Joyce Meyer o tym, co jest kluczem do pokonania strachu

Joyce Meyer o tym, co jest kluczem do pokonania strachu

piątek, 15 marzec 2013 08:35
Joyce Meyer Joyce Meyer fot. praisethealmighty.com

Znana amerykańska głosząca Joyce Meyer w swoim artykule poruszyła temat walki ze strachem.

Joyce Meyer jest bestsellerową autorką New York Timesa i założycielką służby Joyce Meyer Ministries. Napisała prawie 100 książek, w tym bardzo znaną w Polsce pozycję "Bitwa o umysł". Prowadzi programy radiowe i telewizyjne. W naszym kraju są one emitowane na antenie Religii.tv i Superstacji.


Poniżej zamieszczamy wspomniany artykuł na temat strachu.

Joyce Meyer pisze:


Bóg chce zamienić twój strach na pewność, która pochodzi z wiedzy o tym, kim naprawdę jesteś w Chrystusie.

Pamiętam, jak pewnego razu, lata temu, zostałam zaproszona, by przemawiać na konferencji. Zaplanowano wówczas w ciągu dnia warsztaty na różne tematy, a wieczorem nabożeństwa z udziałem znanych mówców. Jeden z nich nagle zrezygnował i poproszono mnie, bym go zastąpiła.

Nie byłam wtedy zbyt znana. Nie spodziewałam się, że ktoś mnie o to poprosi. Ale zgodziłam się, ufając Bogu, że mi pomoże.

Kiedy miałam zacząć przemawiać, byłam bardzo zdenerwowana. Nigdy wcześniej nie głosiłam przed tak dużą publicznością. Pomyślałam tylko: "jestem tylko nauczycielką Biblii z Fenton w stanie Missouri. Co ja tu robię?".

Kiedy otworzyłam usta, na początku wydobył się z nich tylko jakiś pisk. Ale Bóg był ze mną i pomógł mi wykonać to, co miałam wykonać.

Gdybym pozwoliła wtedy, żeby kierował mną strach, to pewnie zrezygnowałabym z wystąpienia na tamtej konferencji i nigdy nie doświadczyłabym realizacji Bożego powołania w moim życiu - powołania, by dzielić się ewangelią z ludźmi na całym świecie i pomagać im uczyć się, jak żyć przez wiarę każdego dnia.

Dlatego zastanawiam się, jak wielu ludzi posiada dary i talenty od Boga, ale nie używa ich, dlatego że raz spróbowali i im się nie udało. Wielu jest sfrustrowanych, bo wiedzą, że nie robią tego, co powinni, ale pozwalają, żeby rządził nimi strach.

Każdy doświadcza strachu. Istnieją duże lęki, z których zdajemy sobie sprawę, ale są też małe, których możemy nie być świadomi. Strach to narzędzie, którego diabeł używa, żeby nas stłamsić i zniszczyć. Szatan bardzo często atakuje ludzi w ten sposób, by nimi manipulować i trzymać ich z dala od Bożej woli.

Mówiąc wprost, strach jest przeciwieństwem wiary. Bóg chce, żebyśmy żyli przez wiarę, a szatan chce, byśmy żyli przez strach. Jeśli nauczymy się żyć przez wiarę, nie pozwalając, by rządził nami strach, będziemy mogli prowadzić spełnione, pełne satysfakcji, radości i pokoju życie w Chrystusie.

Strach zaczyna się od myśli, a potem tworzy intensywne emocje, żeby nami rządzić i prowadzić nas tak, abyśmy podejmowali głupie decyzje. W Przypowieściach Salomona czytamy, że "jak człowiek myśli w sercu swoim, takim jest". Ja lubię mówić o tym tak: "Człowiek podaża tam, gdzie zmierza jego umysł".

Dlatego Biblia mówi o rozmyślaniu nad Słowem Bożym i odnowieniu umysłu (List do Rzymian 12,2). Kiedy myślisz nad Słowem, wałkujesz Pismo raz po raz w swoim umyśle aż staje się Ono częścią ciebie. Przyjmujemy informację, która przemienia się w objawienie. Kiedy otrzymujesz objawienie na jakiś temat, ta prawda uwalnia cię od kłamstwa, które powstrzymywało cię przed czymś, co przygotował dla ciebie Bóg.

Chcę, byś przyjął pewne objawienie: kluczem do tego, byś był tym, kim Bóg chce, byś był, jest poznanie tego, kim jesteś w Chrystusie i ujrzenie siebie w Nim. Kiedy rodzisz się na nowo przez relację z Jezusem Chrystusem, zostajesz stworzony na nowo w Chrystusie, "do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili" (Ef. 2,10).

To oznacza, że jaki jest Jezus, tacy i my jesteśmy. On jest silny. Dlatego i my jesteśmy w Nim silni. On jest odważny, więc my jesteśmy w Nim odważni. On jest zwycięzcą i my też możemy być zwycięzcami. On ma pokój i radość i my mamy pokój i radość. On ma możliwości i jest odważny, więc my w Chrystusie możemy dokonać tego, czego potrzebujemy z Jego odwagą.

Jeśli czytamy Biblię i rozmyślamy nad tym, co Bóg o nas mówi, staniemy się wszystkim tym, do czego zostaliśmy stworzeni. Ja nauczyłam się, że jeżeli moje uczucia albo myśli są niezgodne ze Słowem Bożym, to znaczy, że to, co czuję i myślę, jest niewłaściwe. Wtedy zamieniam to na prawdę. Zaczyna się to od podjęcia decyzji, by ufać, że Boże Słowo jest prawdą.

A więc co Słowo Boże mówi o tobie? Jeśli będziesz poświęcać czas na czytanie i rozmyślanie nad Słowem, będziesz w stanie rozpoznać lęki, które cię powstrzymują. Wtedy, widząc siebie w Chrystusie, będziesz mógł je pokonać i odkryjesz, że w Nim masz wszystko, czego potrzebujesz, aby czynić to, do czego zostałeś stworzony.

Źródło: Charisma Magazine

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.