"Bluźnierstwo" - reakcja na zawierzanie się Niepokalanemu Sercu Maryi

"Bluźnierstwo" - reakcja na zawierzanie się Niepokalanemu Sercu Maryi

wtorek, 10 październik 2017 16:35
Niepokalane Serce Maryi Niepokalane Serce Maryi fot. Wikimedia

Rzymscy katolicy w różnych krajach zawierzają się Niepokalanemu Sercu Maryi. Akty te są dokonywane w 100 rocznicę Objawień Fatimskich.

Maryja podczas objawień miała powiedzieć między innymi:

"Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Kto je przyjmuje, temu obiecuje zbawienie dla ozdoby Jego tronu".

Wśród krajów, gdzie odbywają się ceremonie, są Stany Zjednoczone. Odbyły się one już w diecezjach w Pensylwanii, Kalifornii, Missisipi, Rhode Island, Kolorado i stanie Nowy Jork. Zaplanowano już kolejne.

- To sposób, w jaki możemy prosić Maryję, by nas prowadziła i opiekowała się nami - mówi Mary Woodward z diecezji Jackson w stanie Missisipi.

- Jednoczymy się z nią, która otwiera drogę, by Bóg mógł wejść. Jednoczymy nasze serca z jej niepokalanym sercem, które jest doskonale zjednoczone ze świętym sercem Jezusa - stwierdza James Johnson Jr z diecezji w Kansas City.

Diecezja Santa Rosa w Kalifornii ogłosiła ostatnio, że w grudniu poświęci Maryi każdą parafię i misję pod jej jurysdykcją.

"W naszym akcie stwierdzamy: Zawierzamy tobie (Maryi) całe nasze jestestwo i życie, wszystko, co mamy i kochamy, wszystko, czym jesteśmy" - informuje biskup Robert Vasa.

Podkreśla, że wierni liczą na ochronę i zwierzchnictwo Maryi i polegają na niej, że obdarzy ich cnotami i łaskami, tam gdzie najbardziej ich potrzebują.

13 października arcybiskup Waszyngtonu Donald Wuerl zamierza poświęcić Maryi całe Stany Zjednoczone i świat.

Uczyni to w Bazylice Narodowej Świątyni Niepokalanego Poczęcia. Ceremonia ma być transmitowana przez katolicką telewizję EWTN do ponad 140 krajów.

- Wielu ludzi jest zaniepokonych stanem świata, a w tym każdy może wziąć udział - zapalić świecę i zawierzyć Matce Boskiej Fatimskiej rodziny, nasz kraj i świat - mówi Connie Schneider z organizacji Dzieci Eucharystii, która jest jednym ze sponsorów wydarzenia.

Katolicy są podekscytowani. Praktyka zawierzania siebie i innych Niepokalanemu Sercu Maryi budzi jednak poważne wątpliwości amerykańskich ewangelikalnych chrześcijan, którzy podkreślają, że jest ona niebiblijna i przekazuje ziemskiej matce Jezusa oddanie, jakie należy się tylko Jemu samemu.

Mike Gendron- To nie dziwi, że wiele katolickich diecezji w Ameryce pogrąża się coraz bardziej w odstępstwie. Częścią odstępstwa Rzymu jest oddawanie czci Maryi jako "przyczynie zbawienia zarówno dla niej, jak i dla całego rodzaju ludziego" (KKK 494). Katolicy postrzegają ją jako jeszcze jednego bezgrzesznego pośrednika, który "zjednuje nam dary wiecznego zbawienia" (KKK 969) - mówi portalowi ChristianNews.net Mike Gendron ze służby Proclaiming the Gospel Ministries.

Ubolewa, że zdecydowanie więcej katolickich kościołów nosi imię Maryi aniżeli "Imię ponad wszelkie imię".

Gendron dodaje, że katoliccy biskupi niesłusznie sugerują jakoby Maryja posiadała moc i boskie atrybuty.

- Sugerowanie, że ma ponadnaturalną albo boską moc, by chronić ludzi w ramach swojego zwierzchnictwa i że jest źródłem boskiej łaski jest bluźnierstwem - stwierdza.

Mike Gendron sam był rzymskim katolikiem przez 30 lat. Dziś mówi, że jego serce jest zdruzgotane, gdy widzi, co robią katolicy.

- Tragedią w tym wszystkim jest to, że katolicy są odprowadzani od czystego oddania się Chrystusowi (2 Kor. 11,3). Są zwodzeni nie tylko przez innego Jezusa, co zawsze prowadzi do innej ewangelii, ale również przez inną Marię (2 Kor. 11,4) - ubolewa.

Podkreśla, że jego serce jest "pełne współczucia" dla katolików, którzy "są dziś tam, gdzie był on" przez ponad połowę swojego życia.

- Wierzyłem, że przynależę do jednego prawdziwego Kościoła. Tymczasem zmierzałem ku wieczności w piekle, bo wierzyłem w fałszywą ewangelię Rzymu - mówi.

Gendron wskazuje, że "zwiedzenie" polega właśnie na tym, że ludzie "nie wiedzą, że są zwiedzeni aż do czasu, gdy w miłości zostają skonfrontowani z prawdą".

- Ta prawda została powierzona każdemu nowonarodzonemu chrześcijaninowi i musimy zwracać się do katolików wobec ich niewiary. Jedyną nadzieją jest dla nich upamiętanie się i zaufanie tylko Chrystusowi, jeśli chodzi o zbawienie swoich dusz - podkreśla.

Na podstawie: ChristianNews.net

Zobacz także: Meczet nazwano imieniem Marii, matki Jezusa. Podano wyjaśnienie

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@Nataszazgadzsm się z tym co napisałaś 
bardzo naciągany artykuł , wprowadzający czytelników w błąd
jeszcze ktoś się na tych szarlatanów nabiera u nas?
Przesluchajcie tego wywiadu bez emocji, jakosc wypowiedzi Putina, wszystko jest klarowne i wywarzone, caly ten konflikt zostal sprowokowany przez Zachod i jest podtrzymywany przez Zachod. ...
@Tadzik Coś podobnego.Katolik jest zawsze drugiej kategorii i oczywiście ulomny w mysleniu,czytaniu Biblii i we wszystkim,co sie tyczy zakonu.Ale jak nietrudno zauwazyc, ma w sobie mniej ...
@YvonnKtos bil pokłony przed tym pomnikiem?Bo jakos nie słyszałem?Czy polski naród  wg co poniektorych jest ulomny?Podobizny czegokolwiek ,a nie kogokolwiek.Wszystko moze byc bałwanem,a dlaczego ma ...
@AnonimCzynienie sobie wizerunku rzekomo na obraz Boga, jest przez Boga zabronione, między innymi po to,  by człowiek nie wpadł czasem na pomysł, by się przed ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.