Johnson: to może być największa wojna w Europie od 1945 roku

Johnson: to może być największa wojna w Europie od 1945 roku

niedziela, 20 luty 2022 12:40
Boris Johnson Boris Johnson fot. BBC

Bardzo niepokojące słowa premiera Wielkiej Brytanii - Borisa Johnsona. Jak stwierdził w wywiadzie dla BBC, zebrane do tej pory dowody wskazują, że Rosja planuje "największą wojnę w Europie od 1945 roku", a więc od zakończenia II Wojny Światowej.

Reklama

- Wszystkie znaki sugerują, że ten plan w pewnym sensie zaczął być już realizowany - powiedział, wskazując na zamieszanie, jakie rozpoczęło się w Donbasie.

Jak oznajmił, dane wywiadowcze świadczą o tym, że Rosja zamierza rozpocząć inwazję, która będzie dotyczyła nie tylko Donbasu, ale będzie także zakładała atak z północy. Rosyjskie wojska mogą otoczyć stolicę Ukrainy - Kijów.

To oczywiście będzie wiązało się z dużą liczbą ofiar.

Najnowsze informacje przekazane przez rząd Stanów Zjednoczonych wskazują, że Rosja zgromadziła wzdłuż granic Ukrainy od 169 tys. do 190 tys. żołnierzy. Część z nich znajduje się na terytorium Białorusi w związku ze zorganizowanymi tam ćwiczeniami wojskowymi. Wspomniana łączna liczba zawiera również separatystów na terenach okupowanych w Donbasie.

Boris Johnson podkreśla, że jakikolwiek konflikt będzie krwawy i będzie się przeciągał. Jego zdaniem, prezydent Rosji Władimir Putin ma "nielogiczne myślenie" w tej sprawie i nie dostrzega "katastrofy", do jakiej dojdzie, także katastrofy dla Rosji.

Johnson zasugerował, że Wielka Brytania i Stany Zjednoczone nałożą na Rosję większe sankcje, niż te, o których mówiono do tej pory. Restrykcje mają nie pozwolić rosyjskim firmom na obrót handlowy w funtach i dolarach. Według niego, będzie to dla Moskwy bardzo silny cios.

Premier Wielkiej Brytanii podkreśla, że Zachód nie może puścić Władimirowi Putinowi płazem tego, co robi.

- Niestety, ale plan, który widzimy, dotyczy czegoś, co może być największą wojną w Europie od 1945 roku i to tylko mówiąc o samej skali - stwierdził.

Według niego, życie w tym konflikcie straci nie tylko wielu Ukraińców, ale i Rosjan.

Chrześcijanie na Ukrainie modlą się o pokój. Niektórzy przygotowują się na wypadek coraz bardziej prawdopodobnej wojny. Inni szykują się do ewakuacji.

Na podstawie: BBC

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.