Pastor Joel Osteen o życiu po śmierci, finansach i homoseksualizmie

Pastor Joel Osteen o życiu po śmierci, finansach i homoseksualizmie

środa, 15 styczeń 2014 10:55
Joel Osteen w programie Larry'ego Kinga Joel Osteen w programie Larry'ego Kinga kadr programu w ora.tv

Joel Osteen, pastor znanego amerykańskiego kościoła Lakewood, był gościem programu "Larry King Now".

Legendarny dziennikarz Larry King zapytał go między innymi o jego poglądy w sprawie homoseksualizmu.

- Pismo Święte mówi, że to jest grzech, ale zawsze dodaję, że nie występujemy przeciwko komukolwiek - odpowiedział Osteen.

King zadał jednak kolejne pytanie: "Jak może tak być, skoro nie wiemy, co jest tego przyczyną? Nie wiesz, dlaczego jesteś heteroseksualistą".

- Larry, jest wiele rzeczy, których nie rozumiem, więc po prostu o nich nie głoszę - odpowiedział pastor.

Zapytany o to, czy "małżeństwa homoseksualne go złoszczą", stwierdził:

"Nie, nie złoszą mnie. Z biblijnego punktu widzenia, moja wiara by tego nie nauczała, ale to mnie nie złości".

King pytał również Osteena o to, czy kiedykolwiek miał wątpliwości co do swojej wiary, a także o jego stosunek do rzeczy, na które ludzie nie mają wpływu, a które negatywnie wpływają na ich życie.

- Nie, nigdy nie wątpię w swoją wiarę. Mam do czynienia z dziećmi, które rodzą się z chorobami, ale nie żyjemy w doskonałym świecie.  Doskonały świat będzie w niebie. My żyjemy w świecie upadłym - tak uczy Biblia. Są rzeczy, których nie rozumiemy. Ludziom, którzy stracili kogoś bliskiego, na przykład nastolatka, który zginął w wypadku, mówię, że tego nie rozumiem, ale wierzę, że Bóg może dać łaskę, pokój i siłę, by przez to przejść - powiedział Joel Osteen.

- Widzę na przykład rodziców mających córeczkę z nowotworem, która przechodzi leczenie. Ja nie mam wyjaśnienia poza tym, że Bóg może dać im pokój, że będziemy się modlić, wierzyć. Nie sądzę, by ktokolwiek znał wszystkie odpowiedzi - dodał.

- Jak pan sądzi, co dzieje się po śmierci? Bo nie może pan tego wiedzieć... - pytał King.

- Nie mogę wiedzieć, ale wierzę, że istnieje niebo i piekło, życie po śmierci. Wierzę, że ten prawdziwy wewnętrzny człowiek żyje wiecznie. Biblia mówi, że Bóg znał nas zanim zostaliśmy ukształtowani w łonie matki. Do końca tego wszystkiego nie rozumiem, ale wierzę, że jestem duchem i będę dalej żył. Rozmawiałem też z ludźmi, którzy przeżyli atak serca i patrzyli na siebie spoza swojego ciała, więc wierzę w to - odpowiedział pastor kościoła Lakewood.

Wywiad zszedł również na tematy finansowe. Padło między innymi pytanie o to, skąd Osteen uzyskuje swoje fundusze.

- Pieniądze są ze sprzedaży książek. Ludzie dają też na kościół, ale te fundusze idą na działalność służby. Wiem, że niektórzy, którzy oglądają teleewangelistów i mówią: "jemu chodzi o moje pieniądze", ale ja chcę być czysty. Nie proszę o pieniądze. Ludzie je wysyłają. Myślę, że widzą szczerość naszego serca, tego co robimy, ale ja postanowiłem trzymać się od tego z dala - wyjaśnił pastor.

Do kościoła Lakewood w mieście Houston każdego tygodnia uczęszcza 43,5 tys. wiernych.

Udostępnij


Opracowanie: ChristianNews.pl
Źródło: ora.tv, Wikipedia

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@ale co ja tam wiem..Tacy krytykanci to nie sa wyznawcy Chrystusa
Wierzacy Marian Weclawek-spiacy prorok z Leszna twierdzil ze konca swiata nie bedzie w 2012  a wojna zacznie sie w 2024 lub 2025 w Kosowie. Swoja ...
Czytałem biblię wiele razy teraz czytam od nowa po resecie umysłu. Byłem katolikiem potem św Jehowy, dzisiaj jestem wolnym człowiekiem. Biblia to mitologia to co ...
@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.