Warszawa

0°C

  W Rosji modlą się do ikony z obliczem Putina

  W Rosji modlą się do ikony z obliczem Putina

  sobota, 08 marzec 2014 18:00
  ikona Władimira Putina ikona Władimira Putina fot. aifudm.net

  Władimir Putin jest przez niektórych Rosjan traktowany z wręcz nabożną czcią.

  - W Rosji są ikony z Putinem. Ludzie się do nich modlą - przypomniał w rozmowie z dziennikarzem Rmf Fm, Konradem Piaseckim, Aliosza Awdiejew - artysta i naukowiec rosyjskiego pochodzenia od lat mieszkający w Polsce.

  Awdiejew wstydzi się obecnej polityki prezydenta Federacji Rosyjskiej.

  - On żyje w innym świecie. Jest ponad prawem. W Rosji robi, co chce, kontroluje wszystko i chciałby przenieść to na międzynarodową arenę  - twierdzi artysta.

  Przewiduje też dalsze kroki Moskwy.

  - Mówią, że Putin jest nieprzewidywalny. Dla mnie jest absolutnie przewidywalny. On doprowadzi do aneksji Krymu, to jest program minimum. Natomiast spróbuje też odłączyć kilka wschodnich obwodów Ukrainy i dojdzie aż do Odessy, żeby połączyć się z Naddniestrzem - uważa Awdiejew.

  Artysta i naukowiec nie wyklucza, że Putin pokusi się również o atak na Polskę.

  - Na pewno każdy normalny człowiek boi się - tak samo jak Koreańczycy boją się Północy. Tak samo my musimy nie tyle się bać, ale w każdym razie myśleć realistycznie, że takie coś może się zdarzyć - podkreśla.

  Przed ikoną z obliczem Władimira Putina modlą się w Rosji członkowie wspólnoty "Wskrzeszająca Ruś" we wsi Bolszaja Jelnia. Rosyjski Kościół prawosławny uznaje ją za sektę.

  Udostępnij

  Źródło: rmf24.pl, ntv.ru

  Please publish modules in offcanvas position.