Pastor wielotysięcznego kościoła przyjeżdża do Polski. Szczegóły

Pastor wielotysięcznego kościoła przyjeżdża do Polski. Szczegóły

wtorek, 30 maj 2017 09:38
kościół "Jong en Vrij" (Młodzi i wolni) w Holandii kościół "Jong en Vrij" (Młodzi i wolni) w Holandii fot. Jong en Vrij/Twitter

"Niesamowity nauczyciel Słowa Bożego. Namaszczony mówca, który pomaga wierzącym doświadczyć miłości Ojca i stworzyć intymną więź z Jezusem Chrystusem. Silny apostolski przywódca" - tak o Marcelu Gaasenbeeku - pastorze i założycielu wielotysięcznego kościoła Young & Free w Holandii piszą organizatorzy konferencji "Potęga łaski".

Konferencja z jego udziałem odbędzie się w dn. 16-18 czerwca w miejscowości Niedarzyno w województwie pomorskim.

Wersetem przewodnim - 1 Piotra 1,13: "...połóżcie całkowicie nadzieję waszą w łasce, która wam jest dana w objawieniu się Jezusa Chrystusa".

"Upragniony pokój, sprawiedliwość i radość stają się rzeczywistością, a wszystko to sprowadza się do tego, co przyniósł nam Chrystus – prawdy i łaski" - czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorzy podkreślają, że łaska zmienia życie.

"Łaska w niezwykły sposób dotknęła mojego życia i bliskich mi osób, pokazując to, w jaki sposób Pan Jezus na nas patrzy, jak bardzo nas kocha i czego dokonał dla nas na krzyżu. W niezwykły sposób uwalnia od wszelkiego rodzaju fobii - przed śmiercią i spowodowanych innymi wydarzeniami w naszym życiu. Łaska całkowicie ukazuje Jezusa jako tego, który jest wystarczający, żeby pomóc nam w naszej drodze na ziemi" - mówi Adam Burandt z Kościoła Nowego Życia w Bytowie.

"Przesłanie łaski daje szansę najgorszym z nas. Dzięki temu mogą się załapać i dzisiaj wiem, że jestem kochanym Bożym dzieckiem" - dodaje.

Sam Marcel Gaasenbeek nawrócił się w wieku 24 lat.

Gdy w 2001 roku w programie telewizyjnym przedstawił swoją koncepcję kościoła młodzieżowego, w ciągu dwóch tygodni 160 osób poprosiło o pakiet informacji, a następnie zaczęło zakładać takie kościoły w całej Holandii.

W 2005 roku Gaasenbeek nawiązał kontakt z Josephem Princem z Singapuru - kaznodzieją, którego programy są transmitowane na całym świecie i który w swoich kazaniach kładzie duży nacisk właśnie na działanie Bożej łaski. Od tamtej pory są bliskimi współpracownikami.

Od 2007 roku Gaasenbeek poświęca się w pełni pracy dla kościoła Young & Free. W kolejnych holenderskich miastach powstają jego kościoły-córki.

Jest żonaty. Ma dwójkę dzieci.

Więcej informacji o konferencji TUTAJ

Zobacz także: Skąd wziął się Bóg? Odpowiedź

 

Ostatnio zmieniany środa, 31 maj 2017 10:47
Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.

Ostatnie komentarze

@MajkelZapytaj Ryszarda Krzywego. Jego dane znajdziesz w internecie albo jedz do zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Nysie i tam z nim porozmawiasz.
ale z was pokurwieni fanatycy, jan pawel drugi to pedofil i sluga szatana, morderca dzieciecych usmiechow, a autorowi jebie z dupy hujem nie mytym
@MBRozumiem, że twój wujek powstał z grobu po trzech dniach i teraz musisz oddać cały spadek . Ludzie powinni być więc pochowani z telefonem komórkowym, żeby ...
"Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest ona oparta na zeznaniu dwu lub trzech świadków"
To, że ktoś jest oskarżony jeszcze nie oznacza, że jest ...
@ortodox Tak jest gdy szuka się autorytetu u ludzi, bo ten od Boga nie wystarcza...
A co na to prorok Ryszard Krzywy?
@JoannaZnajdź kochanka. Z twego już nic nie będzie 
@TemperamentnaZnajdź kochanka. Od niego sexu już nie będzie. 

tuwszystkiekomentarze1

Please publish modules in offcanvas position.