Jest wyrok w głośnej sprawie Artura Pawłowskiego

Jest wyrok w głośnej sprawie Artura Pawłowskiego

środa, 27 lipiec 2022 11:27
Artur Pawłowski aresztowany przez policję na ulicy Artur Pawłowski aresztowany przez policję na ulicy fot. Artur Pawłowski TV

Sąd apelacyjny w kanadyjskiej prowincji Alberta wydał wyrok w sprawie pastora Artura Pawłowskiego, który był aresztowany i karany za to, że organizował nabożeństwa w trakcie pandemii Covid-19.

Wyrok okazał się korzystny dla pastora Kościoła Ulicznego i Jaskini Adullam, o którego stanowczym sprzeciwie wobec restrykcji zakazujących spotkań usłyszał cały świat.

Trzej sędziowie jednogłośnie orzekli, że nakaz, który 8 maja 2021 roku naruszyli bracia Artur i Dawid Pawłowscy, się do nich nie stosował. Tego dnia organizowali nabożeństwo.

Sąd wskazał, że nakaz, który orzeczono wobec lokalnej kawiarni Whistle Stop Cafe, nie mógł być zastosowany również do Pawłowskich organizujących spotkanie religijne. Zdaniem sądu, taka interpretacja była zbyt szeroka.

Sąd nakazał zwrot kar orzeczonych wobec Pawłowskich - 23 tys. dolarów wobec Artura i 10 tys. wobec Dawida. Unieważnił także nakaz wobec nich dotyczący kosztów w wysokości 15 tys. 733 dolarów. Postanowił, że koszty te musi pokryć Służba Zdrowia Alberty (AHS).

- Brak mi słów. Kiedy zrozumiałem, że jest to pełna rehabilitacja, zaniemówiłem - odniósł się do wyroku pastor Artur w rozmowie z serwisem Rebel News.

Wyraził zadowolenie, że "w końcu dzieje się coś pozytywnego i dobrego".

Wyrok sądu określił jako "doskonałą wieść" nie tylko dla Pawłowskich, ale dla wszystkich Kanadyjczyków.

Według niego, najnowsza decyzja sądu pokazała przedstawicielom władz, że powinny "pozwolić nam żyć w wolności" i "szanować gwarantowane fundamentalne prawa".

- Zostawcie w spokoju pastorów, duchownych, chrześcijan. Ten kraj był zbudowany na wartościach judeochrześcijańskich, wyższości Boga i rządów prawa. Nie jesteśmy przestępcami. Ci, którzy nam to wyrządzili, są przestępcami. Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli zająć się prawdziwymi winowajcami i oskarżyć ich za przestępstwa, których się dopuścili - oświadczył Pawłowski.

Pastor dostrzega winę polityków. Według niego, przedstawiciele AHS "nie postępowaliby dziś jak nazistowskie gestapo", gdyby nie otrzymali wcześniej rozkazów od polityków właśnie.

Na podstawie: Calgary Herald, Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Marta · 2 lata temu
  Wspaniała wiadomość!!!!! A postawa pastora jeszcze wspanialsza! Nie to co w Polsce, za który róg nie spojrzysz tam tchórze😄😄😄
  • This commment is unpublished.
   Włodek · 2 lata temu
   @Marta  Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli zająć się prawdziwymi winowajcami i oskarżyć ich za przestępstwa, których się dopuścili - oświadczył Pawłowski. Czy tak powinien odpowiadać Pastor "Dziecko Boże" Jezus za ukrzyżowanie ma nikim się nie mścił
  • This commment is unpublished.
   Ewa · 2 lata temu
   @Marta Tu nie chodzi o tchórzostwo, w Polsce nie ma uczciwych sędziów.... 😢
  • This commment is unpublished.
   Helena · 2 lata temu
   @Włodek to nie zemsta,to PRAWO człowieku.Czytaj Biblię,bo tam gdy uderzono Jezusa w policzek,odpowiedział:
   jesli źle powiedziałem ,udowodnij,wykaz mi to a jesli dobrze,to dlaczego mnie bijesz.
   taką postawe nasladuj i taka ma pastor
  • This commment is unpublished.
   Agata · 1 lata temu
   @Włodek Mój Pan Jezus Chrystus, który jest pełen miłości i pokoju  w ewangelii św. Jana 2,15 BW. czytamy - "I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał". Nie możemy być obojętni na działania niezgodne z prawem, a  pastor miał odwagę zawalczyć i dzięki Bogu wygrać "z literą ", bo Duch ożywia, a Bóg współdziała ku dobremu.
   -
  • This commment is unpublished.
   Agata · 1 lata temu
   @Włodek Mój Pan Jezus Chrystus, który jest pełen miłości i pokoju w ewangelii św. Jana 2,15 BW. czytamy - "I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał". Nie możemy być obojętni na działania niezgodne z prawem, a pastor miał odwagę zawalczyć i dzięki Bogu wygrać "z literą ", bo Duch ożywia, a Bóg współdziała ku dobremu.
 • This commment is unpublished.
  dzięcioł · 1 lata temu
  A ja chętni bym zacytował takim "bohaterskim" pastorom."A niech nikt z was nie cierpi jako zabójca albo złodziej, albo złoczyńca, albo jako człowiek, który się wtrąca do cudzych spraw. Wszakże jeśli cierpi jako chrześcijanin, niech tego nie uważa za hańbę, niech raczej tym imieniem wielbi Boga. Wszakże jeśli cierpi jako chrześcijanin, niech tego nie uważa za hańbę, niech raczej tym imieniem wielbi Boga." 1P4:15-16
 • This commment is unpublished.
  DikTurpin · 1 lata temu
  "Dom zły. Horror dzieci z rodziny Turpinów wstrząsnął światem
  kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-dom-zly-horror-dzieci-z-rodziny-turpinow-wstrzasnal-swiatem,nId,6256167
  James and Betty Turpin, David Turpin's parents, told ABC that "God called" David and Louise to have so many children, who they said were raised in the Pentecostal faith, faced "strict homeschooling," and would memorize long Bible verses, some of the children even trying to memorize the book entirely.
  Jak rozumiem 'pentacostal' to zielonoswiatkowcy lub 'Assembly of God' .Dziwnie nauczyli tych pawlowych cytatow i darmowego zbawienia z laski, 'mamrotania' na jezykach.

Ostatnie komentarze

Chodził do kościoła , ale się nie zaciągał, no ale jak już w końcu przyszedł, to trafił na list biskupa do wiernych. List mu nie ...
Koledzy, kazdy pseudo prorok musi miec na chleb...i to wszystko wyjasnia. Ci ludzi zeruja na niewiedzy biblijnej wierzacych. Guru to w Indiach a nie w ...
Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.