Kolejny polski pastor przeciwko udziałowi protestantów w ekumenicznej konferencji Strefa Zero

Kolejny polski pastor przeciwko udziałowi protestantów w ekumenicznej konferencji Strefa Zero

środa, 22 marzec 2017 13:22
bp Grzegorz Ryś głosi kazanie na konferencji Strefa Zero bp Grzegorz Ryś głosi kazanie na konferencji Strefa Zero fot. YouTube

Po pastorze Kościoła Chwały Marcinie Podżorskim teraz kolejny polski pastor zabrał głos w tej sprawie.

"Jesteśmy w roku 500-lecia Reformacji, a tu konferencja Strefa Zero - kolejne wydarzenie, które moim zdaniem ma rozmyć to, co wydarzyło się 500 lat temu" - pisze w apelu pastor Kościoła Zielonoświątkowego "Droga" w Inowrocławiu - Sławomir Ciesiółka.

Konferencja Strefa Zero odbywa się co roku i jest konferencją ekumeniczną. Jej organizatorzy opisują ją jako "spotkanie różnych ruchów, wspólnot i denominacji".

Głównym organizatorem jest katolicka wspólnota Metanoia.

pastor Sławomir CiesiółkaPastor Ciesiółka w odezwie nie zgadza się z ekumenizmem protestantów z Kościołem katolickim i przypomina, że protestanci powinni zadać sobie pytanie, przeciwko czemu protestowano podczas Reformacji.

"Przeciwko niebiblijnej drodze zbawienia człowieka. Protest przeciwko temu, aby usunąć na bok tradycję, wszelkiego rodzaju sposoby, które były ludzkimi sposobami zbawienia czy to poprzez odpusty, uczynki czy też jakiekolwiek inne działania ludzkie, które w cień usuwały Boże Słowo" - zaznacza.

Według niego, to Bóg powoływał "Bożych mężów" - Kalwina, Wycliffe'a, Husa czy Marcina Lutra, by reformowali Kościół, który "z biegiem czasu bardzo się zniekształcił i obrał zły kierunek".

Dziś pastor Sławomir jest "zasmucony" poglądami, jakie na portalach społecznościowych przedstawiają "osoby uważające się za protestantów i sami pastorzy".

"Jak możemy popierać ekumenizm? Jak możemy dążyć do jedności z innymi kościołami pomijając doktryny i nauki, które są sprzeczne z nauczaniem Biblii? Skoro jako protestanci uznajemy, że tylko Pismo Święte może dziś być ponadnaturalnym źródłem wiedzy o Bogu, to gdzie nam do jedności z tymi, którzy naukę zawartą w Biblii chcieliby zmienić, wypaczyć, czy nawet uzupełnić o tradycję i obce pisma ludzkie" - pisze.

Według niego, wielu protestantów "poddało się zwiedzeniu". Jego zdaniem, niesie je za sobą wizyta papieża Franciszka na inauguracji 500-lecia Reformacji w Kościele luterańskim w Szwecji.

Pastor przypomina, że tamten Kościół poszedł w kierunku liberalnym - przyznał duchownym prawo do związków homoseksualnych i poparł prawo do adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

"Dlaczego akurat tam udał się Franciszek?" - pyta.

W związku z powyższymi argumentami, Ciesiółka wzywa pastorów i kościoły ewangelikalne, by "nie poddały się zwiedzeniu".

Tym bardziej, że, jak stwierdza, dla Kościoła rzymskokatolickiego ekumenizm jest "przyjęciem przez inne Kościoły jego zasad i głoszonej nauki".

Podkreśla, że sam przez wiele lat był katolikiem i zna to "nastawienie", które określa słowami: "aby wszyscy byli jedno według naszego (katolickiego) postrzegania ekumenizmu".

"Czy takiego chrześcijaństwa oczekujemy za dwadzieścia lat ? Czy może jednej światowej religii pozbawionej biblijnej prawdy? Potrzebujemy dziś prawdziwych protestantów" - kończy swój apel.

Jak wspomnieliśmy, przed dwoma laty sprzeciw wobec konferencji Strefa Zero wyrażał Marcin Podżorski. Jego stanowisko poparł teraz Ciesiółka. Oto co mówił wtedy pastor warszawskiego Kościoła Chwały:

Wśród mówców tegorocznej, czerwcowej, konferencji Strefa Zero są:

- Ulf Ekman (były pastor ewangelicznego kościoła "Słowo życia" w szwedzkiej Uppsali, obecnie katolik).

- Wes Martin - członek grupy pastorów w amerykańskim kościele Grace Church, który przez ostatnie 12 lat służył jako lider razem z Mike'em Bicklem w Międzynarodowym Domu Modlitwy w Kansas City (IHOPEKC)

- ks. dr Peter Hocken - austriacki teolog i historyk katolickiej odnowy charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego.

- Maciej Wolski - współzałożyciel i prezes Fundacji 24/7 krzewiącej ideę modlitwy i uwielbienia w Polsce. Zaangażowany w tworzenie Domu Modlitwy Warszawa 24/7.

- Karol Sobczyk - główny lider wspólnoty "Głos na Pustyni". Członek Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej, współautor książki (wraz z o. Adamem Szustakiem) "Błogosławieństwo ma moc".

- Krzysztof Demczuk - lider Wspólnoty Metanoia, od kilkunastu lat związany ze wspólnotami charyzmatycznymi.

W poprzednich latach w konferencji uczestniczyli także pastorzy i liderzy wspólnot zielonoświątkowych i ewangelicznych w Polsce.

Uwaga. Artykuł ma charakter informacyjny i nie musi odzwierciedlać poglądów redakcji.

Tu tegoroczny spot Strefy Zero:

Zobacz także: Pastor Tomasz Kmiecik odpowiedział na apel ws. ekumenicznej konferencji z Ulfem Ekmanem

a także: Pastor Kościoła zielonoświątkowego: skąd histeria wokół ekumenicznej konferencji z Ulfem Ekmanem?

Ostatnio zmieniany środa, 22 marzec 2017 22:01
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

"ewangelizator"
Czy komukolwiek z Was śnił się dinozaur? Skoro ludzie żyli razem z dinozaurami, to powinny one pokazywać się w snach. A tak poza tym wszelkie ...
@LysyTo nie przekresla przeslania Chrystusa-Boga i Czlowieka na chwilę,by poprzez człowiecze cierpienie być bliżej ludzi,zostać zrozumianym  i wskazać,iz tu na Ziemi jest etap,a Wszechświat nie ...
Trochę mała ta fala. Żadnej piany z niej nie będzie.Musicie się bardziej postarać żeby wywołać kolejną psychozę.
@ElaEla, czy ty w tej chasbarze to tak dla korzyści  czy z przekonania(głupoty)?
bluźnierczy allah-azathoth i jego kacerski prorok muhammad-alhazred, ich dzieła to koran-azif

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.