poświęcać czas na czytanie i rozmyślanie nad Słowem, będziesz w stanie rozpoznać lęki, które cię powstrzymują. Wtedy, widząc siebie w Chrystusie, będziesz mógł je pokonać i odkryjesz, że w Nim masz wszystko, czego potrzebujesz, aby czynić to, do czego zostałeś stworzony.

Źródło: Charisma Magazine

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.