Bill Johnson, Heidi Baker wymienieni wśród gości Światowych Dni Młodzieży

Bill Johnson, Heidi Baker wymienieni wśród gości Światowych Dni Młodzieży

środa, 02 sierpień 2023 10:09
Bill Johnson, Heidi Baker Bill Johnson, Heidi Baker fot. TheChangeChallenge.com

The Change - to wydarzenie w Lizbonie w trakcie Światowych Dni Młodzieży w dn. 2-4 sierpnia (początek dziś o 19). Wśród jego gości zostały wymienione tak znane postacie świata ewangelicznego jak lider amerykańskiego kościoła Bethel - Bill Johnson czy ewangelistka Heidi Baker.

Oprócz nich to także znany lider uwielbienia Israel Houghton czy lider IHOP Mike Bickle i Lou Engle - lider organizacji modlitewnej The Call.

Wydarzenie na stadionie Estadio da Luz w Lizbonie zorganizowała katolicka organizacja Charis International (Międzynarodowa Katolicka Służba Charyzmatyczna).

Na bannerze promującym The Change czytamy:

"Dołącz do nas podczas tego przekształcającego, uwielbieniowego i ewangelizacyjnego wydarzenia, gdzie my - katolicy i protestanci razem zapalimy płomień wiary, zjednoczymy ciało Chrystusa i przyniesiemy przesłanie Ewangelii do każdego człowieka."

Na stronie wydarzenia TheChangeLisbon.com jest mowa także o zainicjowaniu "dekady ewangelizacji przez misyjnych uczniów posłusznych Wielkiemu Posłannictwu".

"Razem możemy sobie wyobrazić świat, w którym wierzący wszystkich denominacji odpowiadają na modlitwę Jezusa z 17. rozdziału Ewangelii Jana. W którym każdy jasno rozumie dobrą nowiną o zbawieniu w Jezusie."

Na stronie TheChangeChallenge.com widzimy słowa Mike'a Bickle'a:

"Pan rzuca nam wyzwanie, byśmy przebywali ze sobą i znajdowali siebie nawzajem bez wnoszenia wszystkich innych wymiarów ze wszystkich różnych dziedzictw... Od 500 lat istnieje wrogość pomiędzy protestantami i katolikami z tyloma wątkami pobocznymi i tak wieloma morderczymi, przerażającymi rzeczami, które się wydarzyły, a także promowanymi fałszywymi ideami i doktrynami. Dziś Bóg dmucha na nowonarodzonych wierzących z różnych środowisk... To wyjątkowy czas w historii. Ci którzy kochają Jezusa, muszą trzymać się razem. Musimy pójść naprzód z pokorą, nie rezygnując z niczego, co jest cenne i prawdziwe odnośnie Jezusa i Słowa Bożego".

Inny popularny ewangeliczny głoszący Lou Engle oświadczył:

"Wierzę, że znajdujemy się w momencie zwrotnym historii, w momencie zmiany. Modliłem się i mówiłem: "Boże, daj mi sen, który da mi objawienie co do tego, jak wejść w żniwo tego nowego ruchu młodzieżowego. I powtarzałem dwa słowa: "Czynnik Delta". Delta to grecki symbol słowa zmiana. Co jeśli ten ruch jest czynnikiem zmiany dla największego żniwa miliona dusz? Moją wiarą i przekonaniem jest, że przyjdzie dzień, kiedy katolicy i protestanci przyjmą razem komunię, podejdą do stołu Pańskiego i krew Baranka zniszczy oskarżyciela braci, jak powiedział Mike, mur wrogości. I będzie głośny głos w niebie, że oto teraz nadeszło zbawienie i Królestwo".

Wspomniany Bill Johnson razem z Bicklem został wymieniony jako gość specjalny.

thechange goscie

Na banerze zapowiadającym wydarzenie ewangelistka Heidi Baker została wymieniona wśród osób, z którymi uczestnicy mają uwielbiać Boga.

baner the change

Na stronie zacytowano jej słowa:

"Wierzymy, że setki tysięcy ludzi zostaną obudzone przez moc Bożą. To, co teraz widzimy, to największe przebudzenie, jakie kiedykolwiek widzieliśmy pośród wojny, głodu, prześladowania i wstrząsów. Widzimy więcej ludzi przychodzących do Jezusa niż kiedykolwiek".

baker

Według Karola Sobczyka, członka Krajowej Służby Komunii Charis i Rady Dialogu Archidecezji Krakowskiej, swój udział potwierdził także pastor kościoła Saddleback i autor chrześcijańskich książek - Rick Warren.

Ze strony katolickiej m.in. kardynał Grzegorz Ryś.

Pełen entuzjazmu Sobczyk napisał na Facebooku:

"4 sierpnia na stadionie Benfiki na scenie staną nie tylko katolicy, ale chrześcijanie różnych wyznań, w szczególności ci, którzy reprezentują nowe kościoły charyzmatyczne. Staną razem, w jedności - dla wspólnego celu: by razem ogłosić wszystkim uczestnikom Ewangelię i - modląc się za nich, wezwać ich do pójścia w mocy Ducha Świętego na cały świat. Ta część ŚDM w Lizbonie będzie jedną z oficjalnych części wydarzenia".

Światowe Dni Młodzieży to czołowe wydarzenie organizowane przez katolików. Bierze w nim udział papież Franciszek.

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  szok · 11 miesiecy temu
  Katolicy głoszą inną Ewangelię to jak to się ma do słów Pawła odnośnie głoszenia innej Ewangelii ?
 • This commment is unpublished.
  Juriy · 11 miesiecy temu
  I dalej szok na te sama nutę. Inna ewangelia???Brrr... Nie szkoda czasu?.Ile można męczyć  ten sam  temat..
 • This commment is unpublished.
  Ja · 11 miesiecy temu
  Wilki w owczej skorze 
 • This commment is unpublished.
  Tylko Jezus Chrystus · 11 miesiecy temu
  ale jaja! Juz oficjalnie wszelkie zwiedzenie miesza się ze sobą i ogłasza, że jest prawdą! Szok!
 • This commment is unpublished.
  Yvonn · 11 miesiecy temu
  W następnym artykule będzie o tym ilu przedstawicieli "chrzescijanskich" pojechało mieszać się z balwochwalcami....🙈
 • This commment is unpublished.
  Tylko Słowo Boże · 11 miesiecy temu
  Wow światowa czołówka zwodzicieli rozkłada swe macki gdzie tylko się da.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.