Kurator zażądała od dyrektorów wyjaśnień ws. Tęczowego Piątku

Kurator zażądała od dyrektorów wyjaśnień ws. Tęczowego Piątku

środa, 01 listopad 2023 08:48
Małgorzata Bielang Małgorzata Bielang fot. gdansk.uw.gov.pl

Dyrektorzy szkół, którzy zezwolili na przeprowadzenie progejowskiej akcji Tęczowy Piątek w szkołach na Pomorzu, zostali wezwani do złożenia wyjaśnień i to w trybie pilnym.

Wyjaśnień do dn. 3 listopada zażądała nieustępliwa pomorska kurator oświaty - Małgorzata Bielang. Na Pomorzu w akcji wzięło udział 18 szkół. W całej Polsce - 100.

Do treści dokumentu przekazanego dyrektorom dotarła trójmiejska "Wyborcza".

Kurator pyta w nim między innymi, kto był organizatorem i czy dyrektor szkoły wyraził zgodę na akcję.

"Jeśli Dyrektor wyraził zgodę na przeprowadzenie akcji „Tęczowy piątek", proszę o przedstawienie wymaganej przepisami prawa dokumentacji, na podstawie której zgoda została wydana" - czytamy w piśmie.

Bielang prosi też o przedstawienie opisu działań, które zostały przeprowadzone w ramach Tęczowego Piątku i roli w nich nauczycieli.

Z przeprowadzenia akcji pro-LGBT wyrazili tymczasem radość różni politycy Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.

"Dziś tęczowy piątek w polskich szkołach. Święto tolerancji w szkołach już na stałe wpisało się do kalendarza wydarzeń" - napisał Przemysław Słowik z Koalicji Obywatelskiej.

"Koniec PiS początkiem równości! Młodzi jasno pokazują, że nie boją się już Czarnka i jego nienawistnych poglądów, otwarcie walcząc dziś o równość, akceptację i bezpieczeństwo dla osób LGBT+ w ramach Tęczowego Piątku" - brzmiał z kolei wpis na profilu Lewicy na Facebooku.

Źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Ostatnio zmieniany środa, 01 listopad 2023 09:18
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  takie tam coś.. · 6 miesiecy temu
  niech sie kuria-tor nie dziwi, że cos takiego teraz będzie promowane bo to odpowiedz na zajadłe i fanatyczne promowanie religii katolickiej w świeckich, publicznych szkołach! Jeśli za publiczne pieniądze wprowadza sie i finansuje jedną jakąś religię, która dla wielu nie wierzących też jest np jakąś ideologią w szkołach to czemu nie można wprowadzać innych ideologi!? Niestety to fanatyzm katolicki spowodował że teraz wajcha poszła w drugą stronę i mamy to co mamyI co się katolscy politycy teraz dziwicie?! To WASZA wina, bardzo wielka wina!
 • This commment is unpublished.
  gość · 5 miesiecy temu
  To wina Lewicy i Koalicji Obywatelskiej., nie uczą dzieci nic dobrego tylko to co nie potrzebne w życiu. Ale Bóg nie rychliwy lecz sprawiedliwy i po śmierci jedni pójdą do nieba, a drudzy do piekła. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;. I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd. Ewangelia Jana
  Rozdział 5, 19 i 20 werser

Ostatnie komentarze

Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif
@Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
Myślę, że już samo stwierdzenie "magia świąt.." powinno dać do zastanowienia...
Będąc w tym wychowanym trudno to porzucić ale trzeba nam wychodzić ze świata, bo jeśli ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.