Warszawa

18°C

  Duchowe dary przeminęły? Odpowiedź

  Duchowe dary przeminęły? Odpowiedź

  sobota, 21 kwiecień 2018 13:45
  Duchowe dary przeminęły? Odpowiedź fot. northcities.org

  "Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci. Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie; lecz gdy nastanie doskonałość, to, co cząstkowe, przeminie" - to wersety z 13. rozdziału 1. Listu do Koryntian.

  Częso używane do twierdzenia, że dary przeminęły wraz z czasami Nowego Testamentu.

  Czy osoby, które tak twierdzą, mają rację? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć znany za oceanem chrześcijański apologeta - dr Michael Brown.

  Według niego, wersety te są przez nie źle interpretowane. Jak wskazuje, jeśli popatrzymy na dzieje interpretacji tego fragmentu, to zauważymy, że taka akurat interpretacja pojawiła się dość niedawno.

  - Ta koncepcja jest absolutnie nie do obrony pod względem biblijnym i historycznym - stwierdza.

  Jak wskazuje Brown, apostoł Paweł napisał w przytoczonym wersecie, że mamy miłość, mamy języki, proroctwa, poznanie, ale gdy nastanie doskonałość, to to, co cząstkowe przeminie.

  - A więc nastanie dzień, gdy nie będzie języków, proroctw, poznania. Teraz widzimy, jak przez zasłonę, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz nasze poznanie jest częściowe, a wtedy będziemy wiedzieć w pełni - oświadcza apologeta.

  O czym mówi tu Paweł? Według Browna, o czasie, gdy już powróci Chrystus. Tymczasem w następnym rozdziale apostoł zachęca do proroctw i mówi, by nie zakazywać mówienia językami.

  - Cały Nowy Testament zakłada trwające dary Ducha. Historia pierwszego Kościoła, dokumenty, proroctwa, uzdrowienia, uwolnienia i cuda trwały przez wieki od tamtego czasu - zauważa.

  Jego zdaniem, absurdalne jest w związku z tym założenie, że po zakończeniu czasów Nowego Testamentu nastały inne czasy, w których dary duchowe miały przestać działać.

  Brown podkreśla, że taka interpretacja była interpretacją "skrajnej mniejszości", a nawet dziś takich osób jest coraz mniej.

  Wideo z wypowiedzią dr. Michaela Browna poniżej.

  REKLAMA

  Dodaj komentarz

  Komentarze  

  0 # Dlaczego dary Ducha Swiętego takie jak prorokowanie nie ustało?40i4wisla 2018-08-16 21:22
  Patrząc na historie chrześcijaństwa oraz brak powściągliwości w gniewie i w konsekwencji morderstwach z premedytacją, ośmielę się stwierdzić: - iż nie żyjemy w doskonałości. Wiele proroctw Biblijnych jeszcze się nie wypełniło. Dlaczego więc Bóg miałby zabrać pocieszyciela i skazywać nas na rozweselenie serca jedynie przez wino jak za czasów Starego Testamentu? Żyjemy w czasie przed przyjściem antychrysta. Jezus Chrystus wywołuje s tego świata ciągle nowych uczniów poprzez swojego Ducha Świętego z pełną mocą, znakami i cudami. Jak rozeznawać i głosić ewangelię aż po krańce ziemi bez mocy Bożej i darów łaski? Samo poznanie litery od A do Z, Bożego Słowa może doprowadzić do tego samego co nastąpiło w czasach średniowiecza i początków chrześcijaństwa. Czyli z obawy przed diabłem, wyrywanie przez pomyłkę pszenicy zamiast kąkolu.

  Spójrzmy na przykład Jana Husa zabitego z premedytacją. Przed śmiercią prorokował o Marcinie Lutrze, iż za sto lat pojawi się Łabędź, którego już nikt nie powstrzyma. Obecny na egzekucji z premedytacją, ksiądz Poggius Florentini w swoim liście do przyjaciela Leonarda Nikolai tak opisał ostatnie chwile i wypowiedź Jana Husa: "Dziś upieczecie małą gęś, ale za sto lat od teraz usłyszycie śpiewającego łabędzia którego zostawicie nieupieczonego, żadna pułapka ani śmierć nie złapie go dla was."

  Hus w języku czeskim znaczy gęś, sto lat później wystąpił Marcin Luter którego symbolem stał się łabędź. Niemiecki reformator zmarł śmiercią naturalną ze starości. Niemożliwe jest to aby Duch Święty został zabrany współcześnie wierzącym na terenach gdzie nie przelewało się krew niewinnych już od ponad 70 lat...

  www.youtube.com/watch?v=5FGXDc3chqI&list=PLCnskbPjlrfGSX7G7U8qv2siUhmxysNRj&index=24
  Odpowiedz
  +1 # Dlaczego Panie JezuKamil Szejnik 2018-04-21 14:58
  Całe życie bili mnie bez powodu wszyscy z osiedla ludzie ktorym nic nie zrobilem nawet ich nie znalem tak wiele raz nikty z Naszego miasta tyle raz nie dostal co ja bez powodu bez przyczyny od tak taka chodzaca gruszka bokserska widze ze moj 6 letni syn chyba tez to odziedziczy juz pare razy starsi dwa razy chlopcy go zaczepiali chyba to przyciagamy powiedz mi Boze czemu tak jest ze cale zycie tak wyglada
  Odpowiedz
  0 # agapedominik 2018-04-21 17:42
  im większa pogarda dla Jezusa i JEGO DWÓCH PRZYKAZAŃ MIŁOŚCI TYM WIĘKSZY GRZECH, CIĘŻSZE CZAS. JAKA WIĘKSZOŚĆ LUDZI TAKIE CZASY ... Prawdziwa miłość do drugiej osoby nie zdradza jej, nie kłamie, nie oszukuje, nie obraża, nie okrada, nie wyzywa, nie naśmiewa się, nie bije, nie wyzyskuje, nie wykorzystuje, nie krzywdzi na inne sposoby. Miłość zła nie czyni drugiej osobie .. wszelkie zło jakie ludzie ludziom czynią, wypływa z podeptania przykazania miłości, bo miłość nie czyni zła drugiej osobie ... Jaka większość ludzi, taki świat. Jaka większość ludzi takie czasy. " Miłość nie wyrządza zła bliźniemu." - list apostoła Pawła do Rzymian 13:10a UBG
  Odpowiedz
  +1 # RE: Dlaczego Panie JezuPiotr A. 2018-04-22 18:44
  Bóg jest sprawiedliwy. Każdy czyn zostanie osądzony. Narodzeni z Ducha Św. ludzie nie przeżywają przekleństwa pokoleniowego. Nawróć się, ochrzcij w imię Trójcy, a ujrzysz zwycięstwo, choć wśród prześladowań.
  Odpowiedz

  Please publish modules in offcanvas position.