Warszawa

0°C

  Tatuażysta: wśród moich klientów są także pastorzy

  Tatuażysta: wśród moich klientów są także pastorzy

  środa, 25 czerwiec 2014 12:33
  Tatuażysta: wśród moich klientów są także pastorzy fot. Ron Hendon

  Czy chrześcijaństwo i tatuaże mogą iść w parze?

  Pewien tatuażysta w amerykańskim stanie Georgia łączy je bardzo często w praktyce.

  Ron Hendon zdradza, że wśród jego klientów jest wielu chrześcijan, w tym kościelnych liderów i pastorów. Zamawiają oni tatuaże związane z wiarą.

  Każdego tygodnia Hendon ma do pięciu takich klientów. Wśród nich szczególnie dużo jest Latynosów, którzy chcą mieć tatuaże przedstawiające krzyż, biblijne wersety i inne symbole wiary.

  Hendon przyznaje, że odbył wiele rozmów z ludźmi, którzy uznają robienie tatuaży za grzech. On sam nie zgadza się jednak z tym poglądem. Jego zdaniem, chrześcijanie źle interpretują Biblię w tej sprawie.

  Wielu wierzących odnosi się do fragmentu z Księgi Kapłańskiej 19,28:

  "Nie będziecie na znak żałoby po zmarłym czynić nacięć na ciele swoim ani nakłuwać napisów na skórze swojej; Jam jest Pan."

  Jefferson Bethke, młody kaznodzieja, znany szczególnie w Internecie, uważa, że wierzący nie biorą pod uwagę kontekstu.

  - To brzmi nieco inaczej, jeśli czytać to w kontekście. W tym rozdziale Bóg daje wiele przykazań, jak Izraelici mieli żyć w tamtym czasie. Kiedy ludzie cytują ten werset, mam nadzieję, że są w stanie spełniać również pozostałe - mówi Bethke w filmiku "Czy tatuaże są grzeszne?".

  Ron Hendon podkreśla, że robienie tatuaży związanych z wiarą sprawia mu przyjemność, ponieważ są one robione nie tylko ze względu na upodobania estetyczne, ale i przekonania.

  A co Ty sądzisz na temat tatuaży u chrześcijan?

  Udostępnij

  Źródło: Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.