Pastor wielotysięcznego kościoła przyjeżdża do Polski. Szczegóły

Reklama

Pastor wielotysięcznego kościoła przyjeżdża do Polski. Szczegóły

wtorek, 30 maj 2017 09:38
kościół "Jong en Vrij" (Młodzi i wolni) w Holandii kościół "Jong en Vrij" (Młodzi i wolni) w Holandii fot. Jong en Vrij/Twitter

"Niesamowity nauczyciel Słowa Bożego. Namaszczony mówca, który pomaga wierzącym doświadczyć miłości Ojca i stworzyć intymną więź z Jezusem Chrystusem. Silny apostolski przywódca" - tak o Marcelu Gaasenbeeku - pastorze i założycielu wielotysięcznego kościoła Young & Free w Holandii piszą organizatorzy konferencji "Potęga łaski".

Konferencja z jego udziałem odbędzie się w dn. 16-18 czerwca w miejscowości Niedarzyno w województwie pomorskim.

Wersetem przewodnim - 1 Piotra 1,13: "...połóżcie całkowicie nadzieję waszą w łasce, która wam jest dana w objawieniu się Jezusa Chrystusa".

"Upragniony pokój, sprawiedliwość i radość stają się rzeczywistością, a wszystko to sprowadza się do tego, co przyniósł nam Chrystus – prawdy i łaski" - czytamy na stronie wydarzenia.

Organizatorzy podkreślają, że łaska zmienia życie.

"Łaska w niezwykły sposób dotknęła mojego życia i bliskich mi osób, pokazując to, w jaki sposób Pan Jezus na nas patrzy, jak bardzo nas kocha i czego dokonał dla nas na krzyżu. W niezwykły sposób uwalnia od wszelkiego rodzaju fobii - przed śmiercią i spowodowanych innymi wydarzeniami w naszym życiu. Łaska całkowicie ukazuje Jezusa jako tego, który jest wystarczający, żeby pomóc nam w naszej drodze na ziemi" - mówi Adam Burandt z Kościoła Nowego Życia w Bytowie.

"Przesłanie łaski daje szansę najgorszym z nas. Dzięki temu mogą się załapać i dzisiaj wiem, że jestem kochanym Bożym dzieckiem" - dodaje.

Sam Marcel Gaasenbeek nawrócił się w wieku 24 lat.

Gdy w 2001 roku w programie telewizyjnym przedstawił swoją koncepcję kościoła młodzieżowego, w ciągu dwóch tygodni 160 osób poprosiło o pakiet informacji, a następnie zaczęło zakładać takie kościoły w całej Holandii.

W 2005 roku Gaasenbeek nawiązał kontakt z Josephem Princem z Singapuru - kaznodzieją, którego programy są transmitowane na całym świecie i który w swoich kazaniach kładzie duży nacisk właśnie na działanie Bożej łaski. Od tamtej pory są bliskimi współpracownikami.

Od 2007 roku Gaasenbeek poświęca się w pełni pracy dla kościoła Young & Free. W kolejnych holenderskich miastach powstają jego kościoły-córki.

Jest żonaty. Ma dwójkę dzieci.

Więcej informacji o konferencji TUTAJ

Zobacz także: Skąd wziął się Bóg? Odpowiedź

Reklama

 

Ostatnio zmieniany środa, 31 maj 2017 10:47

Please publish modules in offcanvas position.