Warszawa

0°C

  Katoliccy biskupi reagują na śmierć B. Grahama

  Katoliccy biskupi reagują na śmierć B. Grahama

  środa, 21 luty 2018 18:36
  Billy Graham Billy Graham fot. BGEA

  Ewangelista Billy Graham był baptystą. Jego posługę docenia wielu ewangelicznych chrześcijan. A co z katolikami?

  Do jego śmierci (zmarł w wieku 99 lat) odnieśli się między innymi prominentni amerykańscy katoliccy biskupi.

  Wśród nich kard. Timothy Dolan z Nowego Jorku.

  Napisał, że szanuje pracę Grahama na rzecz przyprowadzania ludzi do Chrystusa. Przyznał, że był pod wrażeniem jego służby.

  "Dolanowie to katolicka rodzina, gorliwa w wierze, ale w naszym domu zawsze był szacunek i podziw dla Billy'ego Grahama i pracy, jaką wykonywał, by przyprowadzać ludzi do Boga" - napisał.

  Zwrócił uwagę, że przesłanie Grahama było zawsze jasne - "Jezus jest Zbawicielem i chce, byś był z Nim szczęśliwy na zawsze".

  "Jestem historykiem i mój podziw dla niego rósł wraz z tym, jak badałem religijną przeszłość naszego narodu. Zacząłem wtedy jeszcze bardziej doceniać ogromną rolę, jaką odegrał w amerykańskim ruchu ewangelicznym. Niech Pan, którego Billy Graham kochał z pasją, da mu teraz wieczne odpocznienie" - dodał.

  Do śmierci kaznodziei odniósł się również kardynał Daniel DiNardo, przewodniczący Konferencji Biskupów USA.

  Złożył kondolencje rodzinie Grahamów i dodał, że modli się za duszę zmarłego. Pochwalił jego pracę na rzecz ewangelii i wyraził wdzięczność za jego służbę.

  "Jego wiara i prawość zachęciły niezliczone tysiące ludzi na świecie do bliższej relacji z naszym Panem i Zbawicielem Jezusem Chrystusem. Dzięki niech będą Bogu za służbę Billy'ego Grahama" - oświadczył.

  Billy Graham głosił do 215 mln ludzi w ponad 185 krajach. Setki milionów usłyszały z jego ust ewangelię także za pośrednictwem mediów.

  Na podstawie: Catholic News Agency

  REKLAMA

  Please publish modules in offcanvas position.