Ostre słowa kościoła: Święty Mikołaj to szatan

Ostre słowa kościoła: Święty Mikołaj to szatan

czwartek, 18 grudzień 2014 12:06
Ostre słowa kościoła: Święty Mikołaj to szatan fot. Pixabay.com

Kontrowersji wokół świątecznych elementów nie brakuje, ale żeby aż tak?

Świętego Mikołaja szatanem nazwał kościół Born Again Independent Baptist Church w mieście Harlem w amerykańskim stanie Georgia. Hasło "Santa is Satan" znalazło się na jego tablicy ogłoszeniowej.

Kościół zdecydował się na to w odpowiedzi na kulturową fascynację postacią Świętego Mikołaja.

- Nasz kościół postanowił opublikować to przesłanie ze względu na to, że fałszywe bóstwo przejęło okres bożonarodzeniowy - mówi pastor baptystycznej wspólnoty w Harlem - Edward Carothers.

- Jako narodzeni na nowo wierzący tradycyjnie przeznaczamy 25 grudnia, by świętować narodziny naszego Pana i Zbawiciela - Jezusa Chrystusa. Zauważyłem, że od kilku lat jest coraz mniej szopek bożonarodzeniowych, a więcej Świętego Mikołaja - dodaje

Duchowny uważa, że fascynacja kulturowa Świętym Mikołajem jest równoznaczna z bałwochwalstwem.

- Wydaje się, że hrabstwa i miasta, które podkreślają rozdział Państwa od Kościoła, nie mają żadnego problemu ze Świętym Mikołajem. Mają natomiast ogromny problem z Jezusem, który jest powodem tych świąt - podkreśla Carothers.

Pastor odniósł się też do dzieła Jamesa L. Meltona z 1996 roku "Santa Claus i Satan's Cause" (Święty Mikołaj i sprawa szatana). Melton stwierdził wówczas, że Święty Mikołaj, mając kilka cech podobnych do Jezusa Chrystusa, jest kreowany przez świecką kulturę na fałszywego boga.

"Przyjacielu, nie chwal szatana, oddając chwałę i przypisując atrybuty Jezusa Chrystusa Świętemu Mikołajowi! Jest on podróbką Boga" - napisał Melton.

"Oddajesz cześć szatanowi, kiedy uczysz swoje dzieci, żeby wierzyły w Świętego Mikołaja! Chrześcijanie powinni uczyć je prawdy. Powinniśmy wielbić Boga, ucząc nasze dzieci o Jezusie Chrysusie i Jego zbawczej łasce!" - zaznaczył.

Wielu mieszkańców Harlem ma wątpliwości co do lakonicznej publikacji kościoła. Z kolei Carrel Davis, lider młodzieżowy z okolicznej wspólnoty metodystycznej Harlem United, uważa, że baptyści poprzez takie przesłanie "wbijają klin" między kościół i lokalną społeczność.

Pastor Edward Carothers wyjawia, że ogólne reakcje na kontrowersyjne przesłanie baptystycznej wspólnoty są w "40 proc. pozytywne".

- Chrześcijanie powinni bronić wiary, przesłania o narodzinach Chrystusa. On jest darem Boga dla ludzkości - zaznacza.

Jego zdaniem, "chrześcijanie rok po roku są wypierani przez świat, ciało i diabła".

- Kościół Boga żywego otrzymał moc! A teraz zdaje się wycofywać do ukrycia. Choć grzech szaleje, Kościół siedzi cicho i ma nadzieję, że pozostanie niezauważony - zwraca uwagę baptystyczny pastor.

Czytaj także: Czy to właściwe, że opłatkiem dzielą się niewierzący? Wojciech Cejrowski zabrał głos

Udostępnij

Źródło: Christian Post


 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.