Warszawa

-1°C

  USA: miesiąc byłych homoseksualistów

  USA: miesiąc byłych homoseksualistów

  piątek, 03 październik 2014 15:59
  USA: miesiąc byłych homoseksualistów fot. Christianity Daily

  Niewygodny dla środowisk liberalnych temat powraca.

  Już drugi rok z rzędu konserwatywne grupy w Stanach Zjednoczonych obchodzą miesiąc poświęcony informowaniu o osobach, które uważały się za osoby homoseksualne, ale już się na nie nie podają.

  Spotkania poświęcone temu wydarzeniu są organizowane w Waszyngtonie przez organizację Voice of the Voiceless (Głos Pozbawionych Głosu). Walczy ona o prawa byłych homoseksualistów. Podczas spotkań honorowane są osoby wspierające społeczność byłych gejów i lesbijek, a także lobbujące w ich sprawie w amerykańskim Kongresie.

  Christopher Doyle, szef VoV, podkreśla, że wsparcie dla byłych homoseksualistów wywarło w poszczególnych stanach wpływ na zablokowanie ustaw  wymierzonych przeciwko terapii dla osób o gejowskich skłonnościach.

  Voice of the Voiceless nie może mówić jednak tylko o sukcesach. W ostatnich miesiącach w stanach Kalifornia i New Jersey przeforsowano bowiem zakaz terapii.

  W czerwcu ubiegłego roku niegdyś największa służba konwersji "orientacji seksualnej", Exodus, zakończyła swoją działalność, a jej dyrektor publicznie przeprosił społeczność LGBT.

  Udostępnij

  Źródło: Christian Post

   

  Please publish modules in offcanvas position.