Chrzest niezbędny do zbawienia? Co z chrztem niemowląt? Mówią dominikanin i kaznodzieja

Chrzest niezbędny do zbawienia? Co z chrztem niemowląt? Mówią dominikanin i kaznodzieja

wtorek, 17 styczeń 2017 19:47
Chrzest niezbędny do zbawienia? Co z chrztem niemowląt? Mówią dominikanin i kaznodzieja fot. Pixabay.com

Jaką rolę odgrywa chrzest? Czy to swego rodzaju pieczęć zbawienia i wiary czy też po prostu znak, potwierdzenie nawrócenia? Oto argumenty dominikanina i pastora.

O. Adam Szustak w wideo "Dlaczego chrzcimy małe dzieci" odnosi się do argumentów, że chrzest powinno się przyjmować świadomie, mając wybór.

- Jeżeli chodziłoby o światopogląd, to 100 procent racji. Wtedy absolutnie się zgadzam. Problem w tym, że chrześcijaństwo to nie światopogląd. Chrześcijaństwo to wydobywanie człowieka Duchem Bożym z nicości, z chaosu, pustki, próżności i totalnego rozwalenia do czegoś zupełnie nowego, a to byłoby super, żeby się działo już od samego początku życia. (...) Tego oczywiście ludzie, którzy nie rozumieją, że chrześcijaństwo polega na relacji z Panem Jezusem, nigdy nie zrozumieją - stwierdził.

Chrzest określił jako "wpuszczenie w życie człowieka, serce, ciało, umysł, emocje i psychikę ożywczego Ducha, który zaczyna unosić się nad wszystkim, co jest rozbadziewione w człowieku i wydobywanie, kształtowanie".

Dominikanin podkreślił, że ludzie rodzą się "skażeni grzechem", a chrztu nie należy traktować niczym czarodziejskiej różdżki.

- Oczywiście, to nie działa z automatu. To nie jest żadna magia, przycisk, że dasz komuś chrzest i on będzie tego Ducha przyjmował. Oczywiście, że trzeba tych, którzy wprowadzą tego człowieka w to, jak się Pana Jezusa poznaje - powiedział.

Porównał to do miłości między rodzicami, a dzieckiem, z którą w sytuacji chrztu świadomego trzeba by było "poczekać" aż małe dorośnie.

- Nie. To dziecko potrzebuje miłości od pierwszej sekundy życia i jak jej nie ma, to jest właśnie dramat - stwierdza o. Szustak.

Inne podejście do chrztu przedstawia znany w USA ewangeliczny kaznodzieja i autor chrześcijańskich książek dr Michael Brown.

W wideo "Czy musisz być ochrzczony, by zostać zbawionym?" cytuje argumenty tych, którzy wskazują, że łotr, który umierał z Jezusem na krzyżu, nie został ochrzczony, a jednak Pan powiedział mu: "dziś będziesz ze mną w raju".

Przytacza też przykład osoby, która przyjęła Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela w samolocie. I pyta, co w sytuacji, gdy ten samolot rozbije się, a ta osoba nie zdąży się ochrzcić.

Podaje wreszcie fragmenty Biblii, w których ludzie przyjmowali chrzest dopiero po tym, jak zostali napełnieni Duchem Świętym, co było symbolem nawrócenia i oczyszczenia.

Przypomina, że Duch Święty nie wypełnia kogoś, kto jeszcze nie jest zbawiony. Więcej na krótkim wideo poniżej.

Zobacz także: Czym różni się życie z Jezusem od religii? To wyjaśnienie trafia w sedno!

Reklama

 

 

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Zobaczcie nowy przedmiot NAUKA O ZDROWIU,na kanale A.Cyrikasa tez jest o tym filmik pt MASKI OPADŁY.: Lgbt,szczepienia homosex.....
@zielonoświątkowiecNa jakiej Bozej podstawie?
@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.