Warszawa

1°C

  Baptyści rozdają ludziom broń w celach...

  Baptyści rozdają ludziom broń w celach...

  wtorek, 04 marzec 2014 10:03
  Baptyści rozdają ludziom broń w celach... fot. progressivepopulist.org

  Szokująca inicjatywa konwencji baptystów w amerykańskim stanie Kentucky.

  Organizują oni spotkania, na których oferują m.in. pistolety czy strzelby. Nagrody w postaci broni trafiają do osób, które kupiły bilety, a następnie zostały wylosowane. W wydarzeniach tych biorą udział setki osób.

  Miejscowi baptyści z Kentucky Baptist Convention chcą w ten sposób przyciągnąć jak najwięcej osób, które na co dzień nie chodzą do kościoła i "zwrócić ich ku Chrystusowi".

  - Wśród mężczyzn nie uczęszczających do kościołów w stanie Kentucky panuje ogromne zainteresowanie bronią - opisuje sytuację w stanie były pastor i rzecznik inicjatywy - Chuck McAlister.

  Według niego, na 50 podobnych imprezach tylko w ubiegłym roku "wyznanie wiary" złożyło 1678 osób.

  W lutym McAlister tłumaczył, że przemoc z bronią w ręku nie jest dokonywana przez pistolet, ale przez "człowieka, który się nim posługuje".

  Podobne imprezy, oczywiście nie mające nic wspólnego z wiarą, organizują zazwyczaj producenci broni. Od czasu do czasu także kongresmeni.

  Choć strategię tę za "skuteczną" pod wzlędem ewangelizacyjnym uznaje kościół baptystów w Kentucky, spotkała się ona z krytyką innych baptystów w USA.

  - To ironia - używać broni, by zachęcić mężczyzn do wysłuchania przesłania o Jezusie, który powiedział, że należy odłożyć miecz. Czy można sobie wyobrazić Jezusa rozdającego pistolety, tostery czy bilety na loterię? Raz rozdawał co prawda chleb, ale to był znak, a nie chwyt marketingowy - skomentował inicjatywę Joe Phelps - pastor kościoła baptystów Highland Baptist Church w Louisville.

  Stan Kentucky wyróżnia się w USA liczbą zabójstw dokonywanych z bronią palną w ręku.

  Udostępnij

  Źródło: thinkprogress.org, USA Today

  Please publish modules in offcanvas position.