Warszawa

0°C

  Joel Osteen nie przejmuje się walką z Bożym Narodzeniem w USA

  Joel Osteen nie przejmuje się walką z Bożym Narodzeniem w USA

  czwartek, 26 grudzień 2013 17:06
  Joel Osteen Joel Osteen fot. Fox News

  Pastor megakościoła Lakewood w Teksasie, Joel Osteen, o walce z Bożym Narodzeniem w USA.

  - Wiara zawsze napotyka na przeciwności. To nie zatrzyma ludzi wiary - mówił w telewizji Fox News.

  - Społeczeństwo się zmienia. Nie jest teraz tak, jak wtedy, kiedy dorastałem. Jednak tego rodzaju rzeczy nie zatrzymują mojej wiary. To mnie nie zniechęca. Nawet Pismo Święte mówi, że w świecie będzie coraz ciemniej, ale dla Kościoła i wierzących będzie jaśniej. Nasze życie powinno jasno świecić - podkreślił pastor.

  Prowadzący program zapytał Osteena czy jego zdaniem w USA celowo prowadzona jest walka z religijnym znaczeniem Świąt Bożego Narodzenia.

  - Myślę, że pewne grupom na tym zależy, ale jednocześnie nadal są miliony, miliony ludzi wiary, więc nie martwię się tym tak bardzo jak inni - odpowiedział.

  W Stanach Zjednoczonych coraz częściej zamiast "Merry Christmas" (wesołych świąt) mówi się "Happy Holidays" (dosłownie: miłych dni wolnych od pracy). Zdaniem niektórych chrześcijan, oznacza to pogłębiającą się laicyzację kraju. Osteen mówi jednak, że nie jest urażony świeckimi życzeniami.

  - Nie obraża mnie to. Staram się nie przejmować takimi powierzchownymi rzeczami. Wiem, że w tych świętach chodzi o Jezusa i jego narodziny. W naszym kraju nie wszyscy są chrześcijanami. Nawet niektórzy chrześcijanie inaczej wierzą. Ja chcę wszystkich szanować. Nie urazi mnie to, jeśli ja będę modlił się w imieniu Jezusa, a ktoś inny nie - zaznaczył pastor kościoła Lakewood.

  Udostępnij


  Źródło: Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.