Pastor czcił Allaha razem z muzułmanami

Pastor czcił Allaha razem z muzułmanami

środa, 17 maj 2017 10:29
Pastor czcił Allaha razem z muzułmanami fot. Pixabay.com

Dawny kościół został przekształcony w meczet, a grupa pastorów wzięła udział w ceremonii, by okazać muzułmanom "szacunek".

Z dachu i fasady kościoła, który lokalny serwis The News Observer określa jako zielonoświątkowy, usunięto krzyże. Ali Muhammad, lider społeczności muzułmańskiej w Smithfield w Karolinie Północnej (USA), oddał je pastorom.

- W ten sposób starali się okazać szacunek naszej tradycji. Chcieli nam je zwrócić. Wyciągnęli rękę do nas, a my do nich - tłumaczy pastor Kościoła episkopalnego - Jim Melnyk.

W ceremonii, oprócz niego, wzięli udział pastorzy ze Zjednoczonego Kościoła Metodystów (UMC), Zjednoczonego Kościoła Chrystusa (UCC) i trzech wspólnot baptystycznych.

Jim Melnyk podkreślił, że chrześcijaństwo i islam "mają wspólne początki i pisma".

- Chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie - wszyscy są ludźmi księgi i wszyscy twierdzimy, że hebrajskie pisma mówią o wierze Abrahama. My nazywamy je Starym Testamentem - powiedział.

Pastor przyznał, że zdaje sobie sprawę z nauki islamu, że to Koran jest ostatecznym i doskonałym objawieniem Allaha.

pastor Jim Melnyk z żoną- Wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy jesteśmy niedoskonali. Wszyscy przechodzimy zmagania i spoglądamy ku Bogu, szukając inspiracji i nie zawsze dobrze wszystko rozumiemy - stwierdził.

Mimo to, uważa, że muzułmanie czczą "tego samego Boga", co chrześcijanie i Żydzi. Jako "dowód" podał fakt, że koptyjscy i palestyńscy chrześcijanie, określając Boga, używają arabskiego słowa "Allah".

Przyznał, że sam czcił Allaha podczas spotkań międzyreligijnych z muzułmanami.

Jak czytamy w amerykańskim serwisie WND, Melnyka nie zraża też fakt, że Koran, inaczej niż Biblia, naucza, że Jezus nie był Synem Bożym i nie umarł na krzyżu, by zbawić ludzkość od grzechu.

Większość muzułmańskich uczonych przyjmuje, że zamiast Niego umarł ktoś, kto go przypominał. Główna islamska doktryna zakłada, że Jezus powróci w dniach ostatnich, by "połamać krzyże" i "nawrócić" chrześcijan na islam, jeśli zajdzie potrzeba, siłą.

- Nie wiem czy wszyscy muzułmanie tak wierzą. Wiem, że postrzegają Jezusa inaczej niż my. Jako proroka, a nie jako Syna Bożego. (...) Oczywiście jestem chrześcijaninem i nie żyłoby mi się dobrze z pełnią nauki islamu, ale dostrzegam to, że podzielamy pewne nauczania i uznaję wezwanie, by traktować siebie nawzajem z miłosierdziem - stwierdził Jim Melnyk.

On i inni pastorzy, którzy wzięli udział w ceremonii przekształcenia kościoła w meczet, spotkali się z krytyką.

Ralph Sidway, autor książki "Facing Islam", stwierdził, że Melnyk jest "zwiedziony" i powinien otrzymać reprymendę od biskupa, a nawet zostać ekskomunikowany.

Z kolei historyk islamu, Timothy Furnish, chrześcijanin, zauważył, że przekazanie byłego kościoła na meczet jest dla muzułmanów dowodem, iż ich religia jest wyższa od chrześcijaństwa.

W dialog międzyreligijny z muzułmanami coraz częściej angażują się także katolicy, którzy na przykład we Francji czy we Włoszech, uczestniczyli z nimi we wspólnych nabożeństwach w ramach solidarności przeciwko terroryzmowi.

Sam papież Franciszek niejednokrotnie nazywał muzułmanów "braćmi".

Na podstawie: WND.com

Zobacz także: Mieszka od 57 lat we Francji. Mówi, co robią tam muzułmanie. Włos jeży się na głowie

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.