USA: triumf chrześcijańskich organizacji. Chodzi o szczepienia

USA: triumf chrześcijańskich organizacji. Chodzi o szczepienia

sobota, 29 styczeń 2022 10:48
USA: triumf chrześcijańskich organizacji. Chodzi o szczepienia fot. Flickr

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena po wyroku Sądu Najwyższego formalnie wycofuje obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 100 pracowników. Obowiązek objąłby 84 miliony obywateli.

Reklama

Administracja chciała, żeby pracownicy ci byli albo zaszczepieni albo każdego tygodnia testowani.

Po sądowej porażce wciąż zachęca do wprowadzenia takiej zasady i dąży do tego, aby mimo wszystko stało się to standardem w przedsiębiorstwach.

Decyzja Sądu Najwyższego stanowi jednak porażkę administracji prezydenta. Jednocześnie wyrok dał powody do zadowolenia organizacjom chrześcijańskim, które przeciwko niemu występowały.

Instytut First Liberty reprezentował w działaniach prawnych przeciwko obowiązkowi chrześcijańską telewizję Daystar, Amerykańskie Stowarzyszenie Rodzin oraz kreacjonistyczną organizację Answers in Genesis (Odpowiedzi w Księdze Rodzaju).

Po wyroku szef Instytutu, Kelly Shackerlford, oświadczył: "Sąd Najwyższy pokazał wyraźnie, że próba administracji prezydenta Bidena, by sfederalizować siłę roboczą kraju jest niekonstytucyjna. Będziemy nadal walczyć na rzecz naszych klientów i amerykańskich obywateli, broniąc ich przed przymusem naruszania swojej wiary".

Wcześniej, jeszcze przed decyzją Sądu, prezes Sojuszu Chrześcijańskich Pracodawców w USA, Shannon Royce, podkreślał:

"Członkowie naszego sojuszu uważają, że każdy człowiek ma dane od Boga prawo sumienia robić to, co jest w najlepszym interesie jego i jego rodziny. Są zdania, że zmuszanie do przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19 narusza godność ich pracowników".

Narzucanie obowiązku szczepień spotyka się w USA z licznymi protestami. Tylko w ostatnią niedzielę tysiące osób manifestowały przeciwko niemu w Waszyngtonie.

Na podstawie: Christian Post, CNBC

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  natasza · 2 lata temu
  To ma być triumf? Gdzie ta Ameryka, w której zaraz po wojnie cały Nowy Jork,  cała populacja zaraz po wojnie poszła dobrowolnie zaszczepić się przeciwko ospie (wykryto jakieś przypadki) i w ciągu miesiąca zaszczepiono całe miasto. Ale cóź, jak ludzie mieli w aktualnej pamięci  mnóstwo umarłych na tyfus w świeżo wyzwolonym Bergen Belsen... myśleli trochę rozsądniej.
  • This commment is unpublished.
   mirand62 · 2 lata temu
   @natasza Czarna ospa to nie covid który leczy się ogólnie tanimi lekami. A co do tyfusu to prosze sobie poszukać relacji polskiego lekarza z I wojny światowej jak zaszczepieni żołnieerze, zarażali tyfusem mieszkańców wiosek i miasteczek gdzie stacjonowali. Ofiar były tysiące, niezaszczepionych. W wielu takich miejscach na grypezpankę już nie miał kto umierać...
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @mirand62 Przez ostatnie 40-50 lat przyzwyczailiśmy się do tego że biały, cywilizowany człowiek nie choruje... tylko "dzikusy". A to nie tak. Pandemie się zdarzały, polio, które zaatakowało na kilkadziesiąt lat ludność półkuli północnej.
   Zdaję sobie sprawę, że covid nie dla każdego będzie groźny. Szczepionka nie eliminuje go do końca, co najwyżej przechodzi się chorobę lekko, akurat w przypadku moich znajomych to się sprawdziło. Chodzi jednak o to, żeby każdy człowiek miał możliwość dopchania się do szpitala, do leków, do respiratora. W przypadku masowych zachorowań lekarze będą musieli wybierać, kogo ratować.
  • This commment is unpublished.
   Zaszczepiony · 2 lata temu
   @mirand62 Covidu nie wyleczysz tanimi lekami! Kto ci wcisnął takie bzdety do głowy? Nad lekiem dopiero są badania!  Dlatego szczepienia są jedynym rozwiązaniem! 
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @Zaszczepiony Dokładnie. Bo one dają czas, odwlekają jakieś natłoki chorych w szpitalach, żeby było można opracować lek i w ogóle rozebrać na czynniki pierwsze temat koronawirusa.  W tej grze stawką jest czas. Najgorsza rzecz, jaka może być, to kiedy lekarz musi wybierać, komu dać respirator, a kto ma umrzeć. Oszczędźmy tego sobie i innym. Bo po tym, jak i po innych "plagach" , głodach, oblężeniach społeczeństwo już nie będzie takie samo. Nie upierajmy się, sami się "pokiereszować".
  • This commment is unpublished.
   krys · 2 lata temu
   @Zaszczepiony Nikt mu bzdur nie wcisnął, doświadczył i to nie tylko on. Są leki.....
  • This commment is unpublished.
   Pepe · 2 lata temu
   @natasza Poszła, jak poszła? DOBROWOLNIE. Bo chciała, a tu jest PRZYMUS!
  • This commment is unpublished.
   natasza · 2 lata temu
   @Pepe O to chodzi, że tam nie było przymusu. Ludzie sami z siebie poszli, a tu jest jakieś dorabianie ideologii, jakieś opowieści  o "wolności", "genie sprzeciwu". Tamtym ludziom do głów nie przyszło, by dyskutować. Nikomu o zdrowych zmysłach nie trzeba było tłumaczyć.
   https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/czarna-ospa-w-nowym-jorku-w-1947-r-w-miesiac-zaszczepiono-6-mln-ludzi/vq9jbt9akurat pierwsza lepsza relacja z netu.
  • This commment is unpublished.
   Logos · 2 lata temu
   @natasza Co za brednie !!!
  • This commment is unpublished.
   ex-ewangelikal · 1 lata temu
   @natasza aby zostac ewangelicznym chrzescijaninem Polakiem (szczegolnie ale nie tylko pentekostalnym czy neopentekostalnym) przez konwersje trzeba byc odwaznym nonkonformista, stad tylu w srodowisku roznych ludzi wyznajacych dziwne teorie - a to NWO, a to plaska Ziemia, a to szczepionki od ,,ancykrysta''... 
  • This commment is unpublished.
   Zaszczepiony uczeD Jezusa · 1 lata temu
   @mirand62 a pomodliłeś się dziś rano? Biblię czytałeś zanim zacząłeś rozpowszechniać kolejny dzień te chore teorie?
  • This commment is unpublished.
   Zaszczepiony uczeń Jezusa · 1 lata temu
   @ex-ewangelikal Nie każdy ewangeliczny jest wierzącym teoriom spiskowym, ja wierzę Biblii, która nie zabrania używania leków, szczepionek itd. Więcej ani razu w Ewangelii nie znajdujemy jakoby Pan Jezus miał się zajmować chorymi teoriami spiskowymi nie jakich zelotów. Owszem tolerował jednego czy dwóch w gronie swojej dwunastki, ale na równi z celnikiem Mateuszem i Pan Jezus podatek kazał płacić cezarowi aby oddać państwo co państwowe a to co Boże Bogu!
 • This commment is unpublished.
  Zaszczepiony uczeń Jezusa · 1 lata temu
  Dlaczego ludzie wierzący nie wierzą Biblii, nie umrę ale będę żył i będę głosił chwałę Pana! 
 • This commment is unpublished.
  CSA · 6 miesiecy temu
  PIE-rwsza PO_prawka!

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.