Warszawa

0°C

  Chrześcijanie prześladowani w Europie. Relacja z obozów dla uchodźców w Niemczech

  Chrześcijanie prześladowani w Europie. Relacja z obozów dla uchodźców w Niemczech

  wtorek, 29 wrzesień 2015 16:41
  imigranci w obozie w Niemczech imigranci w obozie w Niemczech fot. Leftvision Clips/YouTube

  Chrześcijan z Bliskiego Wschodu zamiast bezpieczeństwa czeka w Niemczech kolejne zagrożenie.

  Ze względu na skrajnie trudną sytuację na Bliskim Wschodzie i ryzyko prześladowań do Europy razem z muzułmańskimi trafiają również chrześcijańscy uchodźcy.

  Jak czytamy w dzienniku "Die Welt", w obozach w Niemczech, dokąd dostaje się większość imigrantów, nie mogą zaznać spokoju.

  Powodem jest agresja radykalnych muzułmanów żyjących zgodnie z prawem szariatu. Fundamentaliści potrafią grozić chrześcijanom nawet śmiercią.

  Tak wynika choćby z relacji irańskiego chrześcijanina Saida zamieszczonej w gazecie.

  Said uciekł przed prześladowaniami w swoim kraju po tym, jak aresztowano jego brata za członkostwo w kościele domowym. Sądził, że gdy dotrze do Niemiec, będzie mógł swobodnie praktykować wiarę. Mylił się...

  - W ośrodku dla uchodźców nie mogę wspomnieć, że jestem chrześcijaninem. Znajduję się wtedy w niebezpieczeństwie - wyjawia.

  Mieszka w ośrodku w Brandenburgii. Są tam głównie syryjscy uchodźcy, sunnici.

  - Gdy był Ramadan budzili mnie codziennie rano i kazali mi jeść zanim wejdzie słońce. Gdy odmawiałem, krzyczeli, że jestem „kafirem”, niewiernym. Pluli na mnie, traktowali mnie jak zwierzę i grozili, że mnie zabiją - tłumaczy Said.

  To niestety nie jedyny podobny przypadek w Niemczech.

  14 września w mieście Hemer erytrejski chrześcijanin i jego żona będąca w zaawansowanej ciąży trafili do szpitala po tym, jak algierscy muzułmanie zaatakowali ich butelką. Podobno, Algierczycy zostali "urażeni" drewnianym krucyfiksem noszonym przez mężczyznę.

  Jak podaje serwis wPolityce.pl, w sumie, Federalna Policja Kryminalna (BKA) w Niemczech odnotowała już kilkanaście takich incydentów.

  W związku z coraz bardziej napiętą sytuacją, z-ca szefa niemieckiej policji, Jorg Radek, zasugerował, by chrześcijańscy i muzułmańscy uchodźcy mieszkali oddzielnie.

  Taką samą opinię wyraził były minister spraw wewnętrznych Niemiec - Hans-Peter Friedrich.

  - To smutne, ale potrzebne, by rozdzielić uchodźców według klucza religijnego - powiedział.

  Z kolei Volker Kauder z rządzącej w Niemczech partii CDU stwierdził: "związki muzułmańskie powinny wyrzec się ataków na chrześcijan w ośrodkach dla uchodźców".

  Jednak wydaje się, że i rozdzielenie grup religijnych do końca nie rozwiąże problemu. Muzułmanie biją się bowiem również między sobą. W niedzielę w ośrodku dla uchodźców w Calden w Hesji w bijatyce uczestniczyło kilkuset imigrantów - Albańczycy, Pakistańczycy, Syryjczycy i Afgańczycy.

  W czwartek w Lipsku doszło do walki pomiędzy 200 Syryjczykami i Afgańczykami.

  Niemieckie służby ostrzegają, że wraz z kłopotami związanymi z imigrantami, wzrasta radykalizacja zwolenników antyimigracyjnej skrajnej prawicy w Niemczech.

  Oczekuje się, że do Niemiec przyjedzie w tym roku około 800 tys. imigrantów.

  Poniżej wideo nakręcone telefonem komórkowym w okolicy ośrodka dla uchodźców w mieście Suhl, gdzie doszło do rozruchów. Słychać na nim muzułmańskie okrzyki "Allahu akbar!" (bóg jest wielki).

  Zobacz także: Groźne słowa muzułmańskiego imama ws. imigrantów: oto co zrobimy z Europą (WIDEO)

  Źródło: Die Wielt, wPolityce.pl, Christian Post, Catholic Herald, Daily Mail

   

  Please publish modules in offcanvas position.