Papież broni błogosławieństw dla gejów. "To hipokryzja!"

Papież broni błogosławieństw dla gejów. "To hipokryzja!"

czwartek, 08 luty 2024 19:47
Papież broni błogosławieństw dla gejów. "To hipokryzja!" fot. Pixabay.com

Papież Franciszek oskarżył tych, którzy sprzeciwiają się błogosławieniu przez księży par jednopłciowych, o hipokryzję. A krytyki wobec Watykanu za tę decyzję papieża nie brakuje.

Deklaracja "Fiducia Supplicans" została wydana 18 grudnia przez watykańską Dykasterię Nauki Wiary. Dokument zezwala na błogosławienie przez katolickich duchownych "par osób tej samej płci bez oficjalnego uznania ich statusu czy zmieniania w jakikolwiek sposób wieloletniego nauczania Kościoła na temat małżeństwa".

Papież udzielił wywiadu włoskiemu magazynowi "Credere".

W reakcji na krytykę oświadczył, że nie błogosławi homoseksualnego "małżeństwa", a "dwie osoby, które kochają siebie nawzajem" i "prosi je, by się za niego modliły".

Jak mówi, błogosławieństwa nikomu nie powinno się odmawiać.

Zwrócił uwagę, że nikt nie oburza się, gdy udziela się błogosławieństwa na przykład przedsiębiorcy eksploatującemu ludzi, a jest to "bardzo poważny grzech". Ludzie oburzają się za to, gdy udziela się błogosławieństwa homoseksualiście.

"To hipokryzja!" - oświadczył. I podkreślił, że trzeba szanować siebie nawzajem.

Wypowiedź dla "Credere" jest już kolejną papieża Franciszka na ten temat.

Trzy dni po publikacji wspomnianej deklaracji polecił on watykańskim oficjelom, by "pozostali czujni wobec sztywnych stanowisk ideologicznych, które często pod pozorem dobrych intencji oddzielają nas od rzeczywistości i nie pozwalają iść naprzód".

2 lutego blisko 90 duchownych, naukowców i autorów opublikowało apel, w którym zwrócili się do biskupów i kardynałów Kościoła katolickiego z prośbą o zakazanie w swoich diecezjach błogosławienia parom osób tej samej płci i jednocześnie prosili papieża Franciszka o całkowite wycofanie deklaracji "Fiducia supplicans".

źródło: Christian Post, DoRzeczy.pl

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  Urlyk · 4 miesiecy temu
  Czy należy błogosławić tych co zaniżają zarobki pracowników, a kupują sobie nowy jacht?Czy należy błogosławić pastora, który zmusił mała wspólnotę do utrzymania siebie i swoją żonę?Czy należy błogosławić tych co nie płacą podatków?A może tych co jeżdżą dieslem z wyciętym filtrem cząstek stałych, albo palą śmieciami?
  • This commment is unpublished.
   Tom · 1 miesiecy temu
   @Urlyk Przeczytaj sobie list Świętego Pawła do Rzymian pierwszy rozdział od 18 do 32 wersetu ale czytając pamiętaj że to Bóg podyktował Pawłowi te słowa i on zna prawdziwie serca takich ludzi.
  • This commment is unpublished.
   Urlyk · 1 miesiecy temu
   @Urlyk kult św Ulric-a jest lepszy jak to całe Bergoglio
 • This commment is unpublished.
  towarzysz · 4 miesiecy temu
  Pewien Pastorek z Koszalina, będący też w Radzie Krajowej swojego kościoła popiera takie rzeczy
 • This commment is unpublished.
  Tom · 4 miesiecy temu
  W liście do Rzymian jasno jest napisane co jest w sercu osób homoseksualnych. Mogą mówić co chcą i ładnie się przedstawiać ale stoją w buncie wobec Boga. Wszelkie błogosławieństwo takich ludzi daje im przyzwolenie na trwanie grzechu tak uważam.
 • This commment is unpublished.
  Karol w · 4 miesiecy temu
  A kto to jest i dlaczego się poświęca mu czas ten kolega w sukience o imieniu Franciszek? 
 • This commment is unpublished.
  JOHNY · 4 miesiecy temu
  Papież sam nie wie w co wierzy!Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę za takie grzechy a nie błogosławił ich.Papież to HIPOKRYTA
 • This commment is unpublished.
  zielonoświątkowiec · 4 miesiecy temu
  a co komu gey zawinił? Skoro taki się urodził niech mu Bóg błogosławi ! 
 • This commment is unpublished.
  Żywy Płomień · 1 miesiecy temu
  Ten kto dziś pełni rolę papieża, Jorge Bergoglio nie ma już mocy Kluczy Piotrowych, został Ich pozbawiony z powodu wejścia do wnętrza Kościoła Świętego głoszonych licznych herezji, a także licznych wykroczeń przeciwko Kościołowi Mojego Boskiego Syna, Jezusa Chrystusa. Działanie przeciwko wierze, przeciwko Kościołowi Świętemu sprawia, że jest ekskomunikowany mocą samego Prawa Bożego.
 • This commment is unpublished.

Ostatnie komentarze

@BereiczykBERGOGLIO = blasphemator: www.vatican.va/content/francesco/en/cotidie/2017/documents/papa-francesco-cotidie_20170404_in-the-sign-of-the-cross.html
quotation:“as a reminder of the One who made himself to be sin, who made himself to be devil, serpent for us; who ...
@BereiczykTen kto dziś pełni rolę papieża, Jorge Bergoglio nie ma już mocy Kluczy Piotrowych, został Ich pozbawiony z powodu wejścia do wnętrza Kościoła Świętego głoszonych ...
@BereiczykW tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO nazwano Jezusa diabłem („stał się diabłem, wężem dla nas”), w tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO powiedziano, że Jezus „przybrał ...
W tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO nazwano Jezusa diabłem („stał się diabłem, wężem dla nas”), w tym „kościele”, w którym OSZCZERCZO powiedziano, że Jezus „przybrał ...
Mało im skandali to przybyli do Polski żeby łowić naiwnych!
warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.