Stanowcze słowa w Telewizji Republika: Jezus nie podzielił świata na kościoły, tylko na... (WIDEO)

Reklama

Stanowcze słowa w Telewizji Republika: Jezus nie podzielił świata na kościoły, tylko na... (WIDEO)

poniedziałek, 22 czerwiec 2015 15:54
kadr programu Telewizji Republika poświęconego Tygodniowi Jezusa kadr programu Telewizji Republika poświęconego Tygodniowi Jezusa

Czy podział na kościoły, takie jakie znamy dziś, jest właściwy? Biblijny? To, co powiedziano w Telewizji Republika, zastanawia.

Gośćmi programu "Polska na dzień dobry" byli koordynatorzy rozpoczynającego się w Warszawie Tygodnia Jezusa - Wojciech Kuleczka i Beata Łukaszuk.

Opisując to wydarzenie, Kuleczka podkreślił, że osoby, które zaangażowały się w jego organizację, "zjednoczyły się jako grupy z przeróżnych stron, ponaddenominacyjnie po to, żeby razem w jednym celu, bez kłótni, w pokoju, radości ogłaszać swoją wiarę, przyznać się do niej publicznie".

Jak dodał, inicjatywa ta ma pokazać, że "Kościół jest różnorodny, świetnie się ma, jest ciekawy, młodzieżowy, nowatorski, ma dużo do powiedzenia, nie jest nudny, jest nasycony pewną inicjatywą i fajnymi tematami, w których wiele osób mogłoby się odnaleźć."

- Mówi Pan Kościół, ale, tak jak Pan wspomniał, wcale nie tylko katolicy będą brali udział w tym przedsięwzięciu, które ma charakter ekumeniczny... - zauważył gospodarz programu.

W odpowiedzi Beata Łukaszuk przyznała, że rzeczywiście jest to wydarzenie "bardzo ekumeniczne".

- Chrześcijanie z przeróżnych stron, nie tylko Warszawy, katolicy i ewangelicy. Byliśmy otwarci na wszystkie grupy chrześcijańskie, które chciały z nami współpracować. Tak to zorganizowaliśmy i razem będziemy to wszystko robić przez cały tydzień - oświadczyła.

Z kolei Wojciech Kuleczka zwrócił uwagę, że "w Piśmie Świętym Pan Jezus nie podzielił świata na kościoły, tylko na ludzi wierzących i niewierzących".

- Ludzie wierzący nazywają się Kościołem i właśnie my go wyrażamy - stwierdził.

Całą rozmowę obejrzysz poniżej.

Czytaj także: W centrum Warszawy zostanie otwarty namiot uzdrowienia i modlitwy. Oto szczegóły (WIDEO)

Reklama

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Ostatnio zmieniany środa, 24 czerwiec 2015 11:49

Please publish modules in offcanvas position.