Para gejów z kościoła Hillsong zabrała głos w związku z aferą wokół ich udziału w służbie

Para gejów z kościoła Hillsong zabrała głos w związku z aferą wokół ich udziału w służbie

poniedziałek, 10 sierpień 2015 16:16
Josh Canfield i Reed Kelly Josh Canfield i Reed Kelly fot. Monty Brinton/CBS

Po oświadczeniu pastora Briana Houstona własne opublikowała para gejów, wokół których powstało całe zamieszanie.

Szum w mediach pojawił się w związku z doniesieniami, że jawnie gejowska para - Josh Canfield i Reed Kelly - odgrywa rolę (Canfield był dyrektorem) w chórze w znanym chrześcijańskim kościele Hillsong w Nowym Jorku będącym jedną z filii kościoła-matki w australijskim Sydney.

"Zaręczona" para stała się tym bardziej znana, że wystąpiła w jednym z telewizyjnych reality show.

W związku z zamieszaniem, oświadczenie wydał pastor kościoła Hillsong w Sydney - Brian Houston.

Napisał, że jego poglądy na temat homoseksualizmu są zbieżne z tymi, które przedstawił apostoł Paweł w Nowym Testamencie.

Jednocześnie dodał, że w kościołach Hillsong mile widziany jest każdy, co nie oznacza, że akceptowany jest każdy styl życia.

"Kilka miesięcy temu, kiedy jeden z liderów naszego chóru złożył nieoczekiwane publiczne oświadczenie o swoich zaręczynach z mężczyzną, który czasem w tym chórze śpiewał, było to wielkim zaskoczeniem również dla nas. Z tego, co rozumiem, nie odgrywali oni od tamtej pory aktywnej roli w liderstwie czy służbie" - napisał Houston. (całe oświadczenie TUTAJ)

Z oświadczenia Canfielda i Kelly'ego wynika jednak, że ich jawnie homoseksualna postawa wcale nie spotkała się z brakiem akceptacji w nowojorskim Hillsongu.

Na Twitterze napisali:

"Dramat, który obecnie się rozgrywa, obraca się wokół faktu, że jesteśmy mocno zaangażowani w nasz kościół - nowojorski Hillsong. Josh jest w nim od ośmiu lat i działa na różne sposoby - jako dyrektor chóru, wokali i uwielbienia. Ja jestem tam od początku naszej relacji, a więc od ponad trzech lat. W końcu zacząłem śpiewać w chórze, a także udostępniać moje mieszkanie jako miejsce spotkań grupce członków społeczności Hillsonga.  Jesteśmy otwarci i szczerzy w sprawie swojej relacji od samego początku".

Przyznają, że rozmawiali z pastorami kościoła w Nowym Jorku na temat jego stanowiska "nieakceptującego LGBT".

Według nich, po szumie, jaki wokół nich powstał na świecie, kościół Hillsong był zmuszony "globalnie potwierdzić swoje twarde stanowisko jako instytucji nieakceptującej LGBT i odmówić gejom prawa do roli lidera we wspólnocie".

Josh i Reed ubolewają, że spotkali się z wieloma "pełnymi nienawiści" komentarzami w mediach społecznościowych. Twierdzą, że są "napastowani" przez różne osoby i to nie tylko w języku angielskim.

Podkreślają też, że "nieumyślnie stali się publicznymi reprezentantami gejowskiego chrześcijaństwa", a także, że zostali "powołani", by stać "w sposób autentyczny w prawdzie zwłaszcza w swojej kościelnej rodzinie - Hillsongu w Nowym Jorku".

"Szukamy Pana, jesteśmy chrześcijanami i gejami i to jest nasza podróż" - zaznaczyli.

Carl LentzGłównym pastorem kościoła Hillsong w Nowym Jorku jest Carl Lentz - dla niektórych kontrowersyjny z uwagi na fakt, że nieraz głosi kazania w jeansach i zwykłym t-shircie. Jest także wytatuowany.

Jak wiadomo, Pismo Święte nazywa homoseksualne akty "zboczeniem" i "obrzydliwością". Ostrzega też, że homoseksualiści współżyjący ze sobą nie odziedziczą Królestwa Bożego. Sam Jezus natomiast wielokrotnie wzywał do upamiętania.

Oto niektóre fragmenty Biblii dotyczące tego zagadnienia:

List do Rzymian 1,26-27:

"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie."

Księga Kapłańska 20,13:

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli."

1 List do Koryntian 6,9-10:

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego."

Ewangelia Mateusza 4,17:

"Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios."

Zobacz także: Jest komentarz po deklaracji pastora kościoła Hillsong na temat homoseksualistów

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.