Warszawa

1°C

  Popularny kaznodzieja: nowy papież powinien wierzyć, że...

  Popularny kaznodzieja: nowy papież powinien wierzyć, że...

  piątek, 07 wrzesień 2018 10:19
  papież Franciszek papież Franciszek fot. Pixabay.com.

  Według tego kaznodziei i teologa, Kościół katolicki potrzebuje papieża, który wierzyłby w następujące rzeczy...

  John Piper, znany za oceanem pastor kościoła baptystów w Minneapolis, a także autor wielu książek, stwierdził, że nowy papież powinien wierzyć między innymi w usprawiedliwienie tylko przez wiarę.

  "Kwalifikacje nowego papieża, które przyniosłyby największe owoce - powinien wierzyć, że usprawiedliwienie jest wyłącznie przez wiarę, że chrzest jest znakiem, a nie powodem odrodzenia, że Chrystus jest przy Wieczerzy Pańskiej przez pamięć i wiarę, a nie fizycznie i że tylko Biblia ma ostateczny autorytet, a nie papież" - napisał na Twitterze.

  Niezależnie od życzeń Pipera, pontyfikat obecnego papieża w ostatnim czasie się nieco chwieje. Spotyka się z krytyką zwłaszcza w konserwatywnych kręgach katolickich. Wątpliwości wzbudziła w szczególności jego adhortacja "Amoris Laetitia" poświęcona rodzinie. Wywołała ona spore zamieszanie wśród katolickich duchownych. Nie wszyscy zgadzają się także z wezwaniami papieża do przyjmowania muzułmańskich migrantów.

  A to nie wszystko. Media żyją ostatnio słowami arcybiskupa Carlo Marii Vigano, byłego ambasadora Watykanu w USA. Oskarżył on Franciszka o ukrywanie sprawy oskarżonego o molestowanie seksualne amerykańskiego kardynała Theodore'a McCarricka i wezwał go do ustąpienia.

  Papież Franciszek odmówił komentarza w sprawie listu byłego watykańskiego dyplomaty.

  Na podstawie: Christian Post, TVN24.pl

  REKLAMA

  Please publish modules in offcanvas position.