W Polsce będzie przebudzenie? Pastor mówi, czego potrzeba

W Polsce będzie przebudzenie? Pastor mówi, czego potrzeba

piątek, 03 maj 2019 16:45
W Polsce będzie przebudzenie? Pastor mówi, czego potrzeba fot. Awakening Australia

Gorliwe serca to za mało, by działanie Boże miało charakter trwały - mówi pastor Kościoła Chwały Marcin Podżorski. Według niego, by w Polsce doszło do przebudzenia, potrzebne jest także "objawienie budowania", bo tylko to, co "robimy w oparciu o objawienie" przyniesie trwały owoc.

Pastor Podżorski, jego żona Urszula, a także redaktor Aleksandra Nikodem udzielili wywiadu w tej sprawie w związku z wydaniem przez Kościół Chwały magazynu "Głos Przebudzenia".Według jego autorów, jest on skierowany do wszystkich wierzących i ma stanowić dla nich inspirację.

Marcin Podżorski

Skąd pomysł oraz nazwa magazynu?

Marcin Podżorski: Wizja i nazwa magazynu "Głos Przebudzenia" zrodziły się w modlitwie w okolicach czerwca 2018 roku. Bardzo wyraźnie odebrałem to od Boga. Początkowo byłem trochę sceptyczny wobec tej nazwy, gdyż rozglądając się wokoło, widać, jak często słowo "przebudzenie" jest nadużywane i jak niewiele dziś znaczy. Magazyn ma promować pełny, apostolski wymiar przebudzenia, które dotyczy trzech aspektów:

Po pierwsze, poselstwo do Kościoła - nie ma poważnego działania Bożego, które pomija kościoły lokalne. Bóg chce je zreformować i wzmocnić, tak aby stały się prawdziwymi centrami Bożego działania.

Po drugie, poselstwo do indywidualnych ludzi dotyczące mocy odbudowanego życia. Każdy wierzący ma potencjał, który musi być uruchomiony w naszym życiu. Pokażemy świadectwa ludzi, którzy przełamali stagnację czy niemoc i zaczęli królować w swoim życiu, rodzinach, biznesie.

Po trzecie, poselstwo do narodu. Kościół Królestwa Bożego ma wiele do powiedzenia do narodu i kraju. Nie zamyka się tylko w świecie duchowym, ale wyzwala poselstwo do kraju.

To jest to czym zajmujemy się w "Głosie Przebudzenia".

Do kogo jest adresowany magazyn?

Aleksandra Nikodem - redaktor prowadząca: Chcemy, aby każdy chrześcijanin, bez względu na denominację, grupę wiekową czy społeczną usłyszał przesłanie dla siebie. Jeśli tylko będzie chciał iść dalej i zdobywać w swoim życiu kolejne Boże cele. Wierzymy, że każdy może iść dalej na swojej drodze indywidualnego przebudzenia z religii do żywej wiary. Można iść w swoim tempie, ale można biec - szybciej, lepiej, z większą zdolnością do pokonywania przeszkód czy duchowych, cielesnych czy wynikających z braku objawienia. Każdy ma swój punkt startowy. Ważne jest, aby się nie zatrzymać.

Co jest potrzebne, aby można było zobaczyć przebudzenie w Polsce?

Urszula Podżorska: W Polsce jest wiele gorących serc, które płoną dla Pana Jezusa. Wielu ludzi woła do Boga o przebudzenie. Natomiast gorliwe serca to za mało, aby działanie Boże miało charakter trwały. Oprócz gorliwości, jest potrzebne objawienie budowania, bo tylko to, co robimy w oparciu o objawienie, przyniesie trwały owoc.

Przebudzenie to nie jest przejściowy trend duchowy czy chwilowe poruszenie, lecz trwała zmiana, która ma wpływ na wiele pokoleń. My doświadczamy Boga na naszych spotkaniach, ale już szkolimy i przygotowujemy młodzież, jak i dzieci, by obie te grupy mogły chodzić w tym samym, co my. By w przyszłości nasz sufit był ich podłogą. Chcemy, by Boże działanie było kontynuowane w kolejnych pokoleniach przez naszych duchowych synów i córki.

Marcin Podżorski: Bez silnych, zdrowych kościołów, które są miejscami głoszenia Słowa Bożego, wzbudzania ludzi do powołań, rozwoju ludzi w każdym wymiarze, nie będzie zdrowych duchowo, dojrzałych wierzących. Kościoły zainfekowane złym nauczaniem będą pomnażały fałszywe objawienie, w konsekwencji będą produkować duchowo chorych ludzi. Jeśli ten cykl nie zostanie przerwany, to oświadczymy niewielkiej zmiany w narodzie.

Na całym świecie, nie tylko w Polsce we współczesnym chrześcijaństwie mamy dziś chaos doktrynalny. Ludzie podnoszą sztandary z jakimiś ćwierćprawdami, półprawdami nazywając to wielkim działaniem Bożym. Dziś Bóg chce pokazać szerszy obrazek i prawdy, które są wymodelowane w życiu ludzi czy kościołów. Czas na dojrzałość.

Co znajdą czytelnicy w magazynie?

Aleksandra Nikodem: Chcemy pokazać, czym jest prawdziwe przebudzenie w życiu wierzących i całego Kościoła oraz jak przygotować Kościół na pełne działanie Boga w nadchodzącym czasie. Nasi autorzy piszą o tym, co aktualnie Bóg mówi do Kościoła w tym sezonie.

Tematyka „Głosu” jest szeroka: dotyczy zarówno osobistego życia wierzącego i relacji z Duchem Świętym jak i budowania Kościoła. Poruszamy kwestie rozwoju zawodowego, finansów, biznesu. Naszym pragnieniem jest, aby "Głos" inspirował do rozwoju, osiągania przełomów finansowych, zasobności w każdej sferze, zawodowej i prywatnej. Chrześcijanie mogą funkcjonować jako ludzie, którzy wyszli z biedy, niemocy życiowej czy choroby.

Nie omijamy również tematów ważnych z perspektywy społecznej - odnosimy się do problemu wprowadzenia do szkół i przedszkoli tzw. edukacji seksualnej, radzimy, jakie postawy przyjmować w tej sytuacji. Na koniec dodam, że wkrótce ukaże się angielska wersja magazynu "Voice for Revival".

Magazyn można kupić w sklepie Wydawnictwa Nadzieja dla Przyszłości na stronie sklep.ndp.org.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.