Warszawa

-1°C

  Media: kolejny progejowski duchowny mianowany przez papieża Franciszka

  Media: kolejny progejowski duchowny mianowany przez papieża Franciszka

  środa, 10 czerwiec 2015 16:52
  Heiner Koch Heiner Koch fot. Wikimedia

  Trzeba przyznać, że niektóre papieskie nominacje zastanawiają...

  Jak informowaliśmy, w maju Franciszek mianował na doradcę Papieskiej Rady ds. Sprawiedliwości i Pokoju progejowskiego dominikanina - o. Timothy'ego Radcliffe'a.

  Teraz, jak podaje popularny konserwatywny serwis LifeSiteNews.com, nominację od papieża uzyskał biskup diecezji drezdeńsko-miśnieńskiej Heiner Koch stojący na czele Komisji Konferencji Katolickich Biskupów ds. Małżeństwa i Rodziny w Niemczech. Ma on być nowym arcybiskupem Berlina, co oznacza, że będzie miał duży wpływ na kościelne struktury w swoim kraju.

  Jak informuje wspomniany serwis, bp Koch jest znany z  sympatii do par homoseksualnych, a także rozwodników, którzy ponownie wstąpili w związek małżeński.

  Niemiecka katolicka gazeta "Die Tagespost" przypomniała jego niedawne słowa: "Każda więź, która umacnia i trzyma ludzi, jest w moich oczach dobra. To tyczy się również relacji jednopłciowych".

  Z kolei w grudniu tego roku Koch powiedział gazecie "Nordwest-Zeitung", że Kościół potrzebuje nowego języka w odniesieniu do homoseksualistów.

  "Przedstawianie homoseksualizmu jako grzechu rani. Znam pary homoseksualne, które pielęgnują wartości takie jak wiarygodność i odpowiedzialność we wzorowy sposób" - stwierdził.

  Progejowskie sympatie bp. Kocha przypomina również serwis Catholic News Agency.

  Czytaj także: Zaskoczenie decyzją papieża Franciszka. Mianował progejowskiego dominikanina

  Źródło: LifeSiteNews.com, Catholic News Agency

  Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

   

  Please publish modules in offcanvas position.