To reklama kościoła w Toruniu. Piszą, co ich różni od Kościoła rzymskokatolickiego

To reklama kościoła w Toruniu. Piszą, co ich różni od Kościoła rzymskokatolickiego

poniedziałek, 06 marzec 2017 17:09
reklama Kościoła Bożego w Toruniu reklama Kościoła Bożego w Toruniu fot. ekumenizm.pl

Kontrowersyjna reklama kościoła w Toruniu.

"Czy byłeś kiedyś na NIE-rzymskokatolickim nabożeństwie?" - takie pytanie wystosował do potencjalnych nowych wiernych miejscowy Kościół Boży.

Zapytanie znalazło się na ulotkach, ale nie tylko. Również w formie elektronicznej.

Autorzy wyjaśniają w tych materiałach, czego na takim nabożeństwie się spodziewać.

Oto co piszą:

- Wszystkie nabożeństwa są nieodpłatne i nikt nie będzie cię prosić o pieniądze za chrzest, ślub czy błogosławieństwo. Dowiesz się, że "bardziej błogosławioną rzeczą jest dawać niż brać". Dz. 20,35.

- Zgodnie z Pismem Świętym, sednem wszelkiej nauki jest osoba Pana Jezusa Chrystusa, a nie polityka czy tradycja.

- Nie będzie podziału na kler i osoby świeckie, jako że uczniowie Jezusa Chrystusa nie mają nazywać nikogo na ziemi ojcem, a raczej traktować siebie nawzajem jak braci. Mt. 23,9.

- Pastorzy są żonatymi mężczyznami i mają praktyczną wiedzę na temat wychowywania i prowadzenia rodziny zgodnie z Pismem Świętym, które uczy, że biskup ma być mężem jednej żony. 1 Tm. 3,2.

- Nie będzie od ciebie wymagana spowiedź przed człowiekiem, jako że grzech wyznaje się Bogu za pośrednictwem Jezusa. 1 Tm. 2,5; 1 J. 2,1

- Nie zobaczysz żadnych figurek, obrazów, posągów ani nawet krzyży, gdyż Bóg jest czczony w duchu. Chrześcijanie powinni chodzić przez wiarę, a nie przez widzenie, a drugie przykazanie zakazuje tworzenia sobie rytego obrazu czegokolwiek w celu modlitwy lub kultu. Wj. 20,3-5

- Modlitwy są zanoszone do Boga Ojca w imię Syna, Pana Jezusa Chrystusa, przez moc Ducha Świętego.

- Wszystko, co czynimy, czynimy w imię Jezusa Chrystusa. Kol. 3,17

- Śpiewanie Bogu jest dla nas radością, a nie ciężarem. Ps. 40,3

- I co najważniejsze, Ewangelia łaski Boga jest głoszona bez propagandy. Dowiesz się, że Jezus Chrystus umarł na krzyżu za grzeszników i zmartwychwstał trzeciego dnia. Dowiesz się również, że dzięki temu możesz się pojednać z Bogiem i mieć pewność, że wszystkie twoje grzechy są przebaczone. Zbawienie jest przez samą wiarę bez udziału uczynków prawa. 1 P. 3,18; 1 J. 5,13; Rz. 3,28.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z tej sposobności i przyjdziesz na nasze nabożeństwo.

Jesteśmy przekonani, że życie bez Boga prowadzi do niemoralności, niesprawiedliwości i braku prawdziwego pokoju. Wiara w Jezusa Chrystusa daje pojednanie z Bogiem i dar życia wiecznego".

Nie wiadomo, do ilu ludzi trafiła reklama kościoła. Pojawiła się już jednak w mediach chrześcijańskich. Portal Ekumenizm.pl uznał ją za "czarny PR".

Sami członkowie Kościoła Bożego w Toruniu na stronie internetowej przedstawiają się jako "zwykli ludzie z różnych środowisk złączeni wspólną wiarą w żywego Boga i Jego Święte Słowo".

Podkreślają, że "jak wielu innych, również są znużeni bezsilną i martwą religią".

Zaznaczają, że interesuje ich "naśladowanie Jezusa Chrystusa" i "pragną słuchać kazań opartych na Słowie Bożym, zamiast na ludzkiej tradycji".

Można też przeczytać, że członkowie "zamiast praktykować puste zwyczaje i ceremonie, które tak naprawdę nie przynoszą żadnego efektu w ich życiu, zbliżają się do Boga z radością i w szczerości".

Twierdzą też, że znaleźli "prawdziwą radość i niezwykły pokój w Jezusie Chrystusie i Jego Słowie", a także "doświadczyli przemieniającej mocy Ewangelii w swoim życiu".

Poniżej wspomniana reklama Kościoła Bożego w Toruniu (aby powiększyć, trzeba kliknąć).

torun.jpg

Zobacz także: Polski ewangelista Jakub Kamińśki grzmi: to nie na tym polega chrześcijaństwo! (WIDEO)

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 marzec 2017 15:05
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

warto zobaczyć film dokumentalny na platformie HBO MAX
@LilaAle nie mówił tak o matce Pana.
Ten pastor który nazywa Matkę Boską Demonem? Jest znany pomiedzy Fundamentalnej protestanckiej polskiej połoni w Stanach i w Kanadzie… ma wielkie powodzenie.. przestraszajca herezja przeciwko ...
@Janek 72a kto to jest Stepanow ? jaki pastor ?
Od lat opowiada dyrdymały a naiwni słuchacze patrzą w niego jak w jakiegoś guru. Dość dobrze umie wykorzystywać dla swoich celów różnych utalentowanych ludzi a ...
fałszerskie bergoglio WMAWIA nam GRZECH WIECZNY PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU czyli zrównywanie Boga z dJABŁEM
@HaniaCzy to nie ona była "osobistym doradcą duchowym" Trumpa za jego prezydentury?
Pani Cindy to fałszywy prorok.

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.