Warszawa

4°C

  Słyszałeś, że jesteś homofobem? Zobacz, co teraz grozi chrześcijanom

  Słyszałeś, że jesteś homofobem? Zobacz, co teraz grozi chrześcijanom

  sobota, 06 czerwiec 2015 16:04
  Słyszałeś, że jesteś homofobem? Zobacz, co teraz grozi chrześcijanom fot. tpnn.com

  Sprzeciwiasz się gejowskim związkom partnerskim albo małżeństwom? To znaczy, że jesteś... homofobem, a nawet hejterem. Zobacz, co teraz grozi chrześcijanom ze strony progejowskich aktywistów.

  Często słyszymy takie nazewnictwo choćby podczas dyskusji na temat gejów w mediach.

  Marco RubioO tym, jak jest to niebezpieczne dla przyszłości chrześcijan mówi kandydat na prezydenta USA - republikanin i katolik Marco Rubio.

  - Dziś doszliśmy w naszym społeczeństwie do punktu, w którym, jeśli nie popierasz małżeństw homoseksualnych, to jesteś określany jako homofob i hejter. Jesteśmy blisko argumentacji, że chrześcijańska nauka głównego nurtu jest mową nienawiści. To kolejny krok - mówi senator z Florydy.

  Według niego, jest to "rzeczywiste i faktyczne zagrożenie".

  Śmiało można powiedzieć, że wierzący są już teraz prześladowani przez homoseksualistów, a także zwolenników ich związków. Gejowscy aktywiści podają bowiem do sądów chrześcijan, którzy odmówili im usługi ślubnej ze względu na przekonania religijne. Wiele takich procesów kończyło się klęską wierzących i zamknięciem ich firm.

  Stany Zjednoczone czekają teraz na orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie legalizacji małżeństw jednopłciowych w całym kraju. Chodzi o to czy zostaną one uznane za prawo konstytucyjne. Wielu ekspertów sądzi, że sąd zniesie zakazy w tej dziedzinie.

  Co w takiej sytuacji zrobią chrześcijanie?

  Wierzący republikanie - kandydat na prezydenta Mike Huckabee i były senator Rick Santorum, a także ewangelista Franklin Graham i popularny pastor John Hagee już zapowiedzieli, że nie będą respektować bezbożnego prawa.

  Są oni wśród dziesiątek tysięcy osób, które podpisały dokument o obywatelskim nieposłuszeństwie w tej sprawie.

  Kroki sprzeciwu rozważa też jeden z najbardziej konserwatywnych stanów w USA - Teksas.

  Chodzi między innymi o to, by urzędnik publiczny mógł "nie uznać, udzielić albo wdrożyć dokumentu małżeństwa osób tej samej płci", a także by fundusze stanowe "nie mogły zostać przeznaczone na aktywności wspierające małżeństwa jednopłciowe".

  - Widzimy, jak ataki na wiarę rozszerzają się na cały kraj. Widzimy to w niekończącej się walce w obronie nienarodzonych, a także w prawnym ataku na małżeństwo zdefiniowane przez Boga. Ale wiemy, że Boże prawo nie może zostać unieważnione przez prawo człowieka - powiedział gubernator Teksasu - Greg Abbott.

  Wcześniej znana prorokini Cindy Jacobs przewidywała, że wkrótce "niektóre stany zagrożą wyjściem z unii, jeżeli ich konstytucja zostanie naruszona, a pastorzy znajdą się pod rosnącą presją niekontrolowanych sądów, by głosili tylko część słowa." Więcej o tym tutaj.

  Tzw. małżeństwa homoseksualne są obecnie legalne w 36 amerykańskich stanach i Dystrykcie Kolumbii.

  Czytaj także: Wychowały ją lesbijki. Teraz mówi także w imieniu innych pokrzywdzonych: cierpimy!

  Źródło: CBN

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   

  Please publish modules in offcanvas position.