USA: chrześcijanie ostrzegają. Oto co zrobią w razie pełnej legalizacji małżeństw homoseksualnych

USA: chrześcijanie ostrzegają. Oto co zrobią w razie pełnej legalizacji małżeństw homoseksualnych

wtorek, 19 maj 2015 09:38
USA: chrześcijanie ostrzegają. Oto co zrobią w razie pełnej legalizacji małżeństw homoseksualnych fot. Wikimedia

W Stanach Zjednoczonych może dojść do wyraźnego podziału. Chrześcijanie nie zamierzają bowiem stosować się do bezbożnego prawa.

Ewangelista Franklin Graham, popularny pastor John Hagee, a także wierzący republikanie - kandydat na prezydenta Mike Huckabee i były senator Rick Santorum oświadczyli, że jeśli Sąd Najwyższy zalegalizuje w przyszłym miesiącu w całym kraju tzw. małżeństwa homoseksualne, to oni nie zamierzają respektować tego prawa.

Są oni wśród już 36 tys. osób, które podpisały dokument w obronie małżeństwa przygotowany przez katolickiego duchownego Keitha Fourniera i założyciela organizacji Liberty Counsel - Mata Stavera.

- Przekazujemy ostrzeżenie Sądowi Najwyższemu i każdemu sądowi, który przekroczy granicę w sprawie małżeństwa - mówi Mat Staver.

I mówi wprost, że chodzi o obywatelskie nieposłuszeństwo.

- Tak, mówię o obywatelskim nieposłuszeństwie, o oporze. Pokojowym oporze przeciwko niesprawiedliwemu prawu i niesprawiedliwym postanowieniom - wyjaśnił.

Dodał, że wzywa ludzi, by nie uznawali legalności takiego ewentualnego postanowienia Sądu Najwyższego jako nie opartego na rządach prawa.

We wspomnianym dokumencie w obronie małżeństwa czytamy:

"Stoimy w obronie małżeństwa i rodziny, a także założonego na tych fundamentach społeczeństwa. Choć pochodzimy z różnych społeczności i mamy różne spojrzenia na wiarę, jesteśmy zjednoczeni w afirmacji małżeństwa. Jeżeli decyzje sądu nie będą oparte na konstytucji i rozsądku, a zwłaszcza, jeśli będą sprzeczne z naturalnym porządkiem, to ludzie stracą zaufanie do sądu jako obiektywnego arbitra prawa. A jeśli utracą ten szacunek, to autorytet sądu zostanie osłabiony. Choć jest wiele rzeczy, które jesteśmy w stanie wytrzymać, zmiana definicji małżeństwa jest tak fundamentalna dla naturalnego porządku i wspólnego dobra, że musimy wyznaczyć tę granicę, której nie możemy przekroczyć i nie przekroczymy".

Kroki sprzeciwu wobec ewentualnej decyzji Sądu Najwyższego legalizującej małżeństwa homoseksualne rozważa też jeden z najbardziej konserwatywnych amerykańskich stanów - Teksas.

Chodzi między innymi o to, by urzędnik publiczny mógł "nie uznać, udzielić albo wprowadzić dokumentu małżeństwa osób tej samej płci", a także by fundusze stanowe "nie mogły zostać przeznaczone na aktywności wspierające małżeństwa jednopłciowe."

- Widzimy, jak ataki na wiarę rozszerzają się na cały kraj. Widzimy to w niekończącej się walce w obronie nienarodzonych, a także w prawnym ataku na małżeństwo zdefiniowane przez Boga, ale wiemy, że Boże prawo nie może zostać unieważnione przez prawo człowieka - powiedział gubernator Teksasu - Greg Abbott.

Przypomnijmy, że wcześniej znana prorokini Cindy Jacobs przewidywała, że wkrótce "niektóre stany zagrożą wyjściem z unii, jeżeli ich konstytucja zostanie naruszona, a pastorzy znajdą się pod rosnącą presją niekontrolowanych sądów, by głosili tylko część Słowa". Więcej o tym tutaj

Tzw. małżeństwa homoseksualne są obecnie legalne w 36 amerykańskich stanach i Dystrykcie Kolumbii.

Źródło: Christian Post

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.