Bill Johnson, Heidi Baker wymienieni wśród gości Światowych Dni Młodzieży

Bill Johnson, Heidi Baker wymienieni wśród gości Światowych Dni Młodzieży

środa, 02 sierpień 2023 10:09
Bill Johnson, Heidi Baker Bill Johnson, Heidi Baker fot. TheChangeChallenge.com

The Change - to wydarzenie w Lizbonie w trakcie Światowych Dni Młodzieży w dn. 2-4 sierpnia (początek dziś o 19). Wśród jego gości zostały wymienione tak znane postacie świata ewangelicznego jak lider amerykańskiego kościoła Bethel - Bill Johnson czy ewangelistka Heidi Baker.

Oprócz nich to także znany lider uwielbienia Israel Houghton czy lider IHOP Mike Bickle i Lou Engle - lider organizacji modlitewnej The Call.

Wydarzenie na stadionie Estadio da Luz w Lizbonie zorganizowała katolicka organizacja Charis International (Międzynarodowa Katolicka Służba Charyzmatyczna).

Na bannerze promującym The Change czytamy:

"Dołącz do nas podczas tego przekształcającego, uwielbieniowego i ewangelizacyjnego wydarzenia, gdzie my - katolicy i protestanci razem zapalimy płomień wiary, zjednoczymy ciało Chrystusa i przyniesiemy przesłanie Ewangelii do każdego człowieka."

Na stronie wydarzenia TheChangeLisbon.com jest mowa także o zainicjowaniu "dekady ewangelizacji przez misyjnych uczniów posłusznych Wielkiemu Posłannictwu".

"Razem możemy sobie wyobrazić świat, w którym wierzący wszystkich denominacji odpowiadają na modlitwę Jezusa z 17. rozdziału Ewangelii Jana. W którym każdy jasno rozumie dobrą nowiną o zbawieniu w Jezusie."

Na stronie TheChangeChallenge.com widzimy słowa Mike'a Bickle'a:

"Pan rzuca nam wyzwanie, byśmy przebywali ze sobą i znajdowali siebie nawzajem bez wnoszenia wszystkich innych wymiarów ze wszystkich różnych dziedzictw... Od 500 lat istnieje wrogość pomiędzy protestantami i katolikami z tyloma wątkami pobocznymi i tak wieloma morderczymi, przerażającymi rzeczami, które się wydarzyły, a także promowanymi fałszywymi ideami i doktrynami. Dziś Bóg dmucha na nowonarodzonych wierzących z różnych środowisk... To wyjątkowy czas w historii. Ci którzy kochają Jezusa, muszą trzymać się razem. Musimy pójść naprzód z pokorą, nie rezygnując z niczego, co jest cenne i prawdziwe odnośnie Jezusa i Słowa Bożego".

Inny popularny ewangeliczny głoszący Lou Engle oświadczył:

"Wierzę, że znajdujemy się w momencie zwrotnym historii, w momencie zmiany. Modliłem się i mówiłem: "Boże, daj mi sen, który da mi objawienie co do tego, jak wejść w żniwo tego nowego ruchu młodzieżowego. I powtarzałem dwa słowa: "Czynnik Delta". Delta to grecki symbol słowa zmiana. Co jeśli ten ruch jest czynnikiem zmiany dla największego żniwa miliona dusz? Moją wiarą i przekonaniem jest, że przyjdzie dzień, kiedy katolicy i protestanci przyjmą razem komunię, podejdą do stołu Pańskiego i krew Baranka zniszczy oskarżyciela braci, jak powiedział Mike, mur wrogości. I będzie głośny głos w niebie, że oto teraz nadeszło zbawienie i Królestwo".

Wspomniany Bill Johnson razem z Bicklem został wymieniony jako gość specjalny.

thechange goscie

Na banerze zapowiadającym wydarzenie ewangelistka Heidi Baker została wymieniona wśród osób, z którymi uczestnicy mają uwielbiać Boga.

baner the change

Na stronie zacytowano jej słowa:

"Wierzymy, że setki tysięcy ludzi zostaną obudzone przez moc Bożą. To, co teraz widzimy, to największe przebudzenie, jakie kiedykolwiek widzieliśmy pośród wojny, głodu, prześladowania i wstrząsów. Widzimy więcej ludzi przychodzących do Jezusa niż kiedykolwiek".

baker

Według Karola Sobczyka, członka Krajowej Służby Komunii Charis i Rady Dialogu Archidecezji Krakowskiej, swój udział potwierdził także pastor kościoła Saddleback i autor chrześcijańskich książek - Rick Warren.

Ze strony katolickiej m.in. kardynał Grzegorz Ryś.

Reklama

Pełen entuzjazmu Sobczyk napisał na Facebooku:

"4 sierpnia na stadionie Benfiki na scenie staną nie tylko katolicy, ale chrześcijanie różnych wyznań, w szczególności ci, którzy reprezentują nowe kościoły charyzmatyczne. Staną razem, w jedności - dla wspólnego celu: by razem ogłosić wszystkim uczestnikom Ewangelię i - modląc się za nich, wezwać ich do pójścia w mocy Ducha Świętego na cały świat. Ta część ŚDM w Lizbonie będzie jedną z oficjalnych części wydarzenia".

Światowe Dni Młodzieży to czołowe wydarzenie organizowane przez katolików. Bierze w nim udział papież Franciszek.

Reklama

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  szok · 8 miesiecy temu
  Katolicy głoszą inną Ewangelię to jak to się ma do słów Pawła odnośnie głoszenia innej Ewangelii ?
 • This commment is unpublished.
  Juriy · 8 miesiecy temu
  I dalej szok na te sama nutę. Inna ewangelia???Brrr... Nie szkoda czasu?.Ile można męczyć  ten sam  temat..
 • This commment is unpublished.
  Ja · 8 miesiecy temu
  Wilki w owczej skorze 
 • This commment is unpublished.
  Tylko Jezus Chrystus · 8 miesiecy temu
  ale jaja! Juz oficjalnie wszelkie zwiedzenie miesza się ze sobą i ogłasza, że jest prawdą! Szok!
 • This commment is unpublished.
  Yvonn · 8 miesiecy temu
  W następnym artykule będzie o tym ilu przedstawicieli "chrzescijanskich" pojechało mieszać się z balwochwalcami....🙈
 • This commment is unpublished.
  Tylko Słowo Boże · 8 miesiecy temu
  Wow światowa czołówka zwodzicieli rozkłada swe macki gdzie tylko się da.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.