Warszawa

0°C

  Pastor odczuwa pociąg do mężczyzn. Oto co z tym robi

  Pastor odczuwa pociąg do mężczyzn. Oto co z tym robi

  wtorek, 06 styczeń 2015 14:17
  Allan i Leeanne Edwards Allan i Leeanne Edwards fot. Facebook

  Pastor Allan Edwards odczuwa skłonności homoseksualne. Co z tym robi?

  Edwards jest pastorem prezbiteriańskiego kościoła Kiski Valley w Pensylwanii (USA). Czuje pociąg do mężczyzn, ale uznaje, że postępowanie zgodnie z tą pokusą jest grzechem.

  Dlatego postanowił, że się jej nie podda.

  - Myślę, że wszyscy mamy pokusy, którym postanawiamy nie ulegać, prawda? W moim przypadku nie chodzi o to, że ważna jest dla mnie religia, a społeczność z Bogiem, który mnie kocha i przyjmuje mnie w miejscu, gdzie jestem - mówi pastor Edwards.

  A jest żonaty z kobietą o imieniu Leeanne. W lipcu spodziewają się dziecka.

  Już w latach 90., gdy był w szkole średniej, zaczął myśleć bardziej o chłopcach niż o dziewczynach.

  - Szybko zrozumiałem, że stoi to w konflikcie z moją wiarą - wspomina.

  Nie wiedział, jak ma z tobie z tym poradzić, a i od przyjaciół nie otrzymywał zbyt wielkiego wsparcia.

  - Nie znałem nikogo innego, kto doświadczyłby pociągu do osób tej samej płci, więc nie mówiłem o tym zbyt dużo - tłumaczy.

  Ale, gdy był już w college'u, zaczął mówić.

  - Spodziewałem się, że jeśli zacznę mówić o tym innym facetom, to będę marginalizowany i krytykowany. Okazało się jednak, że przyjęli mnie z miłością i wyrozumiałością. Było pewne zakłopotanie, ale i otwartość na dialog - wyjaśnia.

  Allan zastanawiał się nad dołączeniem do takiej "chrześcijańskiej" denominacji, która akceptowałaby związki gejowskie, ale jego zrozumienie Biblii mu na to nie pozwalało.

  - Studiowałem różne metody czytania Biblii i wszystko sprowadzało się do tego, że Jezus akceptuje resztę Pisma jako posłany od Boga. Więc, jeśli Jezus jest Tym, kim jest, to my powinniśmy wierzyć w to, w co on wierzy - mówi Edwards.

  W 2006 roku on i Leeanne starali się o stanowisko szefa chrześcijańskiego obozu letniego. Pracę dostała ona. Gdy potem zamierzała opuścić to stanowisko, zaprosił ją na lunch, by porozmawiać o tym zajęciu.

  - Nie chodzi o jakąś egzaltację czy romantyzm, ale stopniałem w środku i pomyślałem, że to jest ktoś, kto rozumie łaskawość i akceptację i ktoś, z kim chcę spędzać tak dużo czasu, jak tylko możliwe - wspomina tamte chwile Allan.

  Leeanne stała mu się bliska.

  - Z tego powstała nasza intymna relacja - tłumaczy.

  Leeanne wiedziała, że Allan zmagał się z pociągiem seksualnym do mężczyzn.

  - Zastanawiałam się czy jest w stanie zostawić coś takiego za sobą czy też to wpłynie na naszą relację - wyjaśnia.

  Oboje zrozumieli jednak, że w każdym małżeństwie ludzie muszą pracować, by odpierać pokusy spoza związku bez względu na to czy z innej czy z tej samej płci.

  - Zawsze będą mieć miejsce sytuacje, w których jednego z partnerów może pociągać seksualnie ktoś inny - tłumaczy Leeanne.

  I dodaje, że "każdy czasem chce czegoś innego spoza tego, co już ma. Każdy zmaga się z niezadowoleniem."

  - Różnicą i błogosławieństwem w naszym przypadku jest to, że wkroczyliśmy w naszą relację małżeńską już o tym wiedząc i rozmawiając. Myślę, że jest to potężny fundament dla intymności - mówi Leeanne.

  Allan podkreśla, że nie uznaje siebie za geja.

  - Podjąłem świadome wybory w związku z tym, że tego doświadczam. Ale to nie definiuje tego, kim jestem - zaznaczył pastor i mąż.

  Czytaj także: Grała w lesbijskich filmach porno. Zmieniła się po niesamowitym objawieniu (WIDEO)

  Źródło: npr.org

  Informacja dla portali internetowych:

  Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy skopiowaniu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (link do artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę o źródle: chnnews.pl

  Please publish modules in offcanvas position.