Warszawa

0°C

  Ostre słowa kościoła: Święty Mikołaj to szatan

  Ostre słowa kościoła: Święty Mikołaj to szatan

  czwartek, 18 grudzień 2014 12:06
  Święty Mikołaj Święty Mikołaj fot. explorebuxtonderbyshire_co_uk

  Kontrowersji wokół świątecznych elementów nie brakuje, ale żeby aż tak?

  Świętego Mikołaja szatanem nazwał kościół Born Again Independent Baptist Church w mieście Harlem w amerykańskim stanie Georgia. Hasło "Santa is Satan" znalazło się na jego tablicy ogłoszeniowej.

  Kościół zdecydował się na to w odpowiedzi na kulturową fascynację postacią Świętego Mikołaja.

  - Nasz kościół postanowił opublikować to przesłanie ze względu na to, że fałszywe bóstwo przejęło okres bożonarodzeniowy - mówi pastor baptystycznej wspólnoty w Harlem - Edward Carothers.

  - Jako narodzeni na nowo wierzący tradycyjnie przeznaczamy 25 grudnia, by świętować narodziny naszego Pana i Zbawiciela - Jezusa Chrystusa. Zauważyłem, że od kilku lat jest coraz mniej szopek bożonarodzeniowych, a więcej Świętego Mikołaja - dodaje

  Duchowny uważa, że fascynacja kulturowa Świętym Mikołajem jest równoznaczna z bałwochwalstwem.

  - Wydaje się, że hrabstwa i miasta, które podkreślają rozdział Państwa od Kościoła, nie mają żadnego problemu ze Świętym Mikołajem. Mają natomiast ogromny problem z Jezusem, który jest powodem tych świąt - podkreśla Carothers.

  Pastor odniósł się też do dzieła Jamesa L. Meltona z 1996 roku "Santa Claus i Satan's Cause" (Święty Mikołaj i sprawa szatana). Melton stwierdził wówczas, że Święty Mikołaj, mając kilka cech podobnych do Jezusa Chrystusa, jest kreowany przez świecką kulturę na fałszywego boga.

  "Przyjacielu, nie chwal szatana, oddając chwałę i przypisując atrybuty Jezusa Chrystusa Świętemu Mikołajowi! Jest on podróbką Boga" - napisał Melton.

  "Oddajesz cześć szatanowi, kiedy uczysz swoje dzieci, żeby wierzyły w Świętego Mikołaja! Chrześcijanie powinni uczyć je prawdy. Powinniśmy wielbić Boga, ucząc nasze dzieci o Jezusie Chrysusie i Jego zbawczej łasce!" - zaznaczył.

  Wielu mieszkańców Harlem ma wątpliwości co do lakonicznej publikacji kościoła. Z kolei Carrel Davis, lider młodzieżowy z okolicznej wspólnoty metodystycznej Harlem United, uważa, że baptyści poprzez takie przesłanie "wbijają klin" między kościół i lokalną społeczność.

  Pastor Edward Carothers wyjawia, że ogólne reakcje na kontrowersyjne przesłanie baptystycznej wspólnoty są w "40 proc. pozytywne".

  - Chrześcijanie powinni bronić wiary, przesłania o narodzinach Chrystusa. On jest darem Boga dla ludzkości - zaznacza.

  Jego zdaniem, "chrześcijanie rok po roku są wypierani przez świat, ciało i diabła".

  - Kościół Boga żywego otrzymał moc! A teraz zdaje się wycofywać do ukrycia. Choć grzech szaleje, Kościół siedzi cicho i ma nadzieję, że pozostanie niezauważony - zwraca uwagę baptystyczny pastor.

  Czytaj także: Czy to właściwe, że opłatkiem dzielą się niewierzący? Wojciech Cejrowski zabrał głos

  Udostępnij

  Źródło: Christian Post


   

  Please publish modules in offcanvas position.