Papież broni błogosławieństw dla gejów. "To hipokryzja!"

Papież broni błogosławieństw dla gejów. "To hipokryzja!"

czwartek, 08 luty 2024 19:47
Papież broni błogosławieństw dla gejów. "To hipokryzja!" fot. Pixabay.com

Papież Franciszek oskarżył tych, którzy sprzeciwiają się błogosławieniu przez księży par jednopłciowych, o hipokryzję. A krytyki wobec Watykanu za tę decyzję papieża nie brakuje.

Deklaracja "Fiducia Supplicans" została wydana 18 grudnia przez watykańską Dykasterię Nauki Wiary. Dokument zezwala na błogosławienie przez katolickich duchownych "par osób tej samej płci bez oficjalnego uznania ich statusu czy zmieniania w jakikolwiek sposób wieloletniego nauczania Kościoła na temat małżeństwa".

Papież udzielił wywiadu włoskiemu magazynowi "Credere".

W reakcji na krytykę oświadczył, że nie błogosławi homoseksualnego "małżeństwa", a "dwie osoby, które kochają siebie nawzajem" i "prosi je, by się za niego modliły".

Jak mówi, błogosławieństwa nikomu nie powinno się odmawiać.

Zwrócił uwagę, że nikt nie oburza się, gdy udziela się błogosławieństwa na przykład przedsiębiorcy eksploatującemu ludzi, a jest to "bardzo poważny grzech". Ludzie oburzają się za to, gdy udziela się błogosławieństwa homoseksualiście.

Reklama

"To hipokryzja!" - oświadczył. I podkreślił, że trzeba szanować siebie nawzajem.

Wypowiedź dla "Credere" jest już kolejną papieża Franciszka na ten temat.

Trzy dni po publikacji wspomnianej deklaracji polecił on watykańskim oficjelom, by "pozostali czujni wobec sztywnych stanowisk ideologicznych, które często pod pozorem dobrych intencji oddzielają nas od rzeczywistości i nie pozwalają iść naprzód".

2 lutego blisko 90 duchownych, naukowców i autorów opublikowało apel, w którym zwrócili się do biskupów i kardynałów Kościoła katolickiego z prośbą o zakazanie w swoich diecezjach błogosławienia parom osób tej samej płci i jednocześnie prosili papieża Franciszka o całkowite wycofanie deklaracji "Fiducia supplicans".

źródło: Christian Post, DoRzeczy.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Urlyk · 2 miesiecy temu
  Czy należy błogosławić tych co zaniżają zarobki pracowników, a kupują sobie nowy jacht?Czy należy błogosławić pastora, który zmusił mała wspólnotę do utrzymania siebie i swoją żonę?Czy należy błogosławić tych co nie płacą podatków?A może tych co jeżdżą dieslem z wyciętym filtrem cząstek stałych, albo palą śmieciami?
 • This commment is unpublished.
  towarzysz · 2 miesiecy temu
  Pewien Pastorek z Koszalina, będący też w Radzie Krajowej swojego kościoła popiera takie rzeczy
 • This commment is unpublished.
  Tom · 2 miesiecy temu
  W liście do Rzymian jasno jest napisane co jest w sercu osób homoseksualnych. Mogą mówić co chcą i ładnie się przedstawiać ale stoją w buncie wobec Boga. Wszelkie błogosławieństwo takich ludzi daje im przyzwolenie na trwanie grzechu tak uważam.
 • This commment is unpublished.
  Karol w · 2 miesiecy temu
  A kto to jest i dlaczego się poświęca mu czas ten kolega w sukience o imieniu Franciszek? 
 • This commment is unpublished.
  JOHNY · 1 miesiecy temu
  Papież sam nie wie w co wierzy!Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę za takie grzechy a nie błogosławił ich.Papież to HIPOKRYTA
 • This commment is unpublished.
  zielonoświątkowiec · 1 miesiecy temu
  a co komu gey zawinił? Skoro taki się urodził niech mu Bóg błogosławi ! 

Ostatnie komentarze

@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 
@nie rozumiemCzłowiek, już skrzywdzony przez sposób w jaki "dano mu życie" ma być z tego powodu zabity?  Zabić dziecko, bo "ojciec" to przestępca? Takie uzasadnienie decyzji o odebraniu ...
@Artur Są filmy jak to Rosjanie strzelają w plecy ....
@Gitara2) (ciąg dalszy poprzedniego komentarza)
... Strzeżcie więc pilnie swoich dusz, gdyż nie widzieliście żadnej postaci w dniu, w którym PAN przemówił do was na ...
@Gitara1) "Nie zapominaj o dniu, w którym stałeś przed PANEM, swoim Bogiem, na Horebie, gdy PAN powiedział do mnie: Zgromadź mi lud, abym im przekazał ...
@ArturŻadni Niemcy, tylko USA, UK i prawdopodobnie Izrael, bo od czasu przewrotu: Jaceniuk, Poroszenko, Zelensky - wszyscy oni i wielu innych na wysokich stołkach w ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.