Pastor czcił Allaha razem z muzułmanami

Pastor czcił Allaha razem z muzułmanami

środa, 17 maj 2017 10:29
Pastor czcił Allaha razem z muzułmanami fot. Pixabay.com

Dawny kościół został przekształcony w meczet, a grupa pastorów wzięła udział w ceremonii, by okazać muzułmanom "szacunek".

Z dachu i fasady kościoła, który lokalny serwis The News Observer określa jako zielonoświątkowy, usunięto krzyże. Ali Muhammad, lider społeczności muzułmańskiej w Smithfield w Karolinie Północnej (USA), oddał je pastorom.

- W ten sposób starali się okazać szacunek naszej tradycji. Chcieli nam je zwrócić. Wyciągnęli rękę do nas, a my do nich - tłumaczy pastor Kościoła episkopalnego - Jim Melnyk.

W ceremonii, oprócz niego, wzięli udział pastorzy ze Zjednoczonego Kościoła Metodystów (UMC), Zjednoczonego Kościoła Chrystusa (UCC) i trzech wspólnot baptystycznych.

Jim Melnyk podkreślił, że chrześcijaństwo i islam "mają wspólne początki i pisma".

- Chrześcijanie, Żydzi i muzułmanie - wszyscy są ludźmi księgi i wszyscy twierdzimy, że hebrajskie pisma mówią o wierze Abrahama. My nazywamy je Starym Testamentem - powiedział.

Pastor przyznał, że zdaje sobie sprawę z nauki islamu, że to Koran jest ostatecznym i doskonałym objawieniem Allaha.

pastor Jim Melnyk z żoną- Wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy jesteśmy niedoskonali. Wszyscy przechodzimy zmagania i spoglądamy ku Bogu, szukając inspiracji i nie zawsze dobrze wszystko rozumiemy - stwierdził.

Mimo to, uważa, że muzułmanie czczą "tego samego Boga", co chrześcijanie i Żydzi. Jako "dowód" podał fakt, że koptyjscy i palestyńscy chrześcijanie, określając Boga, używają arabskiego słowa "Allah".

Przyznał, że sam czcił Allaha podczas spotkań międzyreligijnych z muzułmanami.

Jak czytamy w amerykańskim serwisie WND, Melnyka nie zraża też fakt, że Koran, inaczej niż Biblia, naucza, że Jezus nie był Synem Bożym i nie umarł na krzyżu, by zbawić ludzkość od grzechu.

Większość muzułmańskich uczonych przyjmuje, że zamiast Niego umarł ktoś, kto go przypominał. Główna islamska doktryna zakłada, że Jezus powróci w dniach ostatnich, by "połamać krzyże" i "nawrócić" chrześcijan na islam, jeśli zajdzie potrzeba, siłą.

- Nie wiem czy wszyscy muzułmanie tak wierzą. Wiem, że postrzegają Jezusa inaczej niż my. Jako proroka, a nie jako Syna Bożego. (...) Oczywiście jestem chrześcijaninem i nie żyłoby mi się dobrze z pełnią nauki islamu, ale dostrzegam to, że podzielamy pewne nauczania i uznaję wezwanie, by traktować siebie nawzajem z miłosierdziem - stwierdził Jim Melnyk.

On i inni pastorzy, którzy wzięli udział w ceremonii przekształcenia kościoła w meczet, spotkali się z krytyką.

Ralph Sidway, autor książki "Facing Islam", stwierdził, że Melnyk jest "zwiedziony" i powinien otrzymać reprymendę od biskupa, a nawet zostać ekskomunikowany.

Z kolei historyk islamu, Timothy Furnish, chrześcijanin, zauważył, że przekazanie byłego kościoła na meczet jest dla muzułmanów dowodem, iż ich religia jest wyższa od chrześcijaństwa.

W dialog międzyreligijny z muzułmanami coraz częściej angażują się także katolicy, którzy na przykład we Francji czy we Włoszech, uczestniczyli z nimi we wspólnych nabożeństwach w ramach solidarności przeciwko terroryzmowi.

Sam papież Franciszek niejednokrotnie nazywał muzułmanów "braćmi".

Na podstawie: WND.com

Zobacz także: Mieszka od 57 lat we Francji. Mówi, co robią tam muzułmanie. Włos jeży się na głowie

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...
@liberał w kościele zielono?Biblijnie jest udowodnione, że praktykowanie homoseksualizmu jest grzechem. Poczytaj trochę Biblii, a może Bóg ci otworzy oczy i rozjaśni umysł. Boże chroń nas od ludzi ...
@ale co ja tam wiem..doszło do tragedii a ty plujesz jadem?
nie przepadam za discopolo ale jeśli głosi Pana Jezusa to ok

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.