Zmienił płeć, ale ma już dosyć bycia kobietą. Oto czego chce teraz

Zmienił płeć, ale ma już dosyć bycia kobietą. Oto czego chce teraz

niedziela, 05 październik 2014 14:06
Chelsea (po lewej) i Matthew (po prawej) to ta sama osoba Chelsea (po lewej) i Matthew (po prawej) to ta sama osoba fot. Mirror

30-letnia Chelsea Attonley była mężczyzną o imieniu Matthew. Od siedmiu lat jest kobietą i już tego nie wytrzymuje.

Matthew zmagał się ze swoją tożsamością płciową w wieku dojrzewania. Zaczął się wtedy ubierać w damskie ubrania, został tzw. drag queen.

Wpadł w depresję, kiedy lekarz początkowo odmówił mu przeprowadzenia operacji zmiany płci. W końcu jednak poddał się jej.

Teraz, po siedmiu latach, ma dosyć bycia kobietą. Nie chce się już tak ubierać ani zachowywać. W dodatku czuje, że nie został w pełni zaakceptowany jako kobieta.

- Zawsze pragnęłam być kobietą, ale żadna liczba operacji nie może mi dać rzeczywistego kobiecego ciała, więc czuję, że jestem żyjącym kłamstwem. To wykańczające cały czas robić sobie make-up i nosić obcasy. Nawet wtedy nie czuję się faktycznie jak kobieta. Cierpiałam też na depresję i niepokój w wyniku działania hormonów. Zrozumiałam, że łatwiej będzie przestać walczyć z tym, jak wyglądam naturalnie i zaakceptować to, że urodziłam się fizycznie jako mężczyzna - mówi Chelsea.

Transseksualista/-ka żyje ze świadczeń socjalnych. Pragnie znów być mężczyzną i chce, by operację na jego piersiach i genitaliach sfinansowali podatnicy, by była ona refundowana. Pierwsza operacja zmiany jego płci kosztowała 10 tysięcy funtów. Koszt kolejnej wyniósłby 14 tysięcy.

- Postanowiłam, że chcę żyć jako Matthew. Jestem zdesperowana na usunięcie moich piersi. Nie stać mnie na to prywatnie, więc liczę, że operację sfinansuje służba zdrowia. Nie jestem w stanie obecnie pracować, ponieważ jestem zbyt przygnębiona tym, przez co przeszłam. Rozważam także rekonstrukcję penisa. Nie uważam za niewłaściwe tego, by służba zdrowia zapłaciła za zabieg, ponieważ nie uważam tego za kwestię wyboru. Muszę przejść te operacje dla mojego zdrowia psychicznego. Mam szczęście, że żyję w kraju, w którym należy to do bezpłatnej opieki zdrowotnej - mówi Attonley.

Przeciwko refundacji jest Stowarzyszenie Podatników (TPA).

- Narodowa Służba Zdrowia powinna dawać priorytet kluczowym usługom wobec absurdalnych próżnych zabiegów. Ta cała saga już do tej pory zbyt dużo kosztowała. Jeżeli służba ma być odpowiednio dopłacana, to tego rodzaju marnotrawienie funduszy nie może mieć miejsca - powiedział szef TPA - Alex Wild.

Chelsea już zaczęła przyjmować zastrzyki z testosteronem, by rozpocząć powrót do bycia mężczyzną.

Udostępnij
 

Źródło: Mirror

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.