Ulf Ekman będzie uczyć polskich katolików. Pisze o Faustynie Kowalskiej

Ulf Ekman będzie uczyć polskich katolików. Pisze o Faustynie Kowalskiej

czwartek, 07 wrzesień 2017 09:43
Ulf Ekman Ulf Ekman fot. Wikimedia

Ulf Ekman, były pastor kościoła Słowo Życia w szwedzkiej Uppsali, autor wielu książek, a obecnie katolik, będzie jednym z wykładowców na III Ogólnopolskiej Szkole Ewangelizatorów.

Szkoła to inicjatywa Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Jest adresowana przede wszystkim do osób zaangażowanych w katolicką ewangelizację jak choćby członków Ruchu Światło-Życie czy odnowy charyzmatycznej.

Według sekretarza Zespołu KEP, ks. Artura Godnarskiego, takie "inicjatywy ewangelizacyjne" wyrastają w całej Polsce "jak grzyby po deszczu".

Szkoła ma pogłębić zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną w tej dziedzinie, a pierwszy jej moduł zaplanowano na październik.

Portal Deon.pl opublikował tymczasem kolejne fragmenty opublikowanej w tym roku książki "Wielkie Odkrycie. Nasza droga do Kościoła katolickiego" Ulfa i jego żony Brigitty Ekman.

Były pastor pisze w niej o tym, jak w roku 2000 publicznie sprzeciwił się wizycie Jana Pawła II w Szwecji, ale z czasem zaczął "rozumieć jakim duchowym gigantem jest papież".

Stało się to po lekturze kilku książek o papieżu, w tym jego biografii "Świadek nadziei".

Ekmana skłoniła do tego także kanonizacja przez papieża Polaka s. Faustyny Kowalskiej, o której również były pastor zaczął czytać.

"Życie Faustyny było niesłychanie fascynujące. Oczywiście opisy jej codzienności w klasztorze były dla mnie czymś obcym, ale odnajdywałem się w wielu aspektach związanych z jej poszukiwaniem, również w tym, co dotyczyło modlitwy. Odkryłem wiele punktów stycznych, na przykład w kwestii modlitwy wstawienniczej i wspierania bliźnich w walce modlitewnej o ich życie" - pisze Ekman.

Wrażenie zrobiła na nim również jej "wizja cierpienia" - by nieść własne cierpienie i łączyć je z cierpieniem Jezusa na krzyżu, oddawać mu swoje trudności i przemienić cierpienie w coś, co "wzmacnia Ciało Chrystusa".

Jak pisze, był pod wrażeniem tego, jak Jan Paweł II niósł cierpienie, zmagając się z chorobą. Jego pogrzeb oglądał przez telewizję i był "wzruszony".

"Papież stał się dla mnie prawdziwym wzorem do naśladowania, więc kiedy ostatecznie zostałem przyjęty do Kościoła katolickiego w maju 2015 roku, obrałem jego imię i właśnie jego wybrałem sobie na patrona" - dodał Ekman.

Nasz kraj Ekman odwiedzał już wielokrotnie. Nieraz przemawiał na ekumenicznych konferencjach, takich jak "Strefa Zero".

Jego przejście do Kościoła katolickiego wywołało duże poruszenie wśród protestantów, w tym jego byłych współpracowników.

Jednym z nich jest teolog Anders Gerdmar, który jest zszokowany tym, co przeczytał w książce byłego pastora. Dlaczego? Więcej o tym tutaj:

Teolog, były bliski współpracownik Ulfa Ekmana zszokowany tym, co przeczytał w jego nowej książce

Na podstawie: Niedziela.pl, Deon.pl

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 wrzesień 2017 09:51
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

Ludzie !!!co to za prorokini?? Ja wam też powiem widząc obecną sytuację na świecie że jest możliwy wybuch wojny a żadnym prorokiem nie jestem.Przestańcie słuchać ...
@BeataJaka koronka?? To jakaś mantra,nie modlitwa.Czytajcie kochani słowa Pana Jezusa,to Was uratuje od manipulacji czarnej zarazy i ostrego obłędu.
@PłaskoziemcaWyrazy wspólczucia
Ten Krzywy niech opowie które z jego rzekomych proroctw się spełniło!!! Może prorokował np. że będa anomalie pogodowe,że miłość oziębnie,ale o tym wszystkim Biblia uczy ...
egzorcyzmy Anneliese Michel Papież Franciszek: Jezus stał się diabłem
@hańba 2005Naradzaliśmy się tam w dole długo (wskazuje palcem w dół) aż doprowadziliśmy do Komunii na rękę... Komunia na rękę jest bardzo dobra dla nas w ...
"Od Wielkiego Czwartku komunię św. będą mogli przyjmować na rękę wierni w diecezji warszawskiej. Zgodę w tej sprawie wydał prymas Józef Glemp."
@virus@Bergoglio.877w proteście przeciw bluźnierstwu komunii na rękę powstał wirus GLEMP.877 bo ten "glemp" wprowadził to bluźnierstwo komunii na rękę
HUJ JORGE BERGOGLIO and his fucking
friends formatting Your Hard Disk NOW !
Podziekuj pierdolonemu kosciolowi diabła i węża.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.