Warszawa

2°C

  65 proc. chrześcijan w tym europejskim kraju doświadczyło podnadnaturalnych zjawisk

  65 proc. chrześcijan w tym europejskim kraju doświadczyło podnadnaturalnych zjawisk

  czwartek, 01 wrzesień 2016 16:22
  65 proc. chrześcijan w tym europejskim kraju doświadczyło podnadnaturalnych zjawisk fot. Facebook/Soul Survivor

  Dla chrześcijan w tym kraju sfera ponadnaturalna to coś zupełnie normalnego.

  Jak pokazało badanie przeprowadzone przez grupę Christian Research, przejawów sfery ponadnaturalnej doświadczyło dwóch na trzech wierzących w Wielkiej Brytanii.

  Ponad połowa z nich mówi, że miało takie doświadczenie w ciągu ostatniego roku.

  Jedna czwarta twierdzi, że przeżyła to w ostatnim tygodniu.

  Tylko 5 proc. chrześcijan na Wyspach nie wierzy w zjawiska ponadnaturalne.

  Dwie trzecie wierzących jest przekonanych, że zjawiska ponadnaturalne mogą być również wynikiem okultyzmu i działania sił zła.

  68 proc. pytanych uważa, że zbytnie skupianie się na cudach sprawia, że chrześcijanie mogą być źle postrzegani. Podkreślili oni, że ważna jest uczciwość i realizm.

  Respondenci jako doświadczenia sfery ponadnaturalnej wymienili między innymi Bożą obecność podczas modlitwy czy nabożeństwa, a także dostrzeżenie fizycznych efektów tego, co ponadnaturalne i cudów.

  Wielu mówiło o odpowiedzi na modlitwę i uzdrowieniu.

  Mike Pilavachi, który stoi na czele chrześcijańskiego ruchu "Soul Survivor", podzielił się z brytyjskim serwisem Premier.org.uk, który przekazał wyniki ankiety, własną ponadnaturalną historią.

  Pewnego razu, Bóg wskazał mu człowieka potrzebującego pomocy i czekającego na transport autem na lotnisku.

  "Podeszliśmy do niego i powiedziałem: "przepraszamy, ale jesteśmy chrześcijanami i sądzimy, że Jezus powiedział nam, że potrzebuje Pan teraz zachęty. Moglibyśmy się za Pana pomodlić. Zgodziłby się Pan?" - zapytał go Pilavachi.

  Mężczyzna spojrzał na niego zszokowany. Okazało się, że był to pastor, który przyjechał z Kenii.

  "Właśnie przyleciał na lotnisko Stansted, by objąć stanowisko pastora w kościele. Czekał na dwóch starszych wspólnoty, by go odebrali. Spóźniali się, a on stał" - tłumaczy Mike.

  Jak się okazało, pastor ten miał myśli pełne niepewności i potrzebował zachęty. Myślał sobie: "co ja sobie myślę? Przyjeżdżam do nowego kraju, miejsca, którego nie znam, do kościoła, którego nie znam".

  "Stałem tak i powiedziałem Panu: "czy mógłbyś dodać mi trochę zachęty co do tego, że na pewno dobrze robię, zanim po mnie przyjadą?" - wyjawił chrześcijanom pastor.

  Pilavachi zachęca chrześcijan, by otworzyli się na sferę ponadnaturalną.

  "Myślę, że tym, którzy nie są chrześcijanami, jest dużo łatwiej to zrozumieć, niż tym, którzy wychowali się w kościele i tego nie doświadczyli. My chrześcijanie często staramy się pewne rzeczy demitologizować, dążymy do tego, żeby niczego nie rozdmuchiwać" - zauważył.

  Źródło: premier.org.uk, Charisma News

  Zobacz także: Ewangelizacja wśród opętanych przez demony

  REKLAMA

  Please publish modules in offcanvas position.