Warszawa

-1°C

  Księża dokonali egzorcyzmu nad całym krajem. Głos zabrał pastor

  Księża dokonali egzorcyzmu nad całym krajem. Głos zabrał pastor

  czwartek, 02 lipiec 2015 18:44
  miasto Meksyk miasto Meksyk fot. magic.wizards.com

  Zwykle egorcyzmy są dokonywane na osobie. Tym razem jednak duchowni postanowili przeprowadzić go nad całym krajem!

  Księża z różnych regionów Meksyku, a także egzorcysta z Hiszpanii, zgromadzili się w katedrze w mieście San Luis Potosi.

  Na miejscu za zamkniętymi drzwiami dokonali tzw. Wielkiego Egzorcyzmu - egzorcyzmu demonów z całego kraju. Zabieg ten ma pomóc Meksykowi w zmaganiach z działalnością brutalnych gangów i karteli narkotykowych, a także dużą liczbą aborcji.

  - W takim stopniu, w jakim grzech nasila się w kraju, demonom łatwiej jest kusić ludzi - mówi o. Jose Antonio Fortea - hiszpański demonolog i egzorcysta.

  Według niego, istnieje również zależność między "nadzwyczajnymi manifestacjami mocy ciemności", a wzrostem czarów i satanizmu w kraju.

  Ksiądz Fortea wskazał na unikalny charakter dokonanego w katedrze egzorcyzmu.

  - Ten obrządek egzorcyzmu, piękny i liturgiczny, nie miał nigdy miejsca w jakiejkolwiek innej części świata - stwierdził.

  Jednocześnie zastrzegł, że egzorcyzm nie zmieni sytuacji w kraju od razu.

  - Byłoby wielkim błędem myśleć, że dokonanie egzorcyzmu kraju wszystko automatycznie zmieni - oświadczył.

  Jest jednak zdania, że będzie miało to pozytywne skutki.

  - Demony nienawidzą być usuwane z miejsca albo wiązane mocą Chrystusa - zaznaczył.

  Oficjalny egzorcyzm nad całym krajem to nowość. Do takiego pomysłu odniósł się pastor Karl Payne z kościoła Antioch Bible Chuch w Redmond w amerykańskim stanie Waszyngton, autor książki poświęconej walce duchowej.

  Karl Payne- Nigdy nie słyszałem o ogólnokrajowym egzorcyzmie. Wierzę, że Księga Daniela 10,10-13 wskazuje, iż państwa mogą mieć demoniczne zwierzchności przeznaczone do podkopywania dzieła Bożego i ludzi, którzy wykonują to dzieło. Nie widzę jednak żadnych nowotestamentalnych nauczań na temat egzorcyzmów dokonywanych na krajach, a nie ludziach. Może jest to kwestia mojego niezrozumienia tego tematu albo czyjejś próby, by wyjść poza Pismo - stwierdził.

  Podkreślił jednak, że egzorcyzm będzie może zostać oceniony dopiero po jego efektach.

  - Jeżeli dojdzie do przebudzenia w całym mieście, a przestępczość spadnie po tych modlitwach, to inni będą mogli powiedzieć: "co tu się dzieje?". Ale jeśli sytuacja pozostanie taka jak jest albo pogorszy się, to ci przywódcy religijni wystawią się na pośmiewisko - stwierdził.

  Zobacz także: Niezwykłe! Zobacz, co stało się podczas tej modlitwy (WIDEO)

  Źródło: Catholic News Agency, wnd.com

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   

  Please publish modules in offcanvas position.