Warszawa

0°C

  Poważne ostrzeżenie z Ameryki skierowane do polskich wierzących (WIDEO)

  Poważne ostrzeżenie z Ameryki skierowane do polskich wierzących (WIDEO)

  piątek, 19 czerwiec 2015 10:10
  prof. Richard Albert Mohler prof. Richard Albert Mohler fot. Idź pod prąd/YouTube

  Homoseksualiści triumfują w kolejnych państwach i wielu amerykańskich stanach. Polska też się ugnie? Poważne ostrzeżenie.

  Prof. Richard Albert Mohler, rektor Południowego Baptystycznego Seminarium Teologicznego w Louisville w stanie Kentucky (USA), w rozmowie z redaktorem naczelnym miesięcznika "Idź pod prąd" Pawłem Chojeckim i jego córką Euniką, podkreśla, jak ważne dla losów społeczeństwa jest przeciwstawianie biblijnego poglądu na homoseksualizm poglądom niebiblijnym.

  Według niego, stawką jest ewangelia.

  - Kiedy mówimy ludziom, że to, co robią, nie jest grzechem, a Biblia mówi, że to jest grzech, to mówimy im, że nie potrzebują Chrystusa - ostrzega.

  Prof. Mohler jest przekonany, że do akceptacji i wręcz "wychwalania" homoseksualizmu w Stanach Zjednoczonych nie doszłoby bez wcześniejszej sekularyzacji "sposobu myślenia" społeczeństwa.

  - Widzimy, że duża część tego, co w tym kraju było uważane za chrześcijaństwo, było w rzeczywistości tylko nominalnym, kulturowym chrześcijaństwem, które nie miało żadnych narzędzi obrony przed sekularyzacją kultury - ubolewa rektor.

  Richard Albert Mohler wskazuje na przykład Irlandii, gdzie zalegalizowano małżeństwa homoseksualne na drodze referendum.

  - Myślę, że jedną z pierwszych rzeczy, z których trzeba sobie zdać sprawę, jest to, że kulturowy tradycjonalizm może zniknąć bardzo szybko. Spójrzmy na Irlandię - w większości rzymskokatolicki kraj, który zalegalizował małżeństwa homoseksualne głosami obywateli kilka tygodni temu. Uświadamiamy sobie, że skoro mogło się to stać w Irlandii, to znaczy, że tradycyjna moralność może upaść błyskawicznie - ostrzega.

  Zwraca się także do wierzących Polaków.

  - Moje słowo zachęty do braci i sióstr w Polsce: nie liczcie na moralny tradycjonalizm w kulturze zapewne historycznie ukształtowanej przez katolicyzm. Nie liczcie, że to przetrwa - wzywa.

  Rektor baptystycznego seminarium zaznacza, że ratunkiem jest nie kulturowy tradycjonalizm, a po prostu ewangelia.

  - To także przypomina nam, że na dłuższą metę tylko ci, którzy mają głębokie, szczere chrześcijańskie przekonania, będą w stanie stawić opór świeckiej argumentacji - zaznaczył.

  Cały wywiad obejrzysz poniżej.

  Czytaj także: Słyszałeś, że jesteś homofobem? Zobacz, co teraz grozi chrześcijanom

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   

  Please publish modules in offcanvas position.