Zaskakujący rozwój sytuacji w byłym kościele Ulfa Ekmana

Zaskakujący rozwój sytuacji w byłym kościele Ulfa Ekmana

piątek, 13 marzec 2015 16:29
kościół "Słowo życia" i Ulf Ekman kościół "Słowo życia" i Ulf Ekman

Odejście Ulfa Ekmana do Kościoła katolickiego było niezwykle ważnym wydarzeniem dla kościoła Słowo Życia. Teraz okazuje się, że...

Choć wydawało się, że po odejściu Ekmana, założyciela i wieloletniego pastora kościoła w szwedzkiej Uppsali, zapanuje w nim chaos, nastąpiło coś odwrotnego.

Joakim Lundqvist  fot. Charisma NewsZamiast Ekmana pastorem jest Joakim Lundqvist. Odkąd nim został, frekwencja we wspólnocie... wzrosła o 20 procent.

- Dużo mówimy o jedności, ale ja i reszta pastorów uznawaje, że jedność jest oparta na rzeczach, które mamy wspólne, a nie na wyłącznie katolickich doktrynach - mówi pastor Lundqvist.

Choć przyznaje, że ostatni rok był "pełen turbulencji", on, inni liderzy i cała wspólnota zebrali się, by pójść drogą naprzód.

Jak mówi, Ulf Ekman znaczył wiele dla kościoła i dla niego samego i bardzo go szanuje.

- Przykazaniem Pana jest czczenie ojca i matki, nawet jeśli podejmują decyzje, których nie wspierasz. Z drugiej strony, chcę jasno powiedzieć, że my jako kościół i ja jako pastor nie idziemy tą samą drogą. Jesteśmy ewangelicznym, charyzmatycznym kościołem. Zawsze nim byliśmy i tacy pozostaniemy - zaznacza Lundqvist.

Podkreśla, że widzi, jak nad "Słowem życia" spoczywa łaska i Boża ochrona.

Ten kościół ma obecnie 600 filii, które skupiają się na tym, co mają wspólne, a nie na różnicach. Żadna z tych wspólnot nie opuściła "Słowa życia" po odejściu Ulfa Ekmana.

- Ze względu na mnie i "Słowo życia" ważne jest, byśmy wyjaśnili, iż budujemy naszą przyszłość na tym samym ewangelicznym fundamencie, co od pierwszego dnia. Nadal wierzymy, że jedność to piękna, ważna rzecz. Jednak, powtórzę, powinna ona być oparta na tym, co mamy wspólne. I nie jestem zbyt pewien, że jej celem jest to, byśmy stali się jednym i tym samym. Myślę, że jako kościoły jesteśmy różnymi częściami jednego dużego ciała. Dopóki mamy do siebie stosunek pełen miłości i błogosławieństwa, nasze różnice mogą być czymś dobrym - uważa pastor.

Lundqvist przyznaje, że po przejściu Ekmana na katolicyzm członkowie "Słowa życia" mieli wiele pytań.

- Mieliśmy dużo pracy pastorskiej, sporo pytań, na które trzeba było odpowiedzieć. Otwieraliśmy kościół każdego wieczoru i byliśmy tam, by odpowiadać na pytania. Ale oczywiście na niektóre nawet my nie byliśmy w stanie odpowiedzieć. Na przykłąd na to, jak Ulf Ekman radzi sobie z katolicką teologią i doktryną? - wyjaśnił obecny pastor kościoła z Uppsali.

Joakim Lundqvist był już starszym pastorem "Słowa życia" przez dziewięć miesięcy do czasu, gdy Ulf EKman zrezygnował ze służby i odszedł do Kościoła katolickiego. Jest też członkiem tej wspólnoty od 17 lat.

Megakościół "Słowo życia" liczy około 3 tys. członków. Pochodzące z niego nauczania są popularne w wielu krajach, podobnie jak jego usługujący.

Czytaj także: Pastor postarał się wyjaśnić, dlaczego Ulf Ekman odszedł do Kościoła katolickiego

Źródło: Charisma News

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.