Niezaszczepieni traktowani jak trędowaci

Niezaszczepieni traktowani jak trędowaci

niedziela, 09 styczeń 2022 10:04
Niezaszczepieni traktowani jak trędowaci fot. Pixabay

"Otoczcie swoje dzieci ludźmi, którzy są zaszczepieni" - w takich słowach zwrócił się do Amerykanów prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. To kolejny przykład polityka, który traktuje osoby niezaszczepione niczym trędowatych.

"Jeśli chodzi o rodziców dzieci, które są jeszcze zbyt małe, by zostać zaszczepione - otoczcie je ludźmi, którzy są zaszczepieni" - zaapelował.

Biden pominął znane już powszechnie fakty, takie jak to, że dzieci w przytłaczającej większości lekko przechodzą Covid-19, a także to, że szczepienie nie powstrzymuje transmisji wirusa. To widzimy na podstawie krajów Europy Zachodniej, gdzie, pomimo wysokiego procentu wyszczepienia społeczeństw, padają nowe rekordy liczby zakażeń.

 Dane te potwierdza prasa poświęcona nauce.

"Zainfekowani zaszczepieni zdają się transmitować Covid podobnie jak niezaszczepieni. (...) A jednak wielu zaszczepionych porusza się, sądząc, że ich odporność jest niczym pole siłowe, które nie tylko chroni ich, ale i ochrania ich bliskich. Tak jednak nie działa" - czytamy na łamach amerykańskiego miesięcznika "Scientific American".

Być może za jeszcze ostrzejszą od wypowiedzi Bidena należy uznać wypowiedź na temat osób niezaszczepionych innego czołowego przywódcy - prezydenta Francji - Emmanuela Macrona.

Otwarcie oświadczył on, że jego strategią jest to, aby "wkurzyć" niezaszczepionych poprzez coraz większe utrudnianie im życia.

- Jeśli chodzi o niezaszczepionych, to naprawdę chcę ich wkurzyć i będziemy to kontynuować aż do końca. Taka jest strategia - oświadczył bez ogródek w wywiadzie dla "Le Parisien".

Prezydent wypowiedział się w ten sposób, gdy w parlamencie trwała debata nad nową ustawą, która zabiera prawo do certyfikatu covidowego osobom z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Co więcej, Macron stwierdził, że uznaje niezaszczepionych za "nieobywateli".

- Gdy moja wolność zagraża innym, jestem nieodpowiedzialny. A ktoś nieodpowiedzialny nie jest obywatelem - stwierdził.

Niezaszczepieni są odsuwani na społeczny margines także w wielu innych krajach. Mają utrudniony bądź uniemożliwony dostęp do kin, teatrów, restauracji, a czasem nawet sklepów czy pracy.

W ich obronie, pomimo narastającej nagonki, nie staje papież Franciszek. Jak wiadomo, wielokrotnie bronił on wykluczonych. Trudno zliczyć, ile razy wzywał choćby do przyjmowania uchodźców.

W przypadku niezaszczepionych, dyskryminowanych między innymi we włoskim życiu publicznym od czasu wprowadzenia tzw. "zielonej przepustki", papież nie tylko nie staje w ich obronie, ale sam dołącza do praktyk wykluczających - w Watykanie obowiązkiem szczepień na Covid-19 objęto  niedawno wszystkich pracowników.

Niezaszczepieni w dzisiejszych czasach bywają traktowani niczym trędowaci. Ci ostatni byli wyrzutkami, odłączonymi od reszty wspólnoty, których zdrowi woleli unikać.

Należy jednak zauważyć, że trędowaci faktycznie byli dotknięci przez chorobę. Inaczej jest w przypadku niezaszczepionych, którzy są dyskryminowani i wyrzucani poza nawias, nawet jeśli są zdrowi. 

Sam Jezus nie obawiał się nawet osób trędowatych. Wręcz przeciwnie, wyciągał do nich rękę i pomagał im. W 8. rozdziale Ewangelii Mateusza czytamy:

"A gdy (Jezus) zstąpił z góry, poszło za nim wielkie mnóstwo ludu. I oto trędowaty, przystąpiwszy, złożył mu pokłon, mówiąc: Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyiścić. I wyciągnąwszy rękę, dotknął go, mówiąc: Chcę, bądź oczyszczony! I natychmiast został oczyszczony z trądu".

Na podstawie: Guardian, Express.co.uk, CatholicNews.com, Scientific American, Pismo Święte

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  HELENA · 2 lata temu
  Biblia w Łk mówi,że zarazy będą MIEJSCAMI ,nie na całej ziemi,co obecnie jest lansowane.Kto kłamie,Biblia czy rządy?
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @HELENA a jak ludzie rozniosą zarazę samolotami, to już nie będzie miejscami. głodu i trzęsień ziemi się nie rozniesie, zarazę można.
 • This commment is unpublished.
  arka · 2 lata temu
  Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni - niezaszczepiony!
 • This commment is unpublished.
  Piotr · 2 lata temu
  Liczba pacjentów wymagających podłączenia do respiratora w miesiącu:
  listopadzie: zaszczepionych 42, niezaszczepionych 17
  grudniu: zaszczepionych 46, niezaszczepionych 22
  Liczba pacjentów na OIOM w
  Listopadzie: zaszczepieni 42, niezaszczepieni 17
  Grudniu: zaszczepieni 46, niezaszczepieni 22.
  Liczba pacjentów zmarłych z powodu tylko covida w miesiącu
  listopadzie: 28
  Grudniu 17
  Liczba osób hospitalizowanych: w miesiącu:
  listopadzie: zaszczepionych 144, niezaszczepionych 262
  grudniu: zaszczepionych 188, niezaszczepionych 316
  Są to dane ze Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich nr pisma SZM/MO-070/147/D/4552/3112/2021 z dnia 20.12.2021. Jest to oficjalna odpowiedź na zapytanie Stowarzyszenia Śląska Husaria.
  Dane dotyczą oddziału covidowego oraz obejmują okres listopada 2021 r. i grudnia do dnia 20 2021r.
  Teraz pytanie: kto robi nas w balona wmawiając skuteczność szczepień?????????
  Udostępnijcie to innym! Nie dajmy się oszukiwać!
  • This commment is unpublished.
   Rita · 2 lata temu
   @Piotr Witaj Czy jest do tego link? To się zgadza. Zauwazamy to w szpitalu . Najnowsze dane w sprawie eksperymentow medycznych też to potwierdzają.
  • This commment is unpublished.
   Nop · 2 lata temu
   @Piotr A dodaj do tych statystych fakt, że do 14 dni po szczepieniu jesteś traktowany jako niezaszczepiony, po pół roku po szczepieniu, czy przypomnieniu też jesteś traktowany jak niezaszczepiony i nie ważne, jak czy cię po poprzedniej dawce sponiewierali i przez to nie chcesz się więcej szczepić. Nawet jak masz przeciwciała, bez oficjalnego potwierdzonego "testem" zachorowania, albo ponad pół roku po przechorowaniu - już musisz się szczepić bo "paszport" traci ważność.
 • This commment is unpublished.
  RUTTE · 2 lata temu
  a wydawalo sie ze Hitlera i Stalina nikt nie pobije a tu widac ze LUDZKOSC byla glupia i jest GLUPSZA ,czy ten KRETYNIZM czlowieka osiagnal juz szczyt ?? PRZYJDZ PANIE JEZU i zrob porzadek z ta glupia ludzkoscia !!!!
 • This commment is unpublished.
  Maranata · 2 lata temu
  To jest początek boleści - jesteśmy testowani na ile władze mogą sobie pozwolić przy akceptacji społeczeństwa.

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.