Papież zażenowany, że Zachód chce wydawać więcej na obronność

Papież zażenowany, że Zachód chce wydawać więcej na obronność

niedziela, 27 marzec 2022 17:52
papież Franciszek papież Franciszek fot. Wikimedia

Papież Franciszek skrytykował wzrost wydatków państw zachodnich na obronność w związku z inwazją Rosji na Ukrainę i uznał go za "szaleństwo". Wyraził opinię, że należy znaleźć inny sposób, by zrównoważyć władzę na świecie.

Przemawiając do koalicji organizacji kobiecych, papież powiedział, że konflikt na Ukrainie to efekt "starej logiki władzy, która nadal dominuje tak zwaną geopolitykę".

Według niego, reakcją nie powinno być więcej broni i sankcji.

- Byłem zażenowany, gdy przeczytałem, że grupa państw zobowiązała się do wydawania dwóch procent PKB na pozyskiwanie broni w reakcji na to, co się teraz dzieje. Szaleństwo - oświadczył.

Deklaracje o wzroście wydatków na obronność złożyły w ostatnim czasie Francja, Włochy i Niemcy. Polska z kolei dąży do tego, by na obronność wydawać 3 procent PKB i to już w przyszłym roku.

Franciszek stwierdził, że potrzebny jest "inny sposób zarządzania zglobalizowanym światem. Nie poprzez pokazywanie kłów, jak to ma miejsce obecnie".

Według niego, potrzebny jest "inny sposób kształtowania stosunków międzynarodowych".

DOŁĄCZ DO NAS NA TELEGRAMIE:

Nie wskazał jednak jaki.

Odkąd Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, papież wielokrotnie potępiał "nieusprawiedliwioną agresję" i wojenne "okropieństwa". Nie wymienił jednak Rosji z nazwy.

Na podstawie: Reuters

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
 • This commment is unpublished.
  Ah · 2 lata temu
  Ciekawe, czy papież wie ile procent PKB Rosja wydaje na zbrojenia.
 • This commment is unpublished.
  Wyznawca Chrystusa zmarłego · 2 lata temu
  A ciekawe czemu papieże nie byli zażenowani jak szli na wyprawy krzyżowe? Wstyd dla Kościoła mieć zwierzchnika, który boi się nazwać zbrodnie hitlerowskie putina i rosjan zbrodniami! Ukraińcy nikogo nie skrzywdzili! Byli i są u siebie! Mają prawo się bronić
 • This commment is unpublished.
  bezimienny wyyznawca · 2 lata temu
  A ciekawe czemu papieże nie byli zażenowani wyprawami krzyżowymi w średniowieczu? Co to za zwierzchnik kościoła, który boi się nazywać zbrodnie putina hitlerowskimi zbrodniami! Ukraina nie skrzywdziła nigdy Rosjan! Za to Rosjanie codziennie gwałcą, ukraińskie dzieci i kobiety, mordują ukraińskie dzieci i kobiety i codziennie rabują Ukraińców! Codziennie się to dzieje na naszych oczach! To jest z gatunku DRAMAT HORROR!, oparte na FAKTACH!

Ostatnie komentarze

@Ten który przybył za wcześWidać że ten artykuł napisał ktoś kto nie ma pojęcia o Bogu i Biblii 
Na wybory NA KONFEDERACJĘ 9.06.24 tam sa jeszcze normalne Boze wartosci,mozemy jeszcze stanac za wsrtosciami naszego Ojca w niebie,idz na wybory
"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.