Warszawa

1°C

  Coca-Cola promuje małżeństwa gejów w nowej reklamie (WIDEO)

  Coca-Cola promuje małżeństwa gejów w nowej reklamie (WIDEO)

  czwartek, 09 styczeń 2014 19:11
  geje w reklamie Coca-Coli geje w reklamie Coca-Coli fot. YouTube/Coca-Cola

  Firma Coca-Cola rozpoczęła kampanię reklamową, w której promuje gejowskie małżeństwa.

  Reklama jest skierowana do odbiorców w Holandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Tylko w tym ostatnim kraju w klipie nie ma dwóch mężczyzn trzymających się za ręce i najwyraźniej świętujących zawarcie małżeństwa. (według gejowskiego magazynu EILE, jest to w rzeczywistości scena z ceremonii zawarcia związku partnerskiego w Australii).

  Reklama zawiera pozytywne i negatywne obrazy wzięte z życia. Ma pokazywać, że na każde negatywne wydarzenie przypada o wiele więcej pozytywnych.

  W momencie, gdy pokazana jest scena z gejami, na ekranie wyświetla się tekst: "Na każdy przejaw nienawiści jest 5000 celebracji miłości".

  Pierwsze głosy oburzenia słychać wśród konserwatywnych odbiorców reklamy.

  - Coca-Cola powinna pozostać neutralna w wojnie kulturowej i nie ulegać poprawności politycznej. Ryzykuje bowiem utratą lojalnych klientów - mówi Monica Cole - dyrektorka prorodzinnej kampanii OneMillionMons.com.

  Reklama jest jednak krytykowana także przez orędowników małżeństw homoseksualnych. Wypominają oni Coca-Coli, że w klipie emitowanym w Irlandii zaiast pary gejów wstawiono zdjęcie pary międzyrasowej heteroseksualnej. Według zwolenników związków jednopłciowych, był to akt tchórzostwa ze strony firmy.

  Jej rzecznik uzasadnił zmianę między innymi tym, że w Irlandii małżeństwa homoseksualne są wciąż nielegalne.

  Coca-Cola już wcześniej angażowała się w działania progejowskie. Przekazywała m.in. fundusze na organizację parady homoseksualistów w Nowym Jorku, w tym na tę, która odbędzie się w obecnym roku.

  Poniżej zamieszczamy dwie wersje reklamy - dla Wielkiej Brytanii i dla Irlandii.

  Udostępnij

  Wielka Brytania:

  Irlandia:


  Źródło: Life Site News

  Please publish modules in offcanvas position.